wtorek, 11 sierpnia 2020.
Strona główna > Kraj > Szymon Hołownia: Chcę kandydować w wyborach prezydenckich

Szymon Hołownia: Chcę kandydować w wyborach prezydenckich

Szymon Hołownia: Chcę kandydować w wyborach prezydenckich
Data publikacji: 2019-12-08 17:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-10 10:13
Wywietleń: 850 432226

Powiem wprost, po raz pierwszy publicznie - na początku przyszłego roku zostaną ogłoszone wybory prezydenckie, chcę w nich kandydować - powiedział w niedzielę w Gdańsku dziennikarz Szymon Hołownia.

- Pokornie proszę, abyście powierzyli mi funkcję stróża naszej narodowej wspólnoty - zwrócił się Hołownia do zebranych w niedzielę w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Jak podkreślił, Gdańsk jest bardzo dobrym miejscem, gdzie dobrze zaczynać nową rzeczywistość.

- Również dobry do tego jest Teatr Szekspirowski. Bo to najlepsze miejsce, by odpowiedzieć na pytanie: "Być albo nie być?, kandyduję czy nie kandyduję?" - ocenił. Przekonywał, że "lepszy świat na pewno nie powstanie z gadania". Zaznaczył, że prowadzone przez niego fundacje dobroczynne nauczyły go, że jak ludzie stoją nie koło siebie, ale ze sobą, "niemożliwe staje się możliwe".

- Popraw świat o centymetr, potem o kolejny i jeszcze o kolejny - apelował. Argumentował, że polityka to dla niego jedno z narzędzi robienia tej zmiany, a "nie żadne bagno". - Polityka jest po to, aby odkrywać w niej moc, która w niej tkwi.

Zadeklarował, że chce Polski, w której każdy akt prawny jest oglądany pod kątem skutku dla klimatu, dla powietrza i dla wody.

- Chcę Polski rozmawiającej, w której atrybutem przywódców jest nie mównica, a stół - podkreślił Hołownia. Przekonywał, że "to nie problem, a szczęście, że możemy być dzisiaj nie tylko Polakami, ale i Europejczykami".  - Chcę Polski, gdzie wszyscy przestrzegamy reguł, gdzie nawet prezydentowi nie wolno chodzić na skróty przez trawnik.

Według niego trzeba dziś przeprowadzić "przyjazny rozdział Kościoła od państwa", dla dobra Polski i Kościoła. Argumentował, że sytuacji w państwie nie będzie w stanie uzdrowić nikt, kto wywodzi się z partii.

- System się zawiesił, żeby się odwiesił, musimy w maju 2020 zamontować w nim niepartyjny bezpiecznik. Nie dajcie sobie wmówić, że to jest utopia - mówił. 

(pap)

Fot. PAP/Adam Warżawa

Komentarze

alex
Najważniejsze jest odsunięcie obecnego manekina z urzędu prezydenta, bo kompromituje Polskę. Jak ogłoszą wszystkie kandydatury to będzie można wybierać do woli.
2019-12-10 10:11:10
do @ ola
"..już wiele zrobił dla ludzi." Tobie też zrobił "dobrze"?
2019-12-09 19:08:15
ola
Ma mój głos. Z charyzmą, już wiele zrobił dla ludzi.
2019-12-09 08:46:31
Janka
Gość o aparycji pieska cziłały chce być prezydentem. A jeszcze niedawno mówił: "Małżeństwo jednopłciowe w moim światopoglądzie się nie mieści" "Chciałbym, aby aborcja była zakazana całkowicie" "Uważam in vitro za metodę nieetyczną i nie powinno być finansowane przez państwo"
2019-12-09 07:36:15
krotko
Kolejny ''petru'' sponsorowany przez stare kiejkuty.
2019-12-08 22:49:37
PO co tylu kandydatow... ? ? ?
Jak tylko jest 1-en Stolek - ktory i tak dalej bedzie Zajety !/!
2019-12-08 21:38:16
teść pasierba
"..atrybutem przywódców jest nie mównica, a stół..." Facet PO_winien wiedzieć iż są "okrągłe stoły" także.....Kolejny "Stan", PO_siada "czarną teczkę"? Skończy jak "Kijek" chociaż PO_siada "prywatnych s_PO_nsorów. Gdy dowie się Grzesio o s_PO_nsorach będzie chryja.. Stawiam "wizę do USA" iż s_PO_nsorem jest ten, który "nareszcie zaczął przywoźić jakieś pieniądze".
2019-12-08 20:43:52
Laleczka Chucky
Błaznowanie dla kasy.
2019-12-08 19:19:01

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie