Sobota, 01 kwietnia 2023 r. 
5 szczecin
REKLAMA

Rozbili siatkę rosyjskich szpiegów w Polsce

Data publikacji: 15 marca 2023 r. 23:46
Ostatnia aktualizacja: 16 marca 2023 r. 13:13
Rozbili siatkę rosyjskich szpiegów w Polsce
Fot. Pixabay.com  

Polskie służby rozbiły siatkę szpiegowską pracującą dla Rosji - poinformowało RMF FM. Portal podał, że grupa miała prowadzić przygotowania do działań dywersyjnych, m.in. monitorować linie kolejowych. Oświadczenie w tej sprawie zostanie wydane w czwartek - poinformował zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Według RMF FM funkcjonariusze ABW zatrzymali w tej sprawie sześć osób. "W związku z działaniami siatki na trasach kolejowych oraz w krajowej infrastrukturze krytycznej wprowadzono alert bezpieczeństwa" - podał portal.

Zatrzymani to według portalu cudzoziemcy zza naszej wschodniej granicy. Mieli pracować na zlecenie rosyjskich służb specjalnych. "Agenci ABW zatrzymali ich w związku z odkryciem na ważnych trasach i węzłach kolejowych ukrytych kamer, które rejestrowały ruch na torach i transmitowały obraz do sieci" - podano.

RMF FM podało, że chodzi głównie o odcinki tras kolejowych w województwie podkarpackim m.in. w okolicach lotniska w Jasionce, które jest głównym punktem przerzutowym zachodniej broni i amunicji dla Ukrainy.

"W związku z tą akcją w stan podwyższonej gotowości postawiono funkcjonariuszy służb i policji. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, szczególną uwagę mundurowi poświęcają zabezpieczaniu ważnych strategicznie tras kolejowych w Polsce, a także wzmocniono ochronę kluczowych obiektów infrastruktury krytycznej" - napisano.

Jak poinformował zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, oświadczenie w sprawie tych doniesień zostanie przedstawione w czwartek.

"W dniu jutrzejszym minister koordynator oraz Szef MSWiA Mariusz Kamiński wygłosi oświadczenie dla mediów, w którym odniesie się do doniesień RMF24.pl. Konferencja o godzinie 11 w MSWiA" - napisał na Twitterze. (PAP)

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ja ze śwagrem
2023-03-17 23:46:29
rozbiłem pół litra w 10 minut i się nie chwalę. Ja jakobyły UB-atel wiem iż głupotą jest "rozbijać siatkę". Należy "siatkę" tak urobić i sterować, aby robiła to co UB-atele chcą. Przez "rozbicie siatki" następna będzie nie do "rozbicia". Tymi kamerami na kolei podesłał bym Putinowi tyle "obrazów do sieci" iż następnego dnia poddał by się Ukraińcom.
@ czyżby
2023-03-16 13:10:56
Czyżbyś te swoje tezy z Moskwy czy z Mińska pisał ?
czyżby
2023-03-16 11:05:04
Macierewicza wreszcie zamknęli?
...
2023-03-16 08:21:59
Zapomnieli o konfederosji, kamratach, antyszczepach i tym podobnych anty demokartycznych anty UE i anty NATO osobach ,niestety czasem nawet nieswiadomie wspieraja ruski mir ,skoro tak o nim marza won za don do moskwy do swoich pobratyncow umyslowych !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA