Wtorek 18 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Złapali bestię!

Data publikacji: 2017-10-04 19:57
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-18 19:46
Złapali bestię!
Policyjnym zatrzymany Robert J., podejrzany o morderstwo 23-letniej studentki Katarzyny Z. Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie  

Zatrzymano 52-letniego mężczyznę, który może mieć związek z makabrycznym zabójstwem 23-latki z Krakowa w 1998 r., z której miał ściągnąć skórę. Według źródeł PAP, zatrzymanie było możliwe dzięki użyciu nowatorskich metod, w tym badań 3D fragmentów skóry zamordowanej.

Zlecone przez prokuratora, przeprowadzone po raz pierwszy na świecie badania 3D fragmentów skóry zamordowanej, doprowadziły do ujęcia mężczyzny, podejrzewanego o zabicie 23-latki i ściągnięcie z niej skóry - dowiedziała się PAP w źródłach zbliżonych do sprawy. Na tej podstawie ustalono sposób zadawania ciosów przez mordercę i fakt, że mogła je zadawać osoba wyszkolona w określonych sztukach walki - trenował je właśnie Robert J.

Według informatora PAP, było to przełomowe dla śledztwa, w którym prokuratura skrupulatnie zbadała wszystkie ślady pozostawione przez sprawcę, sposób jego działania i profil psychologiczny. Prokuratorzy zaangażowali dziesiątki biegłych z Polski i zagranicy. Na ich zlecenie Laboratorium Ekspertyz 3D Katedry Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu po raz pierwszy na świecie sporządziło trójwymiarowy obraz zbrodni tylko na podstawie śladów pozostawionych przez sprawcę na tkankach ofiary. Dzięki badaniom Katedry Biologii Eksperymentalnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, udało się także wykryć związki chemiczne, które morderca podawał studentce – podało źródło PAP.

Fragmenty skóry i ciała studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego Katarzyny Z. wyłowiono z Wisły 7 stycznia 1999 r. Zwłoki zostały pozbawione skóry, jej fragmenty były fachowo odcięte i wypreparowane. Dzięki badaniom genetycznym ustalono, iż ofiarą jest zaginiona w listopadzie 1998 r. studentka UJ.

(pap)

Na zdjęciu: Policyjnym zatrzymany Robert J., podejrzany o morderstwo 23-letniej studentki Katarzyny Z.

Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Uff...
2017-10-04 22:19:35
Wg. powyzszej tresci... to nawet slowo "Bestia" brzmi lagodnie ! I Duze Uznanie... dla Calego Zespolu Dochodzeniowego !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA