wtorek, 21 sierpnia 2018.
Strona główna > Kraj > Misiewicz przed komisją

Misiewicz przed komisją

Misiewicz przed komisją
Data publikacji: 2017-04-13 10:57
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-15 00:59
Wywietleń: 579 238553

Młody wiek jest dla mediów powodem do emigracji, nigdzie w Polsce nie można pracować, a na podstawie pisania nieprawdy można każdego zdyskredytować - stwierdził Bartłomiej Misiewicz. Pytał też gdzie młodzi ludzie mają zdobyć doświadczenie, by potem "skutecznie i słusznie" pracować dla Polski.

Misiewicz wypowiedział się przed wejściem na czwartkowe (13 kwietnia) posiedzenie komisji PiS, która ma wyjaśnić stawiane mu zarzuty i okoliczności powoływania go na pełnione funkcje. Bezpośrednim impulsem do powołania komisji były doniesienia prasowe, że Misiewicz – b. rzecznik MON i b. szef gabinetu ministra obrony Antoniego Macierewicza – został zatrudniony w państwowej spółce Polska Grupa Zbrojeniowa, gdzie miałby zarabiać 50 tys. zł miesięcznie. Informacjom dotyczącym wysokości wynagrodzenia zaprzeczał rzecznik PGZ. W środę wieczorem spółka poinformowała o rozwiązaniu umowy o pracę z Misiewiczem za porozumieniem stron ze skutkiem natychmiastowym. Jak dodano rozwiązanie umowy nastąpiło na wniosek Misiewicza, "któremu nie przysługuje odprawa". Tego dnia prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował o zawieszeniu go w prawach członka PiS.

– Rozumiem, że część mediów w Polsce, zwłaszcza tym z kapitałem zagranicznym, ale także środowiska w Polsce, które walczą o odzyskanie władzy po ośmiu latach rządzenia i wspierają te media, bardzo by chciały, żeby za taką działalność jak: pomoc przy badaniu, docieraniu do prawdy przy katastrofie smoleńskiej, jak odbicie z rąk ludzi, którzy współpracowali, imprezowali z funkcjonariuszami Federalnej Służby Bezpieczeństwa Władimira Putina Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO czy wreszcie młody wiek jest powodem do emigracji i nigdzie w Polsce nie można pracować, a na podstawie pisania nieprawdy można każdego zdyskredytować – powiedział Misiewicz. – Bardzo się z tego cieszę, bo pokazujecie państwo wszystkim młodym ludziom, wszystkim moim rówieśnikom, co będziecie robili wtedy kiedy będzie dochodziło do przemiany pokoleniowej. Gdzie mamy zdobyć to doświadczenie, gdzie mamy się nauczyć tego warsztatu, gdzie mamy potem korzystać z tego wszystkiego tak, aby skutecznie, słusznie i w pełni pracować dla Rzeczypospolitej Polskiej.

Misiewicz zaapelował do mediów, by nie nachodziły jego rodziny i bliskich.

Przed komisją ds. wyjaśnienia zarzutów stawianych Bartłomiejowi Misiewiczowi stawi się także szef MON – Antoni Macierewicz.

(pap)

Na zdjęciu: Były rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz rozmawia z dziennikarzami w drodze do siedziby Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, przed pierwszym posiedzeniem komisji ds. wyjaśnienia stawianych mu zarzutów i okoliczności powoływania go na pełnione funkcje.

Fot. PAP/Marcin Obara

Komentarze

postkomunistyczne podejscia...
To wszystko, to jest postkomunistyczny Medialny "Atak" na Ministra MON-u Pana Macierewicza... poprzez "malego" jeszcze Misiewicza ! I jak by nie patrzyl i nie liczyl... to PiS i tak dalej ZWYCIEZY !!
2017-04-15 00:58:05
Propozycja...
Spokojnie... Gosciu zalapie sie na Placowke Dyplomatyczna i tam zdobedzie odpowiednie Kwalifikacje i doswiadczenie na przyszlosc... ! Najlepiej jest, juz na malych bledach zaczac sie uczyc...!!
2017-04-13 22:08:07
do poniższej zak
Krytyka nie spadła na MON tylko na Maciarewicza i bezwolną powiatową p.o premier RP Szydło. Ktoś wystawił tego chłopczyka czy Maciarewicz -twój kochany kaznodzieja smoleńskiej sekty?
2017-04-13 18:13:25
Jarun
To była sprawa dla pani premier, która powinna nakazać "swemu ministrowi" Maciarewiczowi pozbyć się Misiewicza. Tylko, że Antek taką Beatkę z powiatu i Andrzejka "harcerzyka" wciąga lewą dziurką nosa. W końcu knypek z Żoliborza przypomniał "pastorowi sekty smoleńskiej" kto tu rządzi.
2017-04-13 16:08:20
zak
Jedno jest pewne - nie ma i nie może być naszej zgody na chamski nepotyzm. Dlatego krytyka, jak spadła na MON za to, że dla B. Misiewicza stworzył specjalne stanowisko w Polskiej Grupy Zbrojeniowej była całkowicie zasadna i nie powinna nas dziwić. Co jednak ciekawe - zdecydowana większość mediów, które dziś słusznie krytykują wstawienie Misiewicza do PGZ, niemal zupełnie milczała, kiedy córka J. Vincenta-Rostowskiego stała się "Misiewiczem" w MSZ za rządów R. Sikorskiego. To pokazuje jak bardzo "obiektywna" była "czwarta władza" za czasów PO-PSL...
2017-04-13 15:42:54
zak
Lewactwo robi zadymę z Misiewiczem a jak rządziła PO to wszyscy z Po nie mieli wymaganych kwalifikacji na zajmowanych stanowiskach. Hahahaha
2017-04-13 15:26:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Samotny strajk
Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy