poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Zmarł poseł Tomasz Tomczykiewicz

Zmarł poseł Tomasz Tomczykiewicz

Zmarł poseł Tomasz Tomczykiewicz
Data publikacji: 2015-11-29 19:40
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-01 15:22
Wywietleń: 351 43182

Zmarł poseł Platformy Obywatelskiej, były wiceminister gospodarki, w latach 2010 – 2011 przewodniczący klubu parlamentarnego PO Tomasz Tomczykiewicz – poinformowała w niedzielę kierowniczka jego biura Marcela Banert.

Szef śląskich struktur PO od wielu lat zmagał się z poważną chorobą nerek, w 2009 r. przeszedł transplantację tego narządu.

Jak poinformował PAP pos. PO Borys Budka, Tomczykiewicz zmarł minionej nocy w szpitalu w Katowicach. - Trudno mi w to uwierzyć, choć nas na to przygotowywał, od wielu lat poważnie chorował. Wiele razy wygrywał z chorobą, bo miał w sobie zawsze wolę walki – powiedział b. minister sprawiedliwości.

Jego miejsce w Sejmie zajmie b. posłanka PO Ewa Kołodziej, którą poparło 5745 osób.

Tomasz Tomczykiewicz urodził się w 1961 r. w Pszczynie. Był absolwentem Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej na Politechnice Krakowskiej. W 1998 r. został radnym sejmiku Województwa Śląskiego i burmistrzem Pszczyny. Był posłem od 2001 r. W latach 2011-2015 wiceminister gospodarki ds. energetyki, górnictwa, ropy i gazu. Z rządu Ewy Kopacz odszedł w związku z ujawnieniem akt ze śledztwa w tzw. aferze podsłuchowej.

Poseł był żonaty, żona Katarzyna jest nauczycielką. Mieli dorosłego syna i córkę, kilka miesięcy temu przyszła na świat wnuczka b. wiceministra. (pap)

Fot. PAP/Rafał Guz

 

 

Komentarze

Do Katarzyny
Szanowna Pani, czyny człowieka - bez wątpienia - osądza Bóg Jedyny. Nie ośmieliłbym sie go zastępować. Zmarły poseł Tomczykiewicz- należał do partii która wyrządziła niewyobrażalne szkody zwykłym ludziom w POlsce. A że PO była partią ludzi cynicznych, pozbawionych skrupułów, którzy rozkradli Polskę między siebie, co spowodowało wielkie cierpienie ludzi kradzionych, wykluczonych z podziału korzyści płynących z owoców wzrostu gospodarczego Polski. Więc Pan Bóg ukarze krzywdziecieli za indywidualne czyny związane ze zbiorowym rabunkiem u i wynikajacym z tego powodu bezmiaru cierpien ludzi i calych rodzin poszkodowanych. Moją intencją jest nie tylko wspólczucie samu pogubionemu cżłowiekowi, i jego rodzinie. Przedwczesna śmierć z pewnością nie dała mu szansy na odpokutowania i naprawienie wyrządzonych krzywd wynikających z indywidualnych czynów. Z tego faktu konkluzja jest taka, że warto, a nawet jest rzeczą konieczną- być człowiekiem uczciwym, jeśli nie chcemy być skazani na wieczne potępienie. Ewangelia mówi, kładę przez Tobą dobro i zło. Wybieraj. Zmarły poseł wybrał PO - ktora jest oceniana przez ludzi jako samo zło! -I trwał w niej do końca. Ta partia bardzo mocno krzywdziła rzesze zwykłych Polaków. Robiła to w sposób naonczas zamaskowany. Dziś jednak juz widać partia ta narobiła więcej szkód narobiłą niż komuniści w PRL. Historia dopiero to pokaże. Ludze PO czują sie nadludźmi , a resztę społeczenstwa traktują jak podludzi. I za to będą sądzeni na Sądzie Ostaecznym. Tam żeden PR nie pomoże. Jeśli ktoś ceni sferę ducha, niech to weźmie pod uwagę, zanim wstąpi do PO.
2015-12-01 11:43:01
Katarzyna
To w końcu kto osądza? Sąd najwyższy Boga, czy Wy - rozliczający zmarłych komentatorzy?
2015-12-01 06:10:09
gwiazdka
Śmierć biologiczna owszem nie zna barw barw partyjnych. Człowiek składa się obok ciała z duszy. Ciało sie rozpada, dusza żyje wiecznie. Dusza idzie do nieba, czyśćca lub piekła. I teraz gdzie ona będzie po wiek wieki ocenia już tylko po ziemskich czynach Sąd najwyższy Boga. I tam nagi stanie każdy zdać sprawę ze swego jestestwa. Tam już i Kopacz nie pomoże. A pułapka liberlanej polityki która wspóltworzył zmarły poseł plega na tym że liberalna polityka mówia, jedz, kradnij, używaj i popuszczaj pasa...piekła Nieba! Piekło niestety jest! i to jest cała tragedia zmarłego posła PO i jego rodziny. Jego czyny surowo oceni Bóg. Wyciągnijcei z tego łotry wnioski!!
2015-11-30 11:46:40
[*]
Śmierć nie zna barw partyjnych.
2015-11-30 07:17:13
sprawiedliwy
Współczucia dla Rodziny zmarłego. Czy to los odpłaca za niszczenie losu innych- górników?Patrz Platformo- Pan bóg nierychliwy ale sprawiedliwy!
2015-11-29 19:15:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy