czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Kraj > Więcej patroli policji w okresie przedświątecznym

Więcej patroli policji w okresie przedświątecznym

Więcej patroli policji w okresie przedświątecznym
Data publikacji: 2017-12-09 10:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-10 20:38
Wywietleń: 806 304363

Decyzją Mariusza Błaszczaka, ministra spraw wewnętrznych i administracji, w okresie świąteczno-noworocznym Policja zwiększy liczbę patroli, aby zapewnić bezpieczeństwo w centrach handlowych, na dworcach i lotniskach. - Policja jest gotowa do zabezpieczenia wzmożonego ruchu naszych obywateli na dworcach, lotniskach oraz w centrach handlowych i ma odpowiednie narzędzia, aby w sposób profesjonalny z tego zadania się wywiązać – powiedział szef MSWiA.

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy dla wszystkich Polaków. Polacy tłumnie odwiedzają centra handlowe oraz jarmarki świąteczne. W okresie poprzedzającym Święta, a także w dni świąteczne na dworcach, czy lotniskach trwa wzmożony ruch pasażerski, gdyż wielu z nas wyrusza w podróż w odwiedziny do swoich bliskich. Także wielu z nas noc sylwestrową spędzi na licznych zorganizowanych imprezach masowych, aby wspólnie świętować Nowy Rok.

Nad spokojnym i bezpiecznym przebiegiem okresu świąteczno-noworocznego będą czuwać funkcjonariusze Policji. W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach całego kraju w dniach 22-26 grudnia 2017 roku policjanci ruchu drogowego będą prowadzili ogólnopolskie działania po nazwą „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. Każdego dnia służbę będzie pełnić około 4 tys. policjantów ruchu drogowego, a w dni wyjazdów i dzień powrotów na drogach pojawi się jeszcze większa liczba funkcjonariuszy.

W celu zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa w okresie przedświątecznym i świąteczno - noworocznym zostanie zwiększona liczba policjantów skierowanych do służby w rejon dworców kolejowych, autobusowych, portów lotniczych, centrów handlowych oraz jarmarków świątecznych, głównie w formie patroli pieszych.– Policjanci będą patrolowali lotniska, dworce, centra handlowe i inne duże skupiska ludzi. Będą widoczni i dostępni – zaznaczył minister Mariusz Błaszczak.

Policja równocześnie zwraca się z prośbą do obywateli, aby informowali funkcjonariuszy o możliwych zagrożeniach, o pozostawionych bez opieki pakunkach. Zgłoszenia będą wnikliwie sprawdzane przez Policję. - Proszę nie bagatelizować żadnych zagrożeń i zgłaszać je do funkcjonariuszy – podkreśla szef MSWiA.

Ł.T

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

2017-12-09 16:44:57
Strach chodzić z dziecmi na spacery. Poza tym zafajdane chodniki również zniechęcają do spacerów. Szczecin cuchnie psim łajnem.Tylko tyle czy aż tyle bo to co przytoczyłeś to jedna strona tego medalu a co z drugą stroną to już o tym nie piszesz i nie wspominasz tzn brud , chlew i syf pozostawiony przez człowieka to jest ta druga strona medalu .Indolencja ,cynizm i hipokryzja twoja nie pozwala na dostrzeganie całości ,widocznie takie otrzymałeś wychowanie i tak pozostało ,lub nic nie zostało do przekazania tym swoim dzieciom bo w zakłamywaniu rzeczywistości to jesteś pierwszy !!
2017-12-10 18:41:17
ucho prezesa
Ucho prezesa. Mariusz jak cień podąża za wodzem. Kolejny manekin do wymiany.
2017-12-10 13:15:46
Strach chodzic z dziecmi na spacer...
Zwroc sie z tym problemem i do Schroniska zwierzat oraz BASTY - ktorzy "takie i podobne luzy" dla zwierzat pro-pa-gu-ja... !!
2017-12-09 22:46:28
patrole policji
a w jakich rejonach powinniśmy się spodziewać patroli straży miejskiej. Jest takie zarządzenie PM dotyczące psów w miejscach publicznych. Nie widziałem aby było przestrzegane. Psy wzajemnie się atakują, są bez smyczy i kagańców, a właściciele biernie tym walkom się przyglądają. Strach chodzić z dziecmi na spacery. Poza tym zafajdane chodniki również zniechęcają do spacerów. Szczecin cuchnie psim łajnem.
2017-12-09 16:44:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”