poniedziałek, 18 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pochodząca ze Szczecina Polka zabita w Holandii. Szukają sprawcy

Pochodząca ze Szczecina Polka zabita w Holandii. Szukają sprawcy

Pochodząca ze Szczecina Polka zabita w Holandii. Szukają sprawcy
Data publikacji: 2017-10-04 14:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:28
Wywietleń: 7226 294997

Mieszkająca w Holandii Polka - prawdopodobnie pochodząca ze Szczecina - została zamordowana w jej własnym domu, przy ul. Prunuslaan w Amstelveen w zachodniej Holandii. I choć minęły już dwa tygodnie od momentu odkrycia zwłok, policja wciąż nic nie wie na temat okoliczności śmierci kobiety.

50-letnia Wioletta Rogozińska została znaleziona przez policję 19 września - ostatni raz widziano ją żywą dzień wcześniej, około południa. Natychmiast wszczęto śledztwo. Do dzisiaj jednak nie złapano morderców (policja nie ma żadnych wątpliwości, że kobieta została zabita).

Sprawa jest na tyle tajemnicza, że holenderskie organy ścigania zdecydowały się poprosić o pomoc. Apelują do wszystkich, którzy mogą mieć jakąś wiedzę na temat tej zbrodni (znajomych, świadków itp.) o przekazanie informacji prowadzącym postępowanie. We wtorek wieczorem w publicznej telewizji w Holandii ukazał się program o zabójstwie Polki - śledczy zaprezentowali w nim m.in. zdjęcie kobiety oraz wystosowali apel o przekazanie jakichkolwiek informacji.

Szczecińska prokuratura, ze względu na dobro śledztwa, nie wypowiada się na ten temat.

- Mogę tylko potwierdzić, że rzeczywiście Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód nadzoruje postępowanie dotyczące zabójstwa Polki - powiedziała nam prok. Joanna Biranowska-Sochalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Jak ustaliliśmy, Wioletta Rogozińska mieszkała w Holandii od wielu lat. W Amstelveen prowadziła firmę sprzątającą.

(lw)

Fot. Facebook

 

 

Komentarze

@p
Jak Kaczyński zmusił, to dlaczego Tusk przez 8 lat nie umożliwił im powrotu?!
2017-10-06 15:28:38
Rafał
Ładna kobietka jeszcze, z mojego miasta szkoda.
2017-10-05 13:35:13
Do... p
Przeciez w tekscie stoi "jak Byk" ze mieszkala w Holandii od wielu lat ! Czyli ze musiala wyjechac "w czasach dobrobytu" z Musztarda i Octem... na pustych regalach Sklepowych ! Gdzie o brakach papieru Toaletowego itp... juz nie wspomne !!
2017-10-04 22:10:12
p
To wina Kaczyńskiego który zmusił Polaków do wyjazdu zagranicę, gotując im piekło we własnym kraju
2017-10-04 20:47:17
o
to wina Tuska który ludziom naobiecywał pracę i bogactwo na zachodzie. ludzie wyjeżdżają, pracują czyszcząc dywany starym SSmanom a oni z przyzwyczajenia... i to nowe pokolenie ma to we krwi
2017-10-04 17:13:35
Znajoma
Znajomi z FB,piszą że zabił ją jej partner,później zabrał tel.i robił wpisy na jej profilu,jakoby jeszcze żyła,okradł lokatorów obok ,i pojechał do Zabrza się zabawić,to obywatel Niemiec,urodzony w Głogówku.
2017-10-04 16:39:33
M.Dem.
Może są okoliczności usprawiedliwiajace zbadanie polskiego etapu jej życia. Może kiedyś, komuś lub czemuś przeszkadzała? Może też jakąś ciężką atmosferę wokół siebie miała? Przecież nie bez przyczyny mówiono sobie między ludźmi "do ucha", że "przyjdą takie czasy, że mąż będzie mógł zabić żonę ..". Jakby w nawiązaniu do "zabij wszystko co ci przeszkadza" (Ukraina I połowa XX wieku) i w nawiązaniu do oczekiwań że ofiara nigdzie w świecie się nie ukryje przed losem... To jest tylko teoretyczną ewentualnoscia wobec tej zaginionej. Ale te ewentualnosci ciągle istnieją i dobrze jest o nich wiedziec. Bowiem nie ma rewizji linii politycznej zwiazanej z takimi ewentualnosciami. Dopoki nie sa zbadane ewentualnosci sformulowan konstytucji dla "woli ludu najwyzszym prawem". Czyli wola ludzi ponad prawo stanowione ustawami. Na tej zasadzie mamy sytuacje, gdzie ustawa chroni zycie i godnosc zachowan wobec zwierzat ale wola ludzi akceptuje (a nawet jest w aplauzie) potworna pomyslowosc zbrodni na zwierzetach.
2017-10-04 14:55:41
.
Jechać pół świata po śmierć, straszne ;/
2017-10-04 14:19:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Jerzy Ciuński

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy