Sobota, 20 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Tusk pogratulował Szydło zwycięstwa

Data publikacji: 26 października 2015 r. 20:32
Ostatnia aktualizacja: 27 października 2015 r. 09:25
Tusk pogratulował Szydło zwycięstwa
 

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk pogratulował kandydatce PiS na premiera Beacie Szydło zwycięstwa w wyborach parlamentarnych. W liście napisał m.in., że życzy udanych i owocnych rządów umacniających pozycję Polski w UE oraz liczy na dobrą współpracę.

"W imieniu swoim oraz Rady Europejskiej pragnę pogratulować wygranej w wyborach, która otwiera Pani drogę do nominacji na Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej. Życzę powodzenia w Pani misji, udanych i owocnych rządów umacniających pozycję Polski w Unii Europejskiej oraz liczę na dobrą współpracę" - napisał w liście do Szydło Tusk.

W zamieszczonym wcześniej wpisie na Twitterze zapowiedział, że szerzej odniesie się do sprawy wyborów w Polsce we wtorek na konferencji prasowej. "Wybory - normalna sprawa. Nie lekceważę jej. We wtorek o 15 odniosę się do niej publicznie na konferencji prasowej:) (gratulacje wysłane)" - napisał Tusk.

Wpis jest bardzo podobny do tego, który został zamieszczony w czerwcu zeszłego roku tuż po ujawnieniu pierwszych stenogramów nagrań polityków z restauracji Sowa i Przyjaciele. Wówczas Tusk napisał: "Przykra sprawa. Nie lekceważę jej. W poniedziałek o 15 odniosę się do niej publicznie na konferencji prasowej". (pap)

Fot. Donald Tusk głosował w niedzielę w Brukseli.

Fot. EPA/OLIVIER HOSLET

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Krawcowa,
2015-10-27 00:14:08
Panie Tusk... no i jednak wyszlo w koncu Szydlo z worka ! !
PO-gratulowal...,
2015-10-26 23:48:47
Taak, ale patrzac na zdjecie...to z "zacisnieta mina" ! !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA