sobota, 25 maja 2019.
Strona główna > Kraj > Zarzuty dla sześciu osób zatrzymanych przez CBA, w tym Bartłomieja M.

Zarzuty dla sześciu osób zatrzymanych przez CBA, w tym Bartłomieja M.

Zarzuty dla sześciu osób zatrzymanych przez CBA, w tym Bartłomieja M.
Data publikacji: 2019-01-29 17:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-03 20:17
Wywietleń: 791 373556

Prokuratura postawiła zarzuty sześciu osobom zatrzymanym w poniedziałek przez CBA. B. rzecznik MON Bartłomiej M. i b. poseł PiS Mariusz Antoni K. usłyszeli zarzuty powoływania się wspólnie na wpływy w instytucji państwowej i podjęcia się pośrednictwa w załatwianiu spraw dla uzyskania korzyści majątkowej.

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu zarzuty sformułowała także w stosunku do trzech byłych pracowników Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz byłej pracownicy Ministerstwa Obrony Narodowej.

O decyzji tarnobrzeskiej prokuratury poinformował we wtorek po południu w komunikacie jej rzecznik Andrzej Dubiel.

Bartłomiejowi M. oraz Mariuszowi Antoniemu K. zarzucono "powoływanie się wspólnie i w porozumieniu na wpływy w instytucji państwowej i podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu określonych spraw celem uzyskania korzyści majątkowej w kwocie ponad 90 tys. zł".

Ponadto Bartłomiej M. i była pracownica MON Agnieszka M. usłyszeli zarzuty przekroczenia swoich uprawnień jako funkcjonariuszy publicznych i działania na szkodę spółki PGZ w związku z zawartą przez nią umową szkoleniową. - Tym samym doprowadzili do wyrządzenia spółce szkody w wysokości 491 964 zł - czytamy w komunikacie rzecznika prokuratury.

Dodatkowy zarzut postawiony Agnieszce M. dotyczy przekroczenia uprawnień i działania na szkodę interesu publicznego w związku z organizacją wystawy pod patronatem MON.

Z kolei b. członek zarządu PGZ Radosław O., b. dyrektor biura marketingu PGZ Robert K. oraz b. dyrektor wykonawczy firmy Robert Sz. usłyszeli w tarnobrzeskiej prokuraturze zarzuty działania na szkodę spółki i wyrządzenia jej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach.

- Przestępstwo ma związek z zawieraniem w imieniu Polskiej Grupy Zbrojeniowej niekorzystnych dla niej umów dotyczących usług szkoleniowych, organizacji targów przemysłu obronnego, a także koncertu i wystawy multimedialnej. Poniesione z tego tytułu szkody wynoszą 3 195 712 zł - podała prokuratura.

Do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu trafiły już wnioski o trzymiesięczny areszt dla Radosława O., Roberta K. oraz Roberta Sz.

Prokuratura w Tarnobrzegu prowadziła od grudnia 2017 roku śledztwo dotyczące niegospodarności, powoływania się na wpływy oraz fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez spółkę PGZ S.A.

(PAP)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

do @ Alex
"Cały PiS - afera za aferą" - Za PO to nawet byś nic nie przeczytał, usłyszał. Nawet byś nie wiedział i "teść przywiózł walizkę pieniędzy z niewoli u Niemca" lub "PO_darowamniu apartamentu dla teścia pasierba"...Dla mn ie ważne iż PiS wsadza do pierdla nawet swoich za kanty.
2019-01-31 09:54:35
Alex
Cały PiS - afera za aferą
2019-01-29 21:57:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie