Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

RPO zajmuje się doniesieniami o dramacie podopiecznych DPS pod Krakowem

Data publikacji: 2022-06-13 14:17
Ostatnia aktualizacja: 2022-06-14 12:01
RPO zajmuje się doniesieniami o dramacie podopiecznych DPS pod Krakowem
Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek Fot. PAP  

Rzecznik Praw Obywatelskich podjął z urzędu sprawę doniesień o przypadkach znęcania się nad podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie pod Krakowem. Rzecznik wezwał do wyjaśnienia sprawy władze województwa małopolskiego.

Portal Wirtualna Polska opublikował w poniedziałek artykuł, w którym doniósł o przypadkach znęcaniu się nad mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie pod Krakowem, którego miały się dopuszczać siostry prezentki prowadzące placówkę i pracownicy. Wiązanie do łóżek, zamykanie w klatce, bicie mopem – tylko niektóre kary wymierzane dzieciom z niepełnosprawnościami, o których czytamy w portalu. Informacje o znęcaniu się nad podopiecznymi w Jordanowie ujawniły portalowi pracownice DPS-u i rodzice dzieci.

Jak poinformowało w poniedziałek biuro rzecznika, nagłośniona sprawa z Jordanowa wzbudziła zainteresowanie i niepokój RPO. "Wobec powagi zarzutów związanych z funkcjonowaniem placówki, wskazujących na zagrożenie dobra wychowanków i naganne przypadki naruszenia praw i godności dzieci, Biuro RPO prosi Urząd Województwa Małopolskiego o podjęcie działań nadzorczych i kontrolnych, ze szczególnym uwzględnieniem stanu przestrzegania praw wychowanków placówki oraz przedstawienie informacji o poczynionych ustaleniach" - podało biuro RPO.(PAP)

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA