Poniedziałek, 27 maja 2024 r. 
REKLAMA

Koło Śródmieście nakręca konflikt?

Data publikacji: 27 listopada 2015 r. 08:10
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:35
Koło Śródmieście nakręca konflikt?
 

Czy oświadczenia do prasy to nowy sposób na wewnątrzpartyjną komunikację w szczecińskiej PO? I czy w partii ożywają stare konflikty?

- Ze zdumieniem przyjęliśmy słowa przewodniczącego Geblewicza podważające prawidłowość przeprowadzonych wyborów. Jako koło spełniliśmy wszystkie wymogi formalne, jakie na nas ciążyły i ze smutkiem zauważamy, że przewodniczący Geblewicz stawia się w tej sprawie ponad prawem - napisała w oświadczeniu wysłanym do mediów grupa działaczy PO ze szczecińskiego koła Śródmieście.

Ich list pojawił się na redakcyjnych mailach w środę wieczorem. Kilka godzin wcześniej do mediów trafiło oświadczenie marszałka Olgierda Geblewicza, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w Szczecinie. Polityk był poirytowany faktem, że informacja o tym, iż koło Śródmieście zmieniło przewodniczącą, wcześniej trafiła na gazetowe łamy niż do partyjnego zarządu powiatu. Dodajmy, że do zmiany lidera koła doszło w poniedziałek, a nową przewodniczącą - w miejsce byłej posłanki Renaty Zaremby - została nieoczekiwanie Monika Szymczak.

Szymczak jest kojarzona w partii ze środowiskiem posła Sławomira Nitrasa, byłego doradcy premier Ewy Kopacz, a Zaremba ze stronnictwem posła Stanisława Gawłowskiego, lidera PO w regionie. W przeszłości często dochodziło do sporów między Nitrasem a Gawłowskim.

Marszałek Geblewicz (polityk z otoczenia Gawłowskiego) podkreślił w środę, że zarząd powiatu PO przeanalizuje dokumenty z zebrania koła Śródmieście (jak je dostanie) i sprawdzi, czy wybory przewodniczącej zostały przeprowadzone zgodnie ze statutem partii. Nowe władze koła są zaskoczone reakcją Geblewicza i zapewniają, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Swoje oświadczenie zakończyli zaproszeniem lidera PO w Szczecinie na wewnątrzpartyjną debatę programową, którą planują zorganizować. ©℗

(masz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dobrze, że już nie rządzą
2015-11-27 10:26:13
Ho, ho jakie tam klany. Ten od tego, tamten trzyma z tamtym, a wszystko ma się rozumieć dla dobra Polski :))
Kalif
2015-11-27 09:49:42
Wszystkich dotychczasowych baronów i baronowe w PO powinni zdegradować do poziomu szeregowych członków. To chyba jedna opcja, aby ta partia mogła się wzmocnić (o ile to możliwe).
Taki los
2015-11-27 09:10:19
Żaden uczciwy człowiek nawet nie spojrzy na te sprawy, bo go to po prostu nie interesuje, więc nie ma się czym emocjonować. W każdym ugrupowaniu politycznym są wewnętrzne tarcia, zwłaszcza jeśli chodzi o konkretne stanowiska, czyli ogólnie pojętą władzę. Smutne jest tylko to, że afery, w których występowały konkretne nazwiska, nie spowodowały, aby te nazwiska ostatecznie zniknęły z życia politycznego.
@
2015-11-27 08:28:43
Miska co raz mniejsza, w misce co raz mniej. Każdy patrzy ile uda mu się z tej miski dla siebie wyszarpać a dno POwoli zaczyna prześwitywać a apetyt ciągle taki sam. Brzuszki przyzwyczajone do pełnej miski i nie bardzo się POdoba sobie pasek, kilka dziurek dalej zaciągnąć. Więc pieski na siebie zaczynają warczeć i walczyć o resztki co w miseczce zostały.
m nm
2015-11-27 07:49:11
Zachowanie PO jest śmieszne i niegodne. Jest partią opozycyjna. Powinna w sejmie popierać wszystko co daje coś obywatelom i krytykować wszystko co władza chce odebrać obywatelom. A on nie chcą 500 zl na dziecko, 8 tys kwoty wolnej od podatku, obniżenia wieku emerytalnego. Platforma cały czas myśli , że obywatele chcą odwrotnie. Może niech prasa ich poinformuje, że ja Obywatel tych rzeczy chcę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA