sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Stan wojenny przygotowywano od października 1980 r.

Stan wojenny przygotowywano od października 1980 r. [FILM]

Stan wojenny przygotowywano od października 1980 r.
Data publikacji: 2016-12-13 13:27
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-16 06:41
Wywietleń: 1577 183284

Stan wojenny był jedną z najlepiej przygotowanych przez komunistów operacji; był szykowany przez kilkanaście miesięcy, co najmniej od października 1980 roku - mówi PAP dr Grzegorz Majchrzak z IPN. Jak dodaje, fakt, że stan wojenny był potrzebny oznaczał porażkę w działaniach przeciwko Solidarności.

Film: PAP

Fot. Zdzisław Steć (arch. IPN)

Komentarze

Pazdziernik 1917...
OK ! Na dzien dzisiejszy PO-winno faktycznie byc jeszcze 99, gdzie wiadomo ze waszym startem byl rok 1917-ty i stad to "PO-wierzchowne" zaokraglenie do 100-ki. I mam nadzieje, ze teraz jest juz "wsio wpariadkie" odnosnie PO-prawionych lat !!
2016-12-16 00:44:38
Jarun
Napisałeś : " PO 100 latach czekistowskiego czekania, narodzilo sie wreszcie .... Prawo i Sprawiedliwosc..." To Piłsudski też był czekistą i II Rze-plita...no bo sto lat czekania czyli od roku 1916!? Wychodzi na to, że kaczor to mesjasz (Panie Boże przebacz grzechu) "Ach, witaj Jarek z dawna żądany, Sto lat albo więcej - wyglądany Na Ciebie króle, pisiory. Czekali, a Tyś z tej nory. Nam się objawił. " Mea culpa.
2016-12-15 16:09:14
Odp. z Zolnierskiej i Broniewskiego,
Jak PO-trafia czytac PO Polsku, to niech sobie czytaja... by w koncu i u Nich PO 100 latach czekistowskiego czekania, narodzilo sie wreszcie .... Prawo i Sprawiedliwosc polaczone z pelna Wolnoscia i Swoboda... czego i Im z calego Serca Zycze !!
2016-12-14 23:24:22
Jarun
Na Żołnierskiej próbowałeś albo na Broniewskiego ? A wiesz, że te wpisy czytają czekiści? :-) Dobrze robisz, że obserwujesz tych stalinowców, nie zaczepiasz i zapisujesz w zeszycie. Notuj, notuj POtem ten zeszyt PO-każ lekarzowi, on jest swój chłop i stoi PO twojej stronie.
2016-12-14 14:53:44
Nic nowego...
Stan Wojenny byl PO-trzebny - TYLKO - Komunistom i PO-stkomunistom jak i CCCP - by mogli dalej PO-zostac przy Wladzy !!
2016-12-14 00:15:49
Dlugo-PiS...
Do PO-nizszego Jaruna...! Cale szczescie, ze juz wiecej NIE droga... Komunistyczna jak i PO-stkomunistyczna, gdzie o KOD-owskiej drodze "PO-d gorke" juz NIE ws-PO-mne !!
2016-12-14 00:10:51
Jarun
Daremne żale - próżny trud, Bezsilne złorzeczenia! Przeżytych kształtów żaden cud Nie wróci do istnienia. Świat wam nie odda, idąc wstecz, Znikomych mar szeregu - Nie zdoła ogień ani miecz Powstrzymać myśli w biegu. Trzeba z żywymi naprzód iść, Po życie sięgać nowe... A nie w uwiędłych laurów liść Z uporem stroić głowę. Wy nie cofniecie życia fal! Nic skargi nie pomogą - Bezsilne gniewy, próżny żal! Świat pójdzie swoją drogą. Asnyk. A