sobota, 22 lutego 2020.
Strona główna > Kraj > Rafalska: Są pieniądze na 500+

Rafalska: Są pieniądze na 500+ [FILM]

Rafalska: Są pieniądze na 500+
Data publikacji: 2016-06-07 12:54
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-24 14:36
Wywietleń: 1253 138146

Pieniądze na wypłaty świadczeń z programu 500 plus są zagwarantowane w budżecie – zapewnia szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Apeluje, by nie podsycać nieuzasadnionych obaw o wypłacalność świadczeń, by nie psuć rodzinom radości z otrzymanych środków.

W ciągu pierwszych dwóch miesięcy działania programu "Rodzina 500 plus" złożono już 2,5 mln wniosków o świadczenia wychowawcze, wydano 1,6 mln decyzji w tych sprawach, zrealizowano już pierwsze wypłaty.

– Do polskich rodzin dotarły pieniądze, bo są realizowane już wypłaty, wypłacono ponad 2,2 mld-2,3 mld zł. Wiemy już, że te pieniądze trafiają do lokalnych sklepów, poprawiają sytuację materialną rodzin – powiedziała minister. Jak dodała, dzięki programowi 500 plus rośnie liczba rodzin, które korzystają ze świadczeń rodzinnych, o których wcześniej nie wiedziały.

– Wiemy, że w samorządzie pracownicy, którzy pracowali na zlecenia, dzisiaj mają stałe umowy, wiemy, że w sklepach odnotowano wzrost sprzedaży, są prognozy mówiące, że wzrost gospodarczy zwiększy się o 0,3 punktu proc. Tych korzyści jest naprawdę sporo – oceniła. – Jeszcze trzeba wykazać trochę cierpliwości, bo nie wszyscy beneficjenci z tego skorzystali.

Rafalska podkreśliła jednocześnie, że "absolutnie nie ma mowy o jakimkolwiek zagrożeniu finansowym" dla wypłat świadczenia wychowawczego.

– Pieniądze od samego początku w wystarczającej kwocie są zagwarantowane w budżecie państwa – zapewniła. Jak powiedziała, wszyscy wojewodowie posiadają nawet więcej środków niż składane obecnie przez samorządy zapotrzebowanie.

– To są obawy zupełnie nieuzasadnione i ja bardzo proszę tych, którzy tak podsycają niepokój o wypłacalność tego świadczenia – nie psujcie tej pierwszej radości z otrzymanych środków – zaapelowała Rafalska. (pap)

 

Film: PAP

Komentarze

PO 500 + ...
Dziwnym jest, ze Ci ostatni co dopiero skaldaja wnioski... chca byc teraz 1-wsi do wyplaty, czyli odwrotnie "jak w samolocie" !!
2016-06-08 11:46:12
Fryzjer,
A co PO-stkomunistom i KOD-ziarzom ewentualnie jeszcze PO-zostalo... tylko PO-dsycanie !! PO-wol juz tonac... PO-trafia chwycic sie nawet ostrej brzytwy !!
2016-06-08 01:03:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie