środa, 22 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Koło Śródmieście nakręca konflikt?

Koło Śródmieście nakręca konflikt?

Koło Śródmieście nakręca konflikt?
Data publikacji: 2015-11-27 08:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 1526 42433

Czy oświadczenia do prasy to nowy sposób na wewnątrzpartyjną komunikację w szczecińskiej PO? I czy w partii ożywają stare konflikty?

- Ze zdumieniem przyjęliśmy słowa przewodniczącego Geblewicza podważające prawidłowość przeprowadzonych wyborów. Jako koło spełniliśmy wszystkie wymogi formalne, jakie na nas ciążyły i ze smutkiem zauważamy, że przewodniczący Geblewicz stawia się w tej sprawie ponad prawem - napisała w oświadczeniu wysłanym do mediów grupa działaczy PO ze szczecińskiego koła Śródmieście.

Ich list pojawił się na redakcyjnych mailach w środę wieczorem. Kilka godzin wcześniej do mediów trafiło oświadczenie marszałka Olgierda Geblewicza, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w Szczecinie. Polityk był poirytowany faktem, że informacja o tym, iż koło Śródmieście zmieniło przewodniczącą, wcześniej trafiła na gazetowe łamy niż do partyjnego zarządu powiatu. Dodajmy, że do zmiany lidera koła doszło w poniedziałek, a nową przewodniczącą - w miejsce byłej posłanki Renaty Zaremby - została nieoczekiwanie Monika Szymczak.

Szymczak jest kojarzona w partii ze środowiskiem posła Sławomira Nitrasa, byłego doradcy premier Ewy Kopacz, a Zaremba ze stronnictwem posła Stanisława Gawłowskiego, lidera PO w regionie. W przeszłości często dochodziło do sporów między Nitrasem a Gawłowskim.

Marszałek Geblewicz (polityk z otoczenia Gawłowskiego) podkreślił w środę, że zarząd powiatu PO przeanalizuje dokumenty z zebrania koła Śródmieście (jak je dostanie) i sprawdzi, czy wybory przewodniczącej zostały przeprowadzone zgodnie ze statutem partii. Nowe władze koła są zaskoczone reakcją Geblewicza i zapewniają, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Swoje oświadczenie zakończyli zaproszeniem lidera PO w Szczecinie na wewnątrzpartyjną debatę programową, którą planują zorganizować. ©℗

(masz)

Komentarze

Dobrze, że już nie rządzą
Ho, ho jakie tam klany. Ten od tego, tamten trzyma z tamtym, a wszystko ma się rozumieć dla dobra Polski :))
2015-11-27 10:26:13
Kalif
Wszystkich dotychczasowych baronów i baronowe w PO powinni zdegradować do poziomu szeregowych członków. To chyba jedna opcja, aby ta partia mogła się wzmocnić (o ile to możliwe).
2015-11-27 09:49:42
Taki los
Żaden uczciwy człowiek nawet nie spojrzy na te sprawy, bo go to po prostu nie interesuje, więc nie ma się czym emocjonować. W każdym ugrupowaniu politycznym są wewnętrzne tarcia, zwłaszcza jeśli chodzi o konkretne stanowiska, czyli ogólnie pojętą władzę. Smutne jest tylko to, że afery, w których występowały konkretne nazwiska, nie spowodowały, aby te nazwiska ostatecznie zniknęły z życia politycznego.
2015-11-27 09:10:19
@
Miska co raz mniejsza, w misce co raz mniej. Każdy patrzy ile uda mu się z tej miski dla siebie wyszarpać a dno POwoli zaczyna prześwitywać a apetyt ciągle taki sam. Brzuszki przyzwyczajone do pełnej miski i nie bardzo się POdoba sobie pasek, kilka dziurek dalej zaciągnąć. Więc pieski na siebie zaczynają warczeć i walczyć o resztki co w miseczce zostały.
2015-11-27 08:28:43
m nm
Zachowanie PO jest śmieszne i niegodne. Jest partią opozycyjna. Powinna w sejmie popierać wszystko co daje coś obywatelom i krytykować wszystko co władza chce odebrać obywatelom. A on nie chcą 500 zl na dziecko, 8 tys kwoty wolnej od podatku, obniżenia wieku emerytalnego. Platforma cały czas myśli , że obywatele chcą odwrotnie. Może niech prasa ich poinformuje, że ja Obywatel tych rzeczy chcę.
2015-11-27 07:49:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie