Środa, 04 października 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Prezydent: zdecydowałem się na podpisanie ustawy o powołaniu komisji ds. wpływów rosyjskich

Data publikacji: 29 maja 2023 r. 11:12
Ostatnia aktualizacja: 02 czerwca 2023 r. 15:59
Prezydent: zdecydowałem się na podpisanie ustawy o powołaniu komisji ds. wpływów rosyjskich
Fot. PAP/Radek Pietruszka  

Zdecydowałem się na podpisanie ustawy o powołaniu Państwowej Komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022 - poinformował prezydent Andrzej Duda. Opinia publiczna powinna bezpośrednio przekonać się, w jaki sposób działali jej przedstawiciele pełniący ważne funkcje - dodał.

Andrzej Duda oświadczył w poniedziałek, że transparentność wyjaśniania ważnych kwestii publicznych i politycznych ma dla niego "czołowe znaczenie".

W ocenie prezydenta, opinia publiczna powinna móc sama ocenić to, w jaki sposób działają różni jej przedstawiciele, także ci wybierani w wyborach powszechnych, którym powierzane były bardzo odpowiedzialne funkcje państwowe. - W jaki sposób te funkcje realizowali, czy w istocie i jak rozumieli interesy Rzeczypospolitej, czy one w opinii publicznej rzeczywiście były w należyty sposób realizowane - o tym przekonać się powinna opinia publiczna bezpośrednio - stwierdził.

- Dlatego także i u nas w Polsce zdecydowałem się na podpisanie ustawy, która w ostatnim czasie opuściła polski parlament, a dotyczy ona powołania specjalnej państwowej komisji, która ma wyjaśnić wpływy rosyjskie na kwestie związane z bezpieczeństwem Rzeczypospolitej w ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci - poinformował prezydent.

Decyzję prezydenta skrytykował wiceprzewodniczący PO, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

"Rzekome >>rosyjskie wpływy<< chcą badać w oparciu o >>prawo<<, którego nie powstydziliby się w Moskwie. A prezydent to podpisuje. Kolejny dowód na to, że najlepszą odtrutką na >>rosyjskie wpływy<< w Polsce będzie odsunięcie tej ekipy od władzy. Zróbmy to już tej jesieni" - napisał na Twitterze.

Sejm ustawę o powołaniu Państwowej Komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022 uchwalił 14 kwietnia br. Z inicjatywą jej powołania wyszli w grudniu ub.r. posłowie PiS. Wskazywali, że komisja ma funkcjonować na zasadach podobnych do funkcjonowania komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji warszawskiej.

11 maja br. Senat podjął uchwałę o odrzuceniu ustawy ws. powołania tej komisji. W piątek przeciwko senackiej uchwale opowiedział się Sejm.

Komisja miałaby analizować m.in. czynności urzędowe, tworzenie, powielanie, udostępnianie informacji osobom trzecim; wpływanie na treść decyzji administracyjnych; wydawanie szkodliwych decyzji; składanie oświadczeń woli w imieniu organu władzy publicznej lub spółki; zawieranie umów czy dysponowanie środkami publicznymi lub spółki.

Decyzje, które mogłaby podejmować komisja, to m.in.: uchylenie decyzji administracyjnej wydanej w wyniku wpływów rosyjskich, wydanie zakazu pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi do 10 lat oraz cofnięcie i zakaz poświadczania bezpieczeństwa na 10 lat.

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

FIGO
2023-06-02 15:52:04
Po tym co Adrian zaproponował do podpisanej przez siebie już Ustawy rzeczywiście nabieram wątpliwości komu ON służy . Teraz będzie proponował poprawki . Już raz poprawił Ustawę o Sądach i wyszła z tego " kaszana " .Moim zdaniem jest to szkodnik PIS-u .Odporny na wiedzę , ale nie odporny na groźby .Kto i jak mu napierdział do ucha , że się teraz miota. Nie zagłosowałbym po raz trzeci na miękiszona . PIS jak przegra wybory , to tylko i wyłącznie przez Prezydenta .Był i jest cienki patyk !
@FIGO
2023-06-01 13:06:21
Jaki ty jesteś oporny na logikę i myślenie... "Wniosek taki : w papierach mają pewnie TW lub inne dossier" - wyciągasz wnioski z dudy, tylko tyle ci powiem. A może tak jest odwrotnie? Może to duduś jest agentem obcych służb a profesorowie się od niego odwracają, bo nie chcą służyć zdrajcy Polski? Ja nawet wiem jakiemu państwu on służy, nawet ma żonę z obywatelstwem tego kraju, ale to nie dobra o tym mówić.
@FIGO
2023-06-01 11:31:34
Żyje Pan w politycznej ułudzie. Duda po raz kolejny złamał prawo (taka u niego praworządność) dla swojej partii i jej poparcia w wyborach. Dlatego nie chcą być z nim kojarzeni porządni ludzie. Ta nieszczęsna komisja jest dla takich ludzi jak Pan, by nimi swobodnie manipulować, tzn. by mogli 'sobie wyrobić opinię'. To będzie arena bezpardonowej walki z politycznymi oponentami przed nadchodzącymi wyborami. Komisja na wzór sowiecki.
FIGO c.d.
2023-06-01 07:20:11
Wystarczy to dobrze udokumentować !. Może postarają się ładnie wyglądać ? , może coś dobrze powiedzieć ? , a wówczas jak w filmie : " na gablotę z nimi i tych klientów nie obsługujemy ! " .Odważni w tłumie , będą mniej odważni jak w regionach ludzie ich dobrze znających z minionego okresu (np. te pracodawcy 5,-/ godz. ) , zwyczajnie naplują im pod nogi ! Śpieszy się im , " aby było tak jak było " . Niestety cwaniaczki " dymanych przez Was " jest więcej w Polsce i na wyborach nie macie szans !
FIGO
2023-06-01 07:11:56
Wyborcy nie dadzą się nabrać mistyfikacji, że oto 04. czerwca nastąpi gremialny odwrót od PIS-u . Do wyborów wszyscy dowiedzą , że " marszerowicze " , to zwykła ubecka kapusta, która trzęsie porami , że PIS ujawni nie tylko " wtyczki rosyjskiej agentury " .Poda również do publicznej wiadomości o wystawionych na listy wyborcze zwyczajnych kapusiów i uniwersyteckich sługusów siermiężnej komuny. I co z tego, że nawet milion ich przybędzie do Warszawy. Będzie wiadomo ile tej kapusty przypełzło!
FIGO
2023-06-01 07:02:58
Obejrzałem rano wiadomości z Polski . Wielu profesorów , doradców Prezydenta rezygnuje z doradzania .Wniosek taki : w papierach mają pewnie TW lub inne dossier. To, że te profesory , to byłe komuchy szkolone po kacapsku jak ja w socjalistycznej Polsce to wiadomo. " Wymiękają " wskutek złudnej ofensywy Tuska .Domniemywam , że podobne durnie doradzały w VETO- waniu Ustaw Reformujących Sądy i Szkolnictwo .Podziękować , zlustrować i ogłosić publicznie , że to jednak byli kapusie !.Dywersja u Dudy !
FIGO
2023-05-31 18:29:36
Grzeję temat, aby nie ostygł ! Jak się nudzisz , nie czytaj !
@FIGO
2023-05-31 18:10:16
Po pierwsze, to mało kogo interesują twoje paranoje więc niepotrzebnie się produkujesz. Po drugie, to że ktoś krytykuje PISlam, nie oznacza ze z automatu jest fanem PO i Tuska. Po co wiec ciągle o nich piszesz? Co mnie obchodzi co robił Tusk i komu ściskał rękę, skoro i tak na niego nie zagłosuję? Nie będę swoim głosem wspierać mafii POPISOWSKIEJ, która to w kółko zamienia się miejscami i prowadzi świętą wojnę przed kamerami a wspólnie baluje za kulisami i gdy trzeba, głosuje też jednomyślnie
FIGO
2023-05-31 17:32:34
przepraszam bardzo , rzeczywiście HUGO Kołątaj pisze się dużą literą !
FIGO c.d.
2023-05-31 16:50:36
Co do komunistów .Rozumiem, że żyjąc pod zaborem bolszewii musieliśmy tańczyć jak nam grają .Udało nam się nawet stworzyć piękny, zdolny , współpracujący ze sobą Naród i tym się jakoś cieszyć , nie mając świadomości ,że w wolnych demokracjach ludzie żyją jeszcze lepiej ! Teraz po przemianach w 1989r , kiedy wiemy, że po raz kolejny zostaliśmy ograni przez komunę i SB , że wpływy Kacapów w Polsce są przeolbrzymie ! LUDZIE, nie sensu popierać ,wspierać nikogo i niczego co było czerwone i zatrute !
FIGO c.d.
2023-05-31 16:43:34
Piszę i komentuję ponieważ widzę jak My Polacy byliśmy naiwni sądząc, że w 1989 roku odzyskaliśmy wolność !. Miała być bezkrwawa rewolucja , przymykaliśmy oko, że komuch , że SB-k , tworzy nową rzeczywistość ! . Niestety Donek pokazał , że jest ignorantem gospodarczym , a w polityce " musi być silnie uwikłany " . Facet nic , dosłownie nic, sobą nie reprezentuje , ale pcha się na siłę ( rozumiem , że musi ! ) .Kto ,go zmusza ? Czy musi oddać jakąś grubą kasę , czy też może chcą odebrać mu życie ?
FIGO c.d.
2023-05-31 16:36:43
Za granicę wyemigrowałem właśnie lekko po zwycięstwie PIS-u . Olały One , komucha , który chciał włączyć się aktywnie w odtwarzanie stoczni szczecińskiej .Podejrzewam , że i innym byłym wykwalifikowanym inżynierom Strzeboński " pokazał figę " . Ta oto FIGA nie ma żalu do PIS-u .Wyjechał grzecznie za chlebem .Kwalifikacje nieprzeciętne schowałem głęboko w sercu i na budowie jestem liderem bez języka niemieckiego .Dokumentacja + doświadczenie praktyczne sprawia , że pracy mi Niemiec niepotrzebny
FIGO
2023-05-31 16:29:54
Czas mam , bo umiem skutecznie pracować .W Niemczech nie ma akordu jest zasada rób nawet za długo , ale musi być poprawnie . Losy Polski nie są mi obce .Jako komuch , wspierający do 2010 Tuska ( nawet jako mocny gracz , niewielu ściskało rękę Tuskowi ) . W 2015 roku , jeszcze przed wyborami widać było jakie spustoszenie poczyniły rządy PO+PSL . Śmię twierdzić , że gdyby PIS nie wygrał w Szczecinie " Gryfii " już by nie było , a PŻM wystawiony byłby na sprzedaż , i to w nędznej kondycji !
@figo
2023-05-31 13:31:41
PISzesz takie bzdury, że aż mi sie nie chce do nich odnosić. Chyba za dużo ci wolnego czasu hans daje i nie wiesz co masz ze sobą zrobić. Idź na jakiś spacer albo nie wiem, terapię?
@ Figo
2023-05-31 09:43:08
Wątpię aby należało ogłaszać trafność decyzji prezydenta. Intencje ustawy są słuszne i trudno z tym dyskutować. Podobnie było z ustawą lustracyjną, była konieczna, ale... jej efekt to upadek rządu J.Olszewskiego i tryumf agentury SB. Jak Pis przegra wybory to może się zastanowi kto zaproponował mu ten projekt, teraz tuż przed wyborami. Historię warto analizować i wyciągać wnioski, zwłaszcza, że wpływy rosyjskie w Polsce były i są, prawdopodobnie także tam, gdzie byśmy się ich nie spodziewali.
@FIGO
2023-05-31 09:30:51
Jakie reparacje? Sprawa reparacji miała być dopiero ustalona podczas negocjacji przy okazji traktatów pokojowych i miało się tym zająć ONZ. Tak mówi traktat poczdamski.
@FIGO
2023-05-31 09:15:39
Proszę w końcu sprawdzić w odpowiednim słowniku, jak się poprawnie (po polsku) pisze wulgaryzm określający męskie przyrodzenie. Pan Ziobro (prezes również) traktuje Polskę jak swój folwark, gdzie może wszystko. Na szczęście jesteśmy w UE i NATO, i musi trochę swoje nieszczęsne zapędy krygować. Kieruje nim tylko chęć zemsty na tych, którzy mu się nie podobają lub weszli mu w drogę. Jego zawiść jest nieograniczona w formie i w czasie. Będzie gnębił ludzi do końca. Jest złem dla Polski i Polaków.
FIGO
2023-05-31 08:20:26
pisałem, że Kacapy w imieniu Polaków " ogarnęły " reparację od Niemiec. Jak jest to nie czytelne z tekstu , to przepraszam czytających !
FIGO c.d.
2023-05-31 07:53:28
obecnie Lemingi ( szczurowate ssaki ) dają się wodzić za nos ! Jest demokracja , niech głosują jak uważają ! TVN ( dzięki VETO prezydenta ) , szkoli ich codziennie z głupoty o braku demokracji w Polsce . Wszelkie , pokomunistyczne barachło jest autorytetem jak Polska ma żyć w Europie .Polacy mieliśmy aspirację w UE Schumana , a wylądowaliśmy w Unii przesiąkniętej (jak kasza skwarkami) agentami KGB i interesów Rosji i Niemiec ( po ich zjednoczeniu opanowanych przez ruskich ). Otwórzcie oczy !
FIGO
2023-05-31 07:41:16
Jako były komunista czuję się po latach oszukany właśnie przez towarzyszy .Mieli oddać bezkrwawo władzę , a tymczasem pojechali do Moskwy po pożyczkę na nową czerwoną partię . Tusk dostał pieniądze od swoich niemieckich towarzyszy. Nasz " idol " niejaki Lech Wałęsa , okazał się niezwykłym " Bolkiem ". Kiszczaka nie mogli skazać , bo dziadziuś Strzembosz " oczyszczał " Sądy z SB-ckich funkcjonariuszy ( pewnie i jego teczkę trzymał w szopce na Mazurach śp. Kiszczak , kto wie ? ). Obecnie
FIGO
2023-05-31 07:34:27
pokwiczą i zostaną z " niechcianą ciążą " ! . Pospisywałbym sobie te wszystkie nazwiska , foto facjaty z trzech stron i na plakat wyborczy : " tych klientów nie obsługujemy " . Trzeba mieć fantazję jak się chce zwyciężyć komunistów w nadchodzących wyborach. Wyszkolone to w czasach realnego socjalizmu , z zasobami dla zwykłych roboli niewyobrażalnymi , chcieliby nadal utrwalać komunizm w Polsce . Gonić to b... na przyszłych wyborach . Przez takie wieprze w KE , UE nie zajmuje się gospodarką !
FIGO
2023-05-31 07:26:23
W komentarzach pojawia się powiedzenie : "słychać wycie, znakomicie ! " ,jakże celnie oddaje to obecną sytuacje oraz trafność decyzji Prezydenta i PIS-u ! Po wygranych wyborach w 2015 r , klimat był podobny . Co to teraz nie będzie ?, jak się świat od Nas odwróci, jak to agencje ratingowe obniżą itd. TVN przepełniony autorytetami złowieszczącymi przyszłość i wszystko na h... ! .Obecnie TVN powyciągał wszelkie truchła z nad grobu i jazgocze podobnie . Pokwiczą , pokwiczą i zostaną z niechcianą
FIGO
2023-05-31 06:12:56
Pieniądze tracimy nie przez Zbynka ,tylko przez Hyżego Ruja . W parlamencie europejskim już zapowiedzieli szybką debatę na ten temat .Mnie się wydaje , że jak Zbynek " wsadzi do aresztu wydobywczego " kilku targowiczan , to się szybko znajdą i pieniądze i wreszcie komuchy i agentura a KE przestanie zajmować się bzdurami , a gospodarką .To jest właśnie czas dla Zbigniewa. Chcesz, aby wybrali Ciebie i tę Twoją przystawkę na następną kadencję to działaj . Z UE nie będzie pożytku jak tam siedzi
@@FIGO
2023-05-31 01:18:47
Korekta: nie 'ponad 2 mld EUR' tylko PLN - 2,5 mld zł.
@FIGO
2023-05-31 00:43:11
Żaden rząd nie zrzekł się reparacji - nie istnieje takie zrzeczenie w archiwach ONZ.
@FIGO
2023-05-30 23:08:54
Jeśli chodzi o członka rządu, który sprzeniewierza fundusze dla ofiar przestępstw, którego ludzie ograbiają nasze lasy, który z prokuratury zrobił posłusznego mu pieska, który rozwalił system sądownictwa, dzięki któremu straciliśmy już pewnie ponad 2 mld EUR, to on nawet zera nie sięga. Wszystko pod czujnym okiem i przy aprobacie władzy centralnej, czyli prezesa.
FIGO
2023-05-30 20:15:22
jak gospodarz , lub przedsiębiorca musi ogarniać swój grajdołek , tak mianowany przez Prezydenta Rząd odpowiada za Polskę . Nie ma miejsca na samowolki bez kontrolki. Drużyna gra i słucha się trenera , a kibic z dala niech się nie wpier...la . Opozycja chciałaby wywracać porządek w kraju .Osobiście twierdzę , że taki Zbynek od reformy Sądów , albo ma jaja ( raczej nie ma , bo na demonstracji leciał falsecikiem ) , albo niech zrezygnuje ! Możesz być Piłsudskim , albo zostaniesz zerem. Wybieraj !
Niestety
2023-05-30 18:48:44
PiS prowadzi Polskę w otchłań totalitaryzmu.
Stalin
2023-05-30 11:25:32
Toż to stalinowskie metody, jeszcze brakuje odkułaczania i wieszania za kradzież mięsa.
FIGO
2023-05-30 11:00:15
Widzę już oczyma wyobraźni ten nowy Rząd utworzony przez opozycję . Zarówno Niemcy , a już Rosja zaciera z radości ręce ! Zdradziliście Polskę w UE ( kto donosi na swoje państwo ) ? zdradzicie i w obliczu ofensywy rosyjskiej . Komuniści , ruki po szwam i przez ponad 40- lat służyliście kacapom pod butem ! To ONI za Was zrzekli się reparacji od Niemiec , a Wy jeszcze spłacaliście tę decyzję węglem. Tusk przywiózł pieniądze z Niemiec w reklamówce , a Czarzasty od ZSRR na tworzenie swoich partii !
@FIGO
2023-05-30 10:59:44
Tym razem bez sensu, ale zgodnie z jedyną słuszną linią partii. Kto nie pochwala PISu czy ziobrystów, ten popiera Putina i chce by mordowano u nas jak w Buczy.
FIGO
2023-05-30 10:52:17
Niewybaczalne jest to , że z braku lustracji komuniści z SB -ami i " Bolkiem " jako Prezydentem uwalili patriotyczny Rząd Jana Olszewskiego . Ten Ruj od " policzmy głosy " wyrządził Polsce nieodwracalne szkody , a dzisiaj kłamie i odwraca kota ogonem . Dosyć , byłeś funkcjonariuszem komuny , SB-em lub donosicielem TW lub inaczej jak Ciebie tam zakwalifikowali , to pożegnaj się z pracą polityczną dla Polski . Pracując nadal dla ruskich nie jesteś nikomu w Polsce potrzebny .Odsuń się kacapie !
@FIGO
2023-05-30 10:42:22
Ty masz jakiś problem z logicznym myśleniem. Jak na razie, to pisowcy robią co mogą zeby nas wepchnąć do wojny z Rosją, więc jeśli kiedyś w Polsce "powtórzy sie Bucza", to będzie to zasługa tylko i wyłącznie pisiorów, takich samych przygłupów jak ty
Niewybaczalne
2023-05-30 08:35:00
Smutny dzień -- niewybaczalna decyzja - wbrew demokracji . Ja nie mam nic przeciwko rozliczania ale na zasadach sprawiedliwości i szacunku dla konstytucji , mamy "ARAMCO" , "MOL" , Rydzyka z nadajnikiem na Uralu, decyzje PIS "pro-rosyjskie" , prywatyzacje Stoczni Gdańskiej czy Żerania przez kapitał ukraińsko-rosyjski , itp ... A my Szczecinianie na pokaz antyrusycyzmu zburzmy osiedla "leningradów" (to rada dla tych "zaciekłych") SZKODA !!! powielamy wzorce białoruskie czy rosyjskie.
FIGO
2023-05-30 07:42:12
Komuchom " puszczają nerwy " .Jest lekarstwo na odkomuszenie . Wystarczy się wyrzec zła ,w którym tkwiło się przez prawie całe życie , bynajmniej z własnego wyboru. W imię socjalizmu byliśmy uczeni złego i ukierunkowani do złego .Jak ktoś tego nie rozumie ma problem. Może doczeka jak kontynuacja ZSRR w osobie Putina , kiedyś " przylezie" i do Twego domu i pokaże co się robiło w Buczy ostatnio. Chcesz tego? Popieraj tych wszystkich, którzy 04 czerwca pójdą za Tuskiem , jak MY Polacy za Bolkiem!
Dlaczego?
2023-05-29 20:58:00
Dlaczego nie informujecie o dzisiejszej wizycie prezydenta RP w Koszalinie i Połczynie-Zdroju? To były ważne wydarzenia dla naszego regionu.
@FIGO
2023-05-29 18:34:42
Trafne porównianie tej nowej partyjnej komisji do PZPR-owskiej Inspekcji Robotniczo-Chłopskiej. Tu i tu partyjni aparatczycy nieznający się na niczym, ale decydujący o losach ludzi i przedsięwzięć. Bezkarni. Zwykli ludzie nie mają tu nic do gadania. Proszę sprawdzić, kiedy PZPR powołała IRCh i w jakim czasie mieliśmy stan wojenny. Erdogan krwawo robił w Turcji porządek, ale jest prezydentem kraju NATO i jakoś trzeba z nim gadać (bo bazy). Trudno stwierdzić, czy te wybory (Turcja) były uczciwe.
@Myśl
2023-05-29 18:31:35
A po co ci konstytucja? Przecież ważniejsze jest prawo unijne... Konstytucja nie ma większego znaczenia.
@FIGO
2023-05-29 17:47:00
Nie odzywaj się folksdojczu bo zaniżasz poziom wypowiedzi na tym portalu! Na prawdę imponują ci metody Erdogana? Czy ty zdajesz sobie sprawę co dzieje się w Turcji? Czy jesteś pewien że chciałbyś żyć w takim kraju?
@Figo
2023-05-29 17:40:32
W Polsce potrzebna jest kompleksowa depisyzacja kraju. Trzeba tych złodziei od Kaczyńskiego pogonić jak najprędzej, bo Polska nie przetrwa ich kolejnej kadencji. Przez 8 lat doprowadzili nasz kraj do ruiny. Rozkradli go. Z pisowcami trzeba radykalnie jak w Niemczech po wojnie z hitlerowcami. Norymberga 2.0 i to jak najszybciej.
FIGO
2023-05-29 17:32:17
W Polsce jest wielu ludzi co chętnie poparliby PIS. Niestety w papierach mają TW i boją się ,że się wyda . Nie ważne losy Polski , ważne , aby się nie wydało , że się kapowało nawet na swoją rodzinę .Nie bójcie się kapusie . Wystarczy nie pchać się do polityki . Nikt Was na siłę nie będzie ujawniał . Wara tylko od polityki i podejmowania decyzji za innych .Przykro , ale jak się kiedyś było , to się teraz zmyło ! Tuskowe policzmy głosy , to upadek pierwszego ,propolskiego Rządu w Polsce. Karma!
Oldboy
2023-05-29 17:18:56
Wreszcie! Chociaz czesciowo Pan prezydent zrehabilitowal sie za posluchanie pani Zosi i zablokowanie reformy sadownictwa i burdel jaki mamy w tym obszarze,
Paweł
2023-05-29 17:18:08
Pełzający totalitaryzm Kaczyńskiego. Ludzie, obudźcie się zanim będzie za późno i będziemy tu mieli drugą Rosję czy Białoruś.
W końcu !
2023-05-29 16:59:50
Tak trzymać!!! Tylko czemu tak późno ?!
FIGO c.d.
2023-05-29 16:52:15
Przykład z Turcji . Erdogan zrobił porządek u siebie kilka lat temu .UE pokrzyczała , popiszczała i po roku Makrela i i ten pok..cz Makaron już się z Erdoganem " miziali " do foto ! Tak to działa . Wczoraj wygrał ponownie i uczciwie wybory . Tusk straszył , Tuska do puszki, za parę dni kolejnych tych , co się będą awanturowali . W społeczeństwie, na dole prości , zwykli ludzie zrobią porządek ze "swoimi" złodziejami co kazali pracować po 12 godz. za 5,- . Ludzie pamiętają ! Pałacyk i lata ręka
FIGO
2023-05-29 16:41:10
Przeprowadzić kompletną lustrację .Za komuny nazywano atestacją stanowisk i przeprowadzała to IRCH-a .Teraz komuchy poczujecie na własnej d..e co urządzaliście ludziom podziemia za czasów stanu wojennego w Polsce . Było tak , niepewny , za ryj i na bruk beż świadczeń odprawy i z wilczym biletem .Obecnie wystarczy , że się Was tylko " oznakuje " i wara od wszelkich stanowisk nie tylko państwowych i politycznych .Społecznych też. Tusk groził , że siłą będzie wyrzucał ! Nie ma co czekać .Do boju
Wstyd
2023-05-29 16:31:55
Polska sięga standardów Korei północnej czyli dna
dor
2023-05-29 16:30:50
Co oni takiego wyprawiali, że teraz sra...ą ze strachu, że się wyda?!
@d
2023-05-29 16:23:52
Feliks Dzierżyński, założyciel CZEKA byłby dumny z kontynuatorów jego myśli. Nie rozumiesz ze tu nie chodzi o to żeby "demokratycznie porozmawiać i przedstawić swoją prawdę" tylko o to żeby znaleźć haki na opozycjonistów i odsunąć zagrożenie polityczne z ich strony, blokując im możliwość startowania w wyborach? To nie ma nic wspólnego z demokracją, to metody iście bolszewickie
Śmiech historii
2023-05-29 16:01:20
21 sierpnia 1811 roku w miejscowości Reszel spalono na stosie ostatnią czarownice po groteskowym procesie.
zak
2023-05-29 16:00:10
I bardzo dobrze. Trzeba w końcu ujawnić wszystkich zdrajców ruskich sługusów.
@k....k12
2023-05-29 15:57:18
Marzy Ci się totalny zamordyzm i indoktrynacja wzorem putinowskiej rosji? To, że komuniści (ludzie PZPR) i ich następcy rozkradali Polskę większość wie, tylko co nam po tej wiedzy? Ta komisja nie posłuży do ujawnienia rosyjskich agentów tylko do walki z opozycją. Spowoduje jeszcze głębsze podziały w społeczeństwie. Oby Polacy nie skoczyli sobie do gardeł.
Krotko
2023-05-29 15:40:07
Brak dekomunizacji i lustracji sadownictwa i uczelni bedzie dlugie lata odbijal na stanie panstwa,Doszla do glosu jeszcze niemiecka agentura,wspomagana przez opanowany przez Niemcy eurokolchoz szantazujacy niepokornych zabraniem judaszowych srebrnikow,
d
2023-05-29 15:31:54
Czego tak się totalna boi?! Przecież mają okazję demokratycznie porozmawiać i przedstawić swoją prawdę! Tyle mają za uszami, że wyją z rozpaczy?
aert
2023-05-29 15:29:26
I bardzo dobrze!
Myśl
2023-05-29 15:16:06
Metody stalinowskie wiecznie żywe. Pan Duda od początku swojej prezydentury przyzwyczajony do łamania Konstytucji, więc nie miał oporów (moralnych), no i pewnie prezes kazał. Komisja zastępująca aparat ścigania, prokuraturę i sąd. Nie ma dowodów, to na podstawie insynuacji i pomówień trzeba ukarać opozycję. Do tej komisji nadaje się pan Suski i ludzie o jego potencjale, przynajmniej pośmiać się będzie można.
Fisch
2023-05-29 15:05:47
Hu..nie prezydent pisowska chupca ..to jest pewien koniec...
Archiwum Putina.
2023-05-29 15:01:43
Czy wiecie , co jest najważniejszą i najgrożniejszą bronią Putina? To nie są rakiety, to nie jest wojsko. Najgrożniejszą bronią Putina są jego archiwa z nazwiskami dziesiątek tysięcy ( może setek tysięcy) jego agentów w Polsce, Niemczech, Holandii, Belgii itd. Część z nich jest czynna, część to uśpieni i gotowi do działania agenci. Są na smyczy Moskwy. Chyba więc rozumiecie tą histerię w TVN , Wyborczej, Onecie itd. Muszą krzyczeć, boją się przeciek z arch
Cyrk dla naiwnych
2023-05-29 14:33:49
Nic z tego nie będzie, nie mam złudzeń bo PiS obiecywał program 'cela+' i nic z tego nie zrealizował, czasu nie ma na to by kogoś winnego realnie dopaść. To bedzie granie na duopol POPiS, w mediach będzie tylko POPiS do wyborów, stracą inne partie i o to chodzi. Zobaczycie że słupki do góry pójdą POPiS... Polacy nie potrafią myśleć strategicznie i na zimno... Nie myślicie na dekady naprzód, żyjecie tu i teraz i grają waszym życiem jak im wygodnie. Za sznurki tych marionetek ciągną ci niewidoczni
CDN
2023-05-29 13:40:15
Haniebne ''sledztwo'' po zamachu smolenskim,kontrakty gazowe Pawlaka i zwiazane ztym tajne konta postkomunistow w Szwajcarii,haniebne cyrki na granicy z Bialorusia, glosowania za sankcjami w eurokolchozie,grabiez OFE,utworzenie za zagrabione pieniadze przez wojskowa bezpieke TVN i nastepnie odsprzedaz zydowskiemu grandziarzowi powiazanemu z Kremlem...........Itd/itp
k....k12
2023-05-29 13:35:25
Szkoda,że ustawa nie obejmuje mediów w tym internetu.Można komuś zabrac mienie,życ jego kosztem,ale tu chodzi także o zmiane przekonań,władze nad umysłami i tu praca wre.Wpierw czerwona zaraza trzymała za pysk z zabójstwami włącznie.Po 1989 okradła,potem całe państwo jeszcze raz okradła,kto wie, ten wie o co kaman.Ta ustawa jest spóżniona o całe 9 lat.Powinna była sie pojawic w 2014 roku.Jak można było nie widziec co dzieje sie tuż pod nosem,że szykuje sie druga Czeczenia,gruzja?Dobrze wiedzieli
Jurek
2023-05-29 13:35:24
Gdy słyszę i czytam wycie pisożerców, to znaczy że jest to bardzo dobra decyzja Prezydenta RP.
na szczęście
2023-05-29 13:30:06
to ostanie podrygi pisowskiej dyktatury
Nick
2023-05-29 13:18:16
Zdelegalizuja w końcu konfederosje i kamractwo ? Oraz innych pro ruskich narodowych socjalistów ?
kmo
2023-05-29 13:14:04
Oczekuję, że w tak ważnej dla PiS-u sprawie, członkowie komisji będą pracować nieodpłatnie. Otrzymują dietę poselską oraz darmowe zakwaterowanie, i to powinno wystarczyć.
I bardzo dobrze
2023-05-29 13:02:44
W końcu! Jeszcze za kaste sie weźcie - obiecaliście !
Milo
2023-05-29 12:53:34
Słychać ruskie wycie? To znakomicie!!
Kwiczol
2023-05-29 12:39:15
Panie Prezydencie! Jeszcze odblokowac reforme sadownictwa ,bo to co wyprawiaja niektorzy politykierzy w togach to skandal .
witold
2023-05-29 12:34:53
Ta komisja jest pozbawiona mocy prawnej bo jej działalność łamie podstawowe prawa człowieka Mieli 8 lat , jest prokuratura , sądy , służby specjalne i nic Teraz będzie polowanie na Tuska przed samymi wyborami Żenada , prymitywizm i żądza pozostania u władzy
xyz
2023-05-29 12:32:36
Ryzy,wylnialy volksdeutsch z Sopotu juz zmienia pampersy.
itd
2023-05-29 12:28:51
Brawo! Chociaz czesciowo \zrehabilitowal sie za veta w sprwie jak to nazywaja totalni lex tvn,czarnek,rehabilitacyjnej.Precz z komuna i targowica!
kucharz
2023-05-29 12:26:42
kiedy zakażą podawania i reklamowania pierogów ruskich?
@Heniek
2023-05-29 12:14:26
Już wiemy. To ci co nieustannie krytykują Unię Europejską. Nie w smak im, że ta nakłada sankcje wobec putinowskiej Rosji i dostarcza broń Ukraińcom.
hehe
2023-05-29 12:11:13
Służalczy Maliniak robi co mu karłowaty wódz nakazuje.
Obudził się
2023-05-29 12:03:01
Zmowa jednej opcji, nie dali radę przez sąd to wymyślili swój na wzór Stalinowskich.
@heniu
2023-05-29 11:42:05
No właśnie, przykładem może być ta rakieta która spadła pod Bydgoszczą, co jakby walnęła w terminal gazowy? Ciekawe czy zapytają Pinokia morawieckiego, gdy pracował w banku, jak pomagał ruskim przejąć zakłady azotowe w Tarnowie.
Ggg
2023-05-29 11:27:30
Zrobił co prezez kazał bo jest jego marionetka i prezes nie może władzy stracić, następny Putin w Polsce soe zrobił z niego dyktatura kaczygrodu
Heniek
2023-05-29 11:22:14
Brawo, będziemy wiedzieli kto słuzy agresorowi ze wschodu

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA