Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Rafalska: Są pieniądze na 500+ [FILM]

Data publikacji: 07 czerwca 2016 r. 12:54
Ostatnia aktualizacja: 24 lutego 2018 r. 14:36
Rafalska: Są pieniądze na 500+
 

Pieniądze na wypłaty świadczeń z programu 500 plus są zagwarantowane w budżecie – zapewnia szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Apeluje, by nie podsycać nieuzasadnionych obaw o wypłacalność świadczeń, by nie psuć rodzinom radości z otrzymanych środków.

W ciągu pierwszych dwóch miesięcy działania programu "Rodzina 500 plus" złożono już 2,5 mln wniosków o świadczenia wychowawcze, wydano 1,6 mln decyzji w tych sprawach, zrealizowano już pierwsze wypłaty.

– Do polskich rodzin dotarły pieniądze, bo są realizowane już wypłaty, wypłacono ponad 2,2 mld-2,3 mld zł. Wiemy już, że te pieniądze trafiają do lokalnych sklepów, poprawiają sytuację materialną rodzin – powiedziała minister. Jak dodała, dzięki programowi 500 plus rośnie liczba rodzin, które korzystają ze świadczeń rodzinnych, o których wcześniej nie wiedziały.

– Wiemy, że w samorządzie pracownicy, którzy pracowali na zlecenia, dzisiaj mają stałe umowy, wiemy, że w sklepach odnotowano wzrost sprzedaży, są prognozy mówiące, że wzrost gospodarczy zwiększy się o 0,3 punktu proc. Tych korzyści jest naprawdę sporo – oceniła. – Jeszcze trzeba wykazać trochę cierpliwości, bo nie wszyscy beneficjenci z tego skorzystali.

Rafalska podkreśliła jednocześnie, że "absolutnie nie ma mowy o jakimkolwiek zagrożeniu finansowym" dla wypłat świadczenia wychowawczego.

– Pieniądze od samego początku w wystarczającej kwocie są zagwarantowane w budżecie państwa – zapewniła. Jak powiedziała, wszyscy wojewodowie posiadają nawet więcej środków niż składane obecnie przez samorządy zapotrzebowanie.

– To są obawy zupełnie nieuzasadnione i ja bardzo proszę tych, którzy tak podsycają niepokój o wypłacalność tego świadczenia – nie psujcie tej pierwszej radości z otrzymanych środków – zaapelowała Rafalska. (pap)

 

Film: PAP

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

PO 500 + ...
2016-06-08 11:46:12
Dziwnym jest, ze Ci ostatni co dopiero skaldaja wnioski... chca byc teraz 1-wsi do wyplaty, czyli odwrotnie "jak w samolocie" !!
Fryzjer,
2016-06-08 01:03:48
A co PO-stkomunistom i KOD-ziarzom ewentualnie jeszcze PO-zostalo... tylko PO-dsycanie !! PO-wol juz tonac... PO-trafia chwycic sie nawet ostrej brzytwy !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA