wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Kraj > ZUS dostanie więcej

ZUS dostanie więcej

ZUS dostanie więcej
Data publikacji: 2015-12-31 12:11
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-31 15:12
Wywietleń: 1611 80523

ZUS dostanie 121 mln zł na podwyżki dla pracowników - wynika z projektu budżetu na 2016 r. Według członka zarządu ZUS Pawła Jaroszka, średnio będzie to 100 zł na rękę. Jego zdaniem zarobki w ZUS nie są konkurencyjne wobec tego, co specjalistom oferuje rynek.

Projektowany budżet ZUS na 2016 r. rozpatrywali posłowie z komisji polityki społecznej i rodziny. Ich uwagę zwrócił m.in. zapis o podwyżkach wynagrodzeń dla pracowników Zakładu.

Jak mówił Jaroszek, w kwocie nominalnej na fundusz wynagrodzeń ZUS zaplanował dodatkowo ok. 121 mln zł. Jak wyjaśniał, w ciągu ostatnich kilku lat na Zakład zostały nałożone dodatkowe zadania, które w całości zrealizowano. W tym kontekście wspomniał o aktywach OFE, wypłatach i podziale środków z subkont, przeliczaniu świadczeń emerytalnych, zmianach związanych z wprowadzeniem ustawy abolicyjnej.

- Uważam, że nasi pracownicy zasługują na te podwyżki, bo to naprawdę jest ciężki kawałek chleba. Nasi ludzie są wyjątkowo zaangażowanymi pracownikami - przekonywał.

Odpowiadając na pytanie posłanki PO Magdaleny Kochan Jaroszek podał, że średnia pensja w ZUS - bez dodatków i trzynastki - to brutto 3053 zł (według stanu na koniec sierpnia 2015 r.). Dodał, że 84 proc. pracowników zarabia poniżej przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej; 36 proc. załogi otrzymuje pensje o wysokości między 2501 zł a 3000 zł brutto. Komisja pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu w części dotyczącej ZUS. (pap)

Komentarze

kibic
a Pan prezes to jaką dostanie podwyżkę? zysku nie wypracowuje praktycznie żadnego,bo wszyscy zrzucamy się na tą instytucje,a co roku mają braki czyli nasze pieniądze są zle zarządzane!!! w prywatnej firmie nie do pomyślenia,a w państwowej instytucji standard.nikt za nic nie odpowiada,aby tylko swoi ludzie byli na odpowiednich stanowiskach,
2015-12-31 14:03:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie