Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

PO zgłosi wniosek o wotum nieufności dla minister edukacji Anny Zalewskiej

Data publikacji: 2019-03-30 11:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-05 11:49
PO zgłosi wniosek o wotum nieufności dla minister edukacji Anny Zalewskiej
 

- W przyszłym tygodniu PO zgłosi wniosek o wotum nieufności wobec minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej - zapowiedział w sobotę lider Platformy Grzegorz Schetyna. Jak mówił, PO rozliczy minister Zalewską "ze zniszczenia polskiej szkoły".

Schetyna przypomniał na konwencji regionalnej Platformy Obywatelskiej we Wrocławiu, że „jedynką” PiS w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu dolnośląsko-opolskim będzie szefowa MEN, która - jak powiedział lider PO - "kończy zamykać 7,5 tysiąca gimnazjów w Polsce".

Ocenił, że wystawienie Zalewskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego dowodzi, że "akcja ewakuacja trwa na całego". - Dzisiaj bardzo wyraźnie mówimy "to nie przejdzie", Polacy są mądrzy, nie doceniacie ich, pani Zalewska nie da rady uciec do Brukseli, bo po prostu Polacy jej nie wybiorą - powiedział Schetyna.

- A my najpierw rozliczymy minister Zalewską ze zniszczenia polskiej szkoły. W przyszłym tygodniu PO zgłosi wobec niej w Sejmie (wniosek o) wotum nieufności - zapowiedział Schetyna.

- PiS doprowadził szkoły na skraj przepaści; polskie szkolnictwo to dziś chaos i upadek - powiedział lider PO. - Nauczycielom należy się podwyżka i gwarantuję, że dostaną 1 tys. zł brutto, jak tylko wygramy wybory parlamentarne - zadeklarował.

Schetyna mówił, że polskie szkolnictwo przeżywa największy kryzys ostatniego 30-lecia. - Polskie szkolnictwo to dziś chaos i upadek. Nie mówię tu tylko o zbliżającym się strajku nauczycieli, bo ten strajk to tylko objaw choroby. Przyczyną jest cały system PiS oparty na braku szacunku i zaufania, na głuchocie na głosy fachowców, na przekonaniu, że oni w PiS-ie są najmądrzejsi, a reszta to gorszy sort. (...) Doprowadzili szkoły na skraj przepaści i nic dalej do nich nie dociera - powiedział lider PO.

Dodał, że obecny rząd "zniszczył lasy, stadniny, a dziś upada polska szkoła, służba zdrowia i finanse publiczne".

Podkreślił, że "zabieranie dzieciom nowoczesnej szkoły to zabieranie im przyszłości". - My dzisiaj będziemy o tę przyszłość walczyć. (...) Nauczycielom należy się podwyżka i gwarantuję, że dostaną 1 tys. zł brutto jak tylko wygramy wybory parlamentarne - zadeklarował.

- Polska szkoła może być najlepsza i najnowocześniejsza na świecie. Tylko z ministerstwa edukacji musi odejść ta żałosna ekipa - podkreślił

(pap)

Fot. PAP/Jan Karwowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Quistorp
2019-03-31 14:31:26
do...[A my najpierw rozliczymy minister Zalewską ze zniszczenia polskiej szkoły. W przyszłym tygodniu PO zgłosi wobec niej w Sejmie (wniosek o) wotum nieufności - zapowiedział Schetyna]....Z całym szacunkiem do powagi stanowiska zajmowanego w strukturach "PO" a zarazem "KE". Ale......? W. Sz. Panie Przewodniczący. Przewodząc Koalicji proeuropejskiej wszystkich innych społecznych organizacji zobowiązuje trzeźwość myślenia , a nie emocje. Trawestując wypowiedź Clintona, powołującego się na F.D. Rooswelta; Arytmetyka głupcze! Nie tędy droga!
trohan
2019-03-31 10:08:02
No i czubki nie wytrzymali, musieli popisać się swoim bełkotem ?! @A kiedy @A Ciekawe -kiedy leki zaczną działać?!
A ciekawe
2019-03-30 21:33:41
Kiedy ten Schetyna byl ostatnio na Badaniach... ze Nie zdazyl jeszcze miec za Placami - Koalicji i "Swiatowej" ??
A kiedy...
2019-03-30 21:24:59
PO-stkomunistom i Schetynie - zostanie zgloszone Wotum nie-PO-prawnosci...??
akcja widelec
2019-03-30 18:18:48
Jak tylko wygramy wybory to PISowców powsadzamy do więzień a Polakom zrobimy rewolucję seksualną, no wiecie tam tego: masturbacja dla czterolatków, związki partnerskie, małżeństwa homoseksualne, adopcja dzieci dla par homo, eutanazja, aborcja na życzenie, gender, lesbijstwo, gejostwo, biseksualizm, transwestyci - będzie wesoło, kolorowo, postępowo i nowocześnie!
Jarun
2019-03-30 15:07:23
Grzesiu-obudziłeś się ze snu? Nie udawaj, że walczysz z PiS-em, bo każdemu wiadomo, że największym twoim wrogiem jest Tusk. Wiesz też, że jeżeli Donald wróci do PO - to ty wylecisz z hukiem. A to, twoje "szczypanie" kaczorka po kuperki, to pozoranctwo.
PO "forjewer"! (jak wygrają)
2019-03-30 12:59:52
".. jak tylko wygramy wybory parlamentarne - zadeklarował" ten co PO-pierdywał; "Musimy strząsnąć ze zdrowego drzewa PiS-owską szarańczę". Schetyna wy nie "pierd...lta tylko róbta" - "Wiosna" już jest i jesień się zbliża.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ