sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Kraj > Szumowski: Sam złożyłem zeznania w prokuraturze

Szumowski: Sam złożyłem zeznania w prokuraturze

Szumowski: Sam złożyłem zeznania w prokuraturze
Data publikacji: 2020-08-13 17:56
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-13 23:12
Wywietleń: 321 469696

Sam złożyłem zeznania w prokuraturze. Cieszę się, że postępowanie szybko się toczy i będzie szybko wyjaśnione - mówił w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski, odnosząc się do sprawy zakupu przez resort respiratorów od spółki E&K i maseczek od instruktora narciarstwa.

Szumowski został zapytany w TVN24, czy dostał już wezwanie do prokuratury w sprawie połączonych postępowań dotyczących zakupu przez resort zdrowia respiratorów od spółki E&K i maseczek od instruktora narciarstwa. Jak zapewnił, jest "cały czas w kontakcie z prokuraturą". 

Nie ma nic do ukrycia

- Sam złożyłem zeznania. Przedstawiłem stan, jaki był w ministerstwie. To jest jednoznaczne, bo jako świadek mogę być wezwany czy mogę się zgłosić. Składam zeznania, wyjaśniam wszystkie wątpliwości, niuanse. Oczywiście, ta sprawa jest niezwykle ważna, ale również nie ma tutaj żadnych rzeczy do ukrycia. Cieszę się, że to się szybko toczy i będzie szybko wyjaśnione - podkreślił.

Dopytywany, czy obecnie zmieniłby zdanie w sprawie zakupu respiratorów od spółki E&K i maseczek od instruktora narciarstwa, szef MZ odparł, że "oczywiście nie".

Szumowski o umowie i certyfikatach

- Sytuacja była taka, że w każdym kraju działania zakupowe w tamtym okresie były niezwykłe. Jak wiemy, w Izraelu to było kupowane stricte przez spółki, które podlegały służbom specjalnym, wywiadowi - przypomniał. Dodał, że podpisałby się zarówno pod umową o zakupie maseczek, jak i o zakupie respiratorów, jeżeli dostałby te same certyfikaty i zobaczył ten sam sprzęt.

- To nie jest tak, że my kupowaliśmy coś, nie wiedząc, co przyjdzie - mówię o maseczkach. Te maseczki dojechały, one były takie same jak maseczki kupione przez UE, WOŚP, izby lekarskie. Wiarygodne, z certyfikatem - zaznaczył Szumowski.

Na uwagę prowadzącego, że większość z zakontraktowanych respiratorów nie trafiła do Polski, minister zdrowia odparł, że do tej pory resortowi udało się odzyskać "już kilkanaście mln euro" i pieniądze "sukcesywnie wracają".

- Jesteśmy cały czas w bezpośrednim kontakcie z tym kontrahentem i wszystkie te transze zostaną zwrócone, łącznie z odsetkami, z karami umownymi - wyjaśnił.

(pap)

Fot. MZ

Komentarze

hejter
sumo-wina judaszu ile pieniędzy ukradłes podatnikom,wychustają ciebie na latarni jak się władza zmieni.
2020-08-13 23:04:38

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie