niedziela, 17 listopada 2019.
Strona główna > Kraj > Kosiniak-Kamysz kandydatem PSL na prezydenta

Kosiniak-Kamysz kandydatem PSL na prezydenta

Kosiniak-Kamysz kandydatem PSL na prezydenta
Data publikacji: 2019-11-03 19:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-05 12:58
Wywietleń: 436 425718

Rada Naczelna PSL podjęła w niedzielę uchwałę, w której stwierdza, że naturalnym kandydatem ludowców na prezydenta jest prezes Władysław Kosiniak-Kamysz. Sam kandydat proponuje jednak całej opozycji prawybory i deklaruje, że jeśli w ich ramach znajdzie się lepszy kandydat, jest gotów się wycofać.

Władze PSL wyrażają zarazem przekonanie, że aby osiągnąć sukces w wyborach prezydenckich, trzeba połączyć różne środowiska demokratyczne i wyłonić wspólnego kandydata w prawyborach, Kosiniak-Kamysz deklaruje zaś, że "jakby znalazł się ktoś godniejszy", jest gotów nie kandydować.

- Zanim będzie oficjalne zgłoszenie kandydata PSL, zanim rozpocznie się oficjalna kampania, spróbujmy wyłonić wspólnego kandydata jak najszerszych środowisk na opozycji - mówił prezes PSL dziennikarzom po zakończeniu obrad.

- To jest nasza propozycja, którą zgłaszaliśmy już wcześniej, dzisiaj ona nabrała formalnego wymiaru. Uważamy, że, aby wygrać wybory prezydenckie, trzeba połączyć różne środowiska. Żadna z partii opozycyjnych nie zrobi tego sama, to musi być szersze środowisko" - tłumaczył Kosiniak-Kamysz dziennikarzom

- Jesteśmy gotowi na prawybory z tymi, z którymi jesteśmy w Europejskiej Partii Ludowej, czyli z Platformą Obywatelską" - dodał. Takie prawybory mogłyby polegać na "dużym badaniu, przeprowadzonym przez dwa ośrodki wyborcze", kto ma szanse wygrać z Andrzejem Dudą.

Zaznaczył zarazem, że właśnie rusza w Polskę z akcją "prezydent 2020" i będzie prezentował PSL-owską "koncepcję prezydentury". Przyznał w rozmowie z PAP, że w ramach tego objazdu sam będzie prezentował się jako potencjalny kandydat na prezydenta.

- Jestem gotowy do kandydowania, ale chciałbym, aby odbyły się prawybory" - wyjaśnił PAP. "Jakby znalazł się ktoś godniejszy, ktoś kto ma szanse na zwycięstwo, ja go będę wspierał - dodał.

Pytany, czy jeśli Donald Tusk będzie chciał kandydować, on też wystartuje, Kosiniak-Kamysz powiedział: "zapytajmy najpierw Donalda Tuska, czy będzie startował".

(pap)

Fot. PAP/Paweł Topolski

Komentarze

bobo
to na emeryturę w wieku 67,5 lat!!! extra
2019-11-05 07:02:32
Antoni
Cała Polska czeka co ogłosi Donald. Znowu wszystkie partie muszą się jednoczyc, żeby móc choć zbliżyć się do PiSu. To brzmi i wygląda żałośnie. Lepiej niech stworzą program na miarę rządzenia krajem. Choćby dlatego, żeby w końcu wyborcy KO mieli jakieś argumenty za swoją partią, a nie ciągle dążyć do "odsunięcie PiS od władzy"... i nic więcej ;)
2019-11-04 15:24:48
cdn
ZAlosna postac obozu targowicy.
2019-11-04 13:06:09
Wybory prezydenckie
Totalna pomyłka z taką kandydaturą - sprzeda nas ,,politycznie,, PSL-owi bo jest zakłamany a do tego sprzedający się każdemu kto da więcej. Brak honoru i przyzwoitości politycznej.
2019-11-04 11:35:55
do stoczniowców, ekspertów i PO--ów
".. że "jakby znalazł się ktoś godniejszy", jest gotów nie kandydować"..... .czyli "nie chcem, ale muszem" - stare i zgrane.
2019-11-04 10:26:21
Jarun
Mydłek ma zastąpić Strażnika Pióra ?!
2019-11-03 22:52:39
Hmm
Wg. i niezaleznej.pl... D. Tuskowi szykuje sie Najwyzsza Emerytura w Polsce w wysokosci +/- 30 000 zl / miesiecznie !! To PO co mu jeszcze "szarpac sie dalej"...???
2019-11-03 22:31:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie