sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Kraj > Szymon Hołownia: Chcę kandydować w wyborach prezydenckich

Szymon Hołownia: Chcę kandydować w wyborach prezydenckich

Szymon Hołownia: Chcę kandydować w wyborach prezydenckich
Data publikacji: 2019-12-08 17:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-10 10:13
Wywietleń: 614 432226

Powiem wprost, po raz pierwszy publicznie - na początku przyszłego roku zostaną ogłoszone wybory prezydenckie, chcę w nich kandydować - powiedział w niedzielę w Gdańsku dziennikarz Szymon Hołownia.

- Pokornie proszę, abyście powierzyli mi funkcję stróża naszej narodowej wspólnoty - zwrócił się Hołownia do zebranych w niedzielę w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Jak podkreślił, Gdańsk jest bardzo dobrym miejscem, gdzie dobrze zaczynać nową rzeczywistość.

- Również dobry do tego jest Teatr Szekspirowski. Bo to najlepsze miejsce, by odpowiedzieć na pytanie: "Być albo nie być?, kandyduję czy nie kandyduję?" - ocenił. Przekonywał, że "lepszy świat na pewno nie powstanie z gadania". Zaznaczył, że prowadzone przez niego fundacje dobroczynne nauczyły go, że jak ludzie stoją nie koło siebie, ale ze sobą, "niemożliwe staje się możliwe".

- Popraw świat o centymetr, potem o kolejny i jeszcze o kolejny - apelował. Argumentował, że polityka to dla niego jedno z narzędzi robienia tej zmiany, a "nie żadne bagno". - Polityka jest po to, aby odkrywać w niej moc, która w niej tkwi.

Zadeklarował, że chce Polski, w której każdy akt prawny jest oglądany pod kątem skutku dla klimatu, dla powietrza i dla wody.

- Chcę Polski rozmawiającej, w której atrybutem przywódców jest nie mównica, a stół - podkreślił Hołownia. Przekonywał, że "to nie problem, a szczęście, że możemy być dzisiaj nie tylko Polakami, ale i Europejczykami".  - Chcę Polski, gdzie wszyscy przestrzegamy reguł, gdzie nawet prezydentowi nie wolno chodzić na skróty przez trawnik.

Według niego trzeba dziś przeprowadzić "przyjazny rozdział Kościoła od państwa", dla dobra Polski i Kościoła. Argumentował, że sytuacji w państwie nie będzie w stanie uzdrowić nikt, kto wywodzi się z partii.

- System się zawiesił, żeby się odwiesił, musimy w maju 2020 zamontować w nim niepartyjny bezpiecznik. Nie dajcie sobie wmówić, że to jest utopia - mówił. 

(pap)

Fot. PAP/Adam Warżawa

Komentarze

alex
Najważniejsze jest odsunięcie obecnego manekina z urzędu prezydenta, bo kompromituje Polskę. Jak ogłoszą wszystkie kandydatury to będzie można wybierać do woli.
2019-12-10 10:11:10
do @ ola
"..już wiele zrobił dla ludzi." Tobie też zrobił "dobrze"?
2019-12-09 19:08:15
ola
Ma mój głos. Z charyzmą, już wiele zrobił dla ludzi.
2019-12-09 08:46:31
Janka
Gość o aparycji pieska cziłały chce być prezydentem. A jeszcze niedawno mówił: "Małżeństwo jednopłciowe w moim światopoglądzie się nie mieści" "Chciałbym, aby aborcja była zakazana całkowicie" "Uważam in vitro za metodę nieetyczną i nie powinno być finansowane przez państwo"
2019-12-09 07:36:15
krotko
Kolejny ''petru'' sponsorowany przez stare kiejkuty.
2019-12-08 22:49:37
PO co tylu kandydatow... ? ? ?
Jak tylko jest 1-en Stolek - ktory i tak dalej bedzie Zajety !/!
2019-12-08 21:38:16
teść pasierba
"..atrybutem przywódców jest nie mównica, a stół..." Facet PO_winien wiedzieć iż są "okrągłe stoły" także.....Kolejny "Stan", PO_siada "czarną teczkę"? Skończy jak "Kijek" chociaż PO_siada "prywatnych s_PO_nsorów. Gdy dowie się Grzesio o s_PO_nsorach będzie chryja.. Stawiam "wizę do USA" iż s_PO_nsorem jest ten, który "nareszcie zaczął przywoźić jakieś pieniądze".
2019-12-08 20:43:52
Laleczka Chucky
Błaznowanie dla kasy.
2019-12-08 19:19:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie