niedziela, 31 maja 2020.
Strona główna > Kraj > ZUS dostanie więcej

ZUS dostanie więcej

ZUS dostanie więcej
Data publikacji: 2015-12-31 12:11
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-31 15:12
Wywietleń: 1684 80523

ZUS dostanie 121 mln zł na podwyżki dla pracowników - wynika z projektu budżetu na 2016 r. Według członka zarządu ZUS Pawła Jaroszka, średnio będzie to 100 zł na rękę. Jego zdaniem zarobki w ZUS nie są konkurencyjne wobec tego, co specjalistom oferuje rynek.

Projektowany budżet ZUS na 2016 r. rozpatrywali posłowie z komisji polityki społecznej i rodziny. Ich uwagę zwrócił m.in. zapis o podwyżkach wynagrodzeń dla pracowników Zakładu.

Jak mówił Jaroszek, w kwocie nominalnej na fundusz wynagrodzeń ZUS zaplanował dodatkowo ok. 121 mln zł. Jak wyjaśniał, w ciągu ostatnich kilku lat na Zakład zostały nałożone dodatkowe zadania, które w całości zrealizowano. W tym kontekście wspomniał o aktywach OFE, wypłatach i podziale środków z subkont, przeliczaniu świadczeń emerytalnych, zmianach związanych z wprowadzeniem ustawy abolicyjnej.

- Uważam, że nasi pracownicy zasługują na te podwyżki, bo to naprawdę jest ciężki kawałek chleba. Nasi ludzie są wyjątkowo zaangażowanymi pracownikami - przekonywał.

Odpowiadając na pytanie posłanki PO Magdaleny Kochan Jaroszek podał, że średnia pensja w ZUS - bez dodatków i trzynastki - to brutto 3053 zł (według stanu na koniec sierpnia 2015 r.). Dodał, że 84 proc. pracowników zarabia poniżej przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej; 36 proc. załogi otrzymuje pensje o wysokości między 2501 zł a 3000 zł brutto. Komisja pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu w części dotyczącej ZUS. (pap)

Komentarze

kibic
a Pan prezes to jaką dostanie podwyżkę? zysku nie wypracowuje praktycznie żadnego,bo wszyscy zrzucamy się na tą instytucje,a co roku mają braki czyli nasze pieniądze są zle zarządzane!!! w prywatnej firmie nie do pomyślenia,a w państwowej instytucji standard.nikt za nic nie odpowiada,aby tylko swoi ludzie byli na odpowiednich stanowiskach,
2015-12-31 14:03:16

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie