Sobota, 20 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Wyniki wyborów we wtorek (akt.)

Data publikacji: 26 października 2015 r. 23:02
Ostatnia aktualizacja: 27 października 2015 r. 09:26
Wyniki wyborów we wtorek (akt.)
Fot. PAP/Radek Pietruszka  

We wtorek po południu PKW ma oficjalnie podać ostateczne wyniki wyborów do Sejmu z podziałem na mandaty oraz wyniki wyborów do Senatu - poinformował w poniedziałek szef PKW Wojciech Hermeliński.

W poniedziałek późnym wieczorem PKW podała wyniki głosowania - ile procent głosów w skali kraju otrzymały poszczególne komitety.

Hermeliński zapytany podczas konferencji prasowej, kiedy będą znane wyniki wyborów do Sejmu z podziałem na mandaty i wyniki wyborów do Senatu, odpowiedział: "jutro po południu". Dodał, że wówczas PKW poinformuje o frekwencji.

"PKW zgodnie z Kodeksem wyborczym jutro poda wyniki wyborów do Sejmu i Senatu, dzisiaj podała wyniki głosowania. Wydaje się nam, że będą to późne godziny popołudniowe, między 15 a 17" - poinformował sędzia Wiesław Kozielewicz.

"Teraz z 41 okręgów wyborczych muszą dotrzeć do nas protokoły, z których będzie wynikało, kto otrzyma konkretny mandat. Dzisiaj sędziowie, członkowie komisji okręgowych w godzinach nocnych i w godzinach porannych jutro będą dokonywać stosownych obliczeń" - dodał.

--------------

Wcześniejsza informacja:

W Sejmie znajdą się PiS, PO, Kukiz'15, Nowoczesna i PSL, poparcie dla tych pięciu ugrupowań przekroczyło w skali kraju próg wyborczy - podała w poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza.

PKW podała, że w skali kraju PiS otrzymał 37,58 proc. głosów, PO - 24,09 proc., Kukiz'15 - 8,81 proc., Nowoczesna - 7,60 proc., PSL - 5,13 proc.

Spośród ogólnopolskich komitetów wyborczych poniżej 5 proc. progu wyborczego znalazły się Partia Razem - 3,62 proc, i KORWiN - 4, 76 proc. Do Sejmu nie wejdzie również koalicja Zjednoczona Lewica z 7,55 proc. poparciem - dla koalicji próg wyborczy wynosi 8 proc.

Przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński podał, że oprócz komitetów ogólnopolskich w podziale mandatów do Sejmu będą uczestniczyły listy komitetów: KWW Mniejszość Niemiecka oraz KWW Zjednoczeni dla Śląska.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ch. Eng
2015-10-27 06:23:17
Na jakiej podstawie podawano ile jaka partia będzie miała posłów, po ogłoszeniu wyników cząstkowych. A teraz cisza.
Tylko pytam...?
2015-10-27 00:09:30
A jak na koniec tj. PO-zny wtorek, jeszcze "Ktos tam" doniesie specjalnie "spreparowany" ostatni... worek ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA