piątek, 19 lipca 2019.
Strona główna > Kraj > Spotkania Wałęsy z kontrwywiadem

Spotkania Wałęsy z kontrwywiadem

Spotkania Wałęsy z kontrwywiadem
Data publikacji: 2016-02-24 23:57
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-29 11:41
Wywietleń: 720 121212

Na polecenie kierownika do 1976 roku spotkałem się pięć razy z kontrwywiadem, a nie z funkcjonariuszami SB - napisał Lech Wałęsa w środę na portalu społecznościowym. Do 1976 r. był też - jak podkreślił - formalnie wzywany na komendę milicji. Oświadczył, że podczas tych spotkań na nikogo nie donosił.

Na swoim mikroblogu były prezydent kolejny raz podkreślił, że nikomu nie wyrządził żadnej krzywdy: "Abp Sławoj Leszek Głódź mówi, że wyrządziłem jakieś krzywdy, aż się prosi by zmierzyć, kto więcej?" - napisał. (pisownia oryginalna). "Oświadczam, że nie znam żadnej krzywdy wyrządzonej. Proszę o konkrety gdzie, co, komu, kiedy ? To co opowiadają Jagielski Szyler Lenarciak to bezczelne kłamstwa. To wytworzyła SB, by brać na moje konto pieniądze. Ja musiałem spotkać się w pracy na polecenie kierownika i nie z SB, a z kontrwywiadem i było tego może pięć razy do 1976 r." - wyjaśnił Wałęsa.

"Potem było kilka wezwań formalnych do komendy i tu musiałem stawić się na wezwanie, ale tego też było około pięć razy do 1976 r. Na żadnym z tych spotkań nie padło z mojej strony żadne nazwisko, ani jakikolwiek donos" - zaznaczył. Według Wałęsy jest to udowodnione w upublicznionych ostatnio przez IPN dokumentach.

* * *

Abp Sławoj Leszek Głodź proszony o refleksję w związku z dyskusją na temat współpracy Wałęsy z SB, powiedział KAI, że chciałby, aby w Roku Miłosierdzia były prezydent przeprosił tych, których skrzywdził, a jednocześnie wybaczył to wszystko, co teraz na niego spływa.

- Należy tę sprawę zamknąć publicznie, wobec ludzi i Pana Boga oraz polecić ją Miłosierdziu Bożemu. Inaczej pozostanie krwawiąca rana - dodał. (pap)

 

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Czas PO-kaze...?
Majac Matkie Boskie w klapie swojej marynarki i tak blisko ust, ciekawym jest... ile jest w tym wszystkim klamsta a ile prawdy...??
2016-02-29 11:29:59
Wczasowiczka z Sopotu,
I tu i tam... byl tego moze 5 razy, czyli w sumie juz 10 razy...! A ze morze Baltyckie lezy blisko Gdanska, to Pan "Bolek" chyba dobrze wie... ze Ono jest glebokie i szerokie...!!
2016-02-28 23:57:16
tomek
kontrwywiad spotkal sie 5 razy ze zwyklym robotnikiem i nie padly zadne nazwiska.Funkcionariusze SB pisali donosy W imieniu Walesy zeby zagarnac extra 1000zlotych narazajac sie na utrate intratnych posad i przywilejuw.Kto pamieta tamte czasy wie ze to kompletna bzdura.
2016-02-25 03:21:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie