poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Kraj > Prezydent podpisał ustawy tworzące „tarczę antykryzysową”

Prezydent podpisał ustawy tworzące „tarczę antykryzysową”

Prezydent podpisał ustawy tworzące „tarczę antykryzysową”
Data publikacji: 2020-03-31 22:26
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-08 21:16
Wywietleń: 631 449602

Natychmiast po zakończeniu prac parlamentarnych prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek ustawy tworzące „tarczę antykryzysową”.

– Wsparcie polskiej gospodarki, przedsiębiorstw, rolnictwa, pracowników jest najważniejsze w tym trudnym czasie – podkreślił prezydencki minister Błażej Spychalski.

W skład uchwalonego pakietu wchodzą:

Ustawa o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw;

Ustawa o zmianie niektórych ustaw w zakresie systemu ochrony zdrowia związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19;

• Ustawa o zmianie ustawy o systemie instytucji rozwoju.

(ip)

Fot. Igor Smirnow/KPRP

Komentarze

Quistorp
Do moich przedmówców. 1 ad. Antoni. Nostalgia za komunistyczną planową gospodarką. to rzecz dla ludzi którzy opowiadają wnukom, jak to ułan z konika spadał, a chłopaki były chwaty.Sąsiedzi wtedy przezbrajali się na motoryzację. Co do gospodarki. Nie było wymiany waluty, ani giełdy. Konstytucyjnie zadekretowany na wieki przyjaciel Najjaśniejszej wymyślił "RUBLE TRANSFEROWE!". Może się W.Sz. , godnemu Czci Panu Antoniemu to podobało? Mnie nie!. Stocznia do każdego statku dopłacała. Żaden argument, ze ludzie mieli pracę. W obozach koncentracyjnych tez więźniowie mieli pracę. Ale zapłatę w rozwodnionej zupie. Do całej reszty. W. Sz. i Godny Miłowania obecny Pan Prezydent Najjaśniejszej podpisywał jak wyżej...[1) Ustawa o zmianie ustawy 2)Ustawa o zmianie niektórych ustaw 3) Ustawa o zmianie ustawy o systemie instytucji rozwoju. ] Czyli podpisywał wszystkie knoty zawarte w poprzednich wersjach. W ten sposób jawnie, wszem i wobec, udowadnia, bez żenady,że ich nie czyta!!. To jest najtragiczniejsze. To postawa harcerzyka, który obiecał swojemu zastępowemu, że juro się poprawi i będzie grzeczny. Wcześniej zadania na jutro zrobi już dzisiaj.
2020-04-08 20:59:07
@ Myśl
Bardzo dziękuję za zwrócenie słusznej uwagi .Istotnie, jestem jak każdy z Nas człowiekiem słabym, ponieważ wylewając na papier swoje spostrzeżenia nie uniknąłem obrażania innych.Bardzo, ale to bardzo przepraszam urażonych.Obiecuję poprawę.Nie było, to zamierzone, ale widzicie Państwo jak to emocjach , gdzieś z podświadomości naszej wyziera zło.Kolega zawsze mawiał : " Choć byś trzepał dwa tygodnie, to ostatnia kropla w spodnie". Reasumując w chwilach emocjonalnych każdemu z nas wyjdzie " przysłowiowa słoma z butów". Nawiązując do Kościoła . Człowiek wierzący, upomniany o grzechu ,przeprosi ,odpokutuje, obiecuje poprawę.Kiedyś mocno angażowałem się w ideologię NEV AGE , tam uczono nie obwiniaj się, nie czyń sobie szkody, jesteś doskonały jako BÓG. W Księdze Rodzaju, to brzmiało jakoś tak :" na pewno nie pomrzecie.... i w końcu końców Ewa dała Adamowi. No oczywiście ugryźć jabłko, żeby znowu nie było, że świntuszę!
2020-04-02 09:03:47
Myśl
Pan Antoni jest zwolennikiem władzy i rozwiązań z czasów PRL, tylko zamiast sowietów zastosowałby kościół. Pan Antoni wzorem opcji którą popiera, obraża i dyskredytuje wszystkich, którzy mają odmienne poglądy i uważa, że racja jest tylko po jego stronie, że wszystko tylko on wie i właściwie rozumie.
2020-04-02 07:53:43
Maliniak
Nie prezydent tylko długopis
2020-04-01 19:41:13
Antoni
Nie ma pewności, że młodzi zagłosują na PO , czy nawet PSL.Szybciej alternatywnie wybiorą Lewicę Zandberga( nie Czarzastego, choć gościu jest mądry i inteligentny), ewentualnie postawią na innego Konia ( nie mylić z p. G). Myślę o przyszłych wyborach parlamentarnych.PIS ma duże szanse bardzo silnie się wzmocnić,jeżeli przejście przez to " biblijne morze czerwone " (COWID-19)powiedzie się równie dobrze panu Szumowskiemu + spółka jak Mojżeszowi.Ufam, że jak Mojżesza prowadził BÓG Wszechmogący, tak wspomoże łaską i cudem p. Szumowskiego i dzielny, zdyscyplinowany POLSKI NARÓD ocali od najgorszego.Wielu z nas na pewno utonie, bo jest małej wiary, marudzi, ciągle się ociąga ze sprawami najważniejszymi i co gorsze nie pomaga innym, a tylko sypie piasek w tryby.W historycznej karawanie marszu przez ( między innymi pustynię ) krnąbrny Naród Izraelski, też wydziwiał, a to jakieś złote cielce, a to zgoła totalny brak wiary ( patrz historia miedzianego węża ) sprawiały, że podróż przez pustynię zorganizowanej karawany zamiast kilka tygodni trwała 40 lat. Od nas zależy jak długo będziemy na pustyni.Od każdego z nas zależy, czy dotrwa do Ziemi Obiecanej.Co będzie tą ziemią ? Mnie się wydaje, że nasze życie to jest ciągła podróż do ziemi obiecanej.Pokorni i bogobojni idą , bo taka jest ich rola.Kombinatorzy odpadają już po drodze.
2020-04-01 18:56:01
Antoni
Tak prawdę powiedziawszy, to Państwo Polskie musi teraz rekompensować skutki Liberalnej Gospodarki począwszy od SLD+PSL ( to nie za ich czasów weszło na masową skalę samozatrudnienie ? ). Potem PO + PSL dalsza masowa wyprzedaż wszystkiego co polskie,złodziejska prywatyzacja, likwidacja dobrych, bo państwowych miejsc pracy ( Stocznie ,Huty, .. i inne zakłady ). Wiadomo po co ( RYŻY bał się masowych protestów ). Przedsiębiorca to ktoś, kto ryzykuje.Jak jest hossa, to zarabia ( to on sobie jedzie na wczasy, kupuje apartamenty w Hiszpanii itd. )i wydaje.Jak PORTA HOLDING potrzebowała pożyczyć ( a raczej poręczyć kredyt), to Lewica i "czerwone kmery" powiedziały: " prywatnym nie pożyczamy ". Dzisiaj jak Lewica nie rządzi, to podobnie jak PO daliby wszystkim i wszystko.Jak tak chętnie dają, to niech dobrowolnie ze swojej pensji wpłacą na onkologię ! OBŁUDA Panowie, obłuda. Ten " ciepły " niedoszły Prezydent z tym lamentującym głosikiem ( jakby ktoś go dymał) ,ile ze swoich Europejskich srebrników wpłacił na onkologię.Zamilcz obłudniku ! Nasi rodzimi Przedsiębiorcy dobrze sobie radzą . To oni mają na kontach ok. 260 mld. złotych.Zainwestują jak będą mieli pewność, że Państwo tego nie zmarnuje. Ich wolą jest trzymać je na kontach , to je trzymają. Nie wyciągają ręki do Morawieckiego !Platforma nie ma pojęcia o gospodarce ( jak rządzili to pokazali już ), a już chętnie by tym przedsiębiorcom wszystko umorzyła i dodała .Było dawać jak mieliście władzę, ale oddaliście tę kasę zagranicznym mafiom, bo nawet nie naszym przedsiębiorcom. Schowajcie się ze wstydu.Nasi przedsiębiorcy sobie poradzą, jak ich nikt nie będzie okradał.Zainwestują, jak zobaczą ,że mają w Państwie Polskim oparcie.Nie inwestują ? nie mają widać zaufania.Na zaufanie trzeba długo pracować.Morawiecki z całego towarzystwa ma największe szanse, aby to zaufanie odzyskać.W biznesie nie może wyjść na frajera i dlatego opozycja niech mu nie przeszkadza.To, że Państwo musi pomagać najsłabszym , to prawdziwy przedsiębiorca wie, bo sam swoim pracownikom pomaga.Żaden przedsiębiorca nie lubi naciągaczy i nie będzie szanował Państwa, które daje się dymać przez cwaniaków i niedojdów.
2020-04-01 18:16:56
HA
Tyle poprawek Senatu poszło do kosza , tyle dodatkowego wsparcia - na nic. i tego nie można pojąć , tyle rozczarowań , tyle abstrakcyjnej pomocy , totalny brak zaufania do nas bo wszystko trzeba sprawdzić wykazać zatrudniając do tego ZUS + US .... nie wierzę , że PIS robi to dla nas .... to wszystko się nie mieści w głowie ... Teraz wybory korespondencyjne OK' ale świat sobie z tym poradził (np model szwedzki) głosowanie via internet - logowanie się via bank - 100% kontroli - dla zespołu dobrych informatyków to 3 tygodnie pracy .... ALE na to PIS się nie zgodzi - DLACZEGO bo młodzi zagłosują , bo frekwencja wskoczy na 70% , i Pan Andrzej Duda nie wygra !!! I kto nas oszukuje ...
2020-04-01 13:27:49
trohan
Prezydent wie co robi, a wszystko robi dla dobra kraju, a nie dla partii jak Neuman z PO. Podpisał, bo jest niezależny i tak nakazywało Mu sumienie.
2020-04-01 11:31:56
do abc
Kolejny pisiarski opłacony trol, zero merytorycznej dyskusji, byle obrażać, byle coś napisać. Do redakcji - dlaczego nie usuwacie takich debili? Nie widzicie jaki macie rynsztok w komentarzach?
2020-04-01 09:59:04
Myśl
Prezydent Duda podpisał, co miał podpisać, wcześniej to było ustalone. Przy okazji pewnej pomocy dla firm i ludzi w kryzysie partia PIS wprowadziła zmiany w Kodeksie Wyborczym i przejęła władzę nad Radą Dialogu Społecznego. No przecież po co dialog, jak partia (PIS) wie lepiej, co ludzie potrzebują i jak mają żyć. W końcu wiadomo, że 'program partii programem narodu'.
2020-04-01 09:51:08
wypad
O której w nocy podpisał? Zdążył wczoraj. dzisiaj jest 1 kwietnia to może być niewiargodne
2020-04-01 09:47:09
Kidawa
- gdzie jest Kidawa? Ona uratuje PO przed wirusem.
2020-04-01 09:23:41
do abc
a ty jakiego jesteś chowu? a może w kapuście znaleziony? Duda podpisał coś tam, ale my Polacy i tak zostaliśmy sami z tym wirusem. Dużo gadania, manipulacji ze statystykami i brudnej, wstrętnej propagandy.
2020-04-01 09:13:34
Jarun
Strażnik Pióra podpisze wszystko co mu podsunie Naczelnik Państwa.
2020-04-01 09:02:44
iwo
Jakby dopadł tych mędrców ten potworny wirus to szybko zmienili by swój sposób działania,ale ...(:
2020-04-01 05:07:06
Tyle
Andrzej Duda, tym razem się nie uda!
2020-03-31 23:50:41
abc
TYLE I LOLO dwóch medrcow kodziarskiego chowu.
2020-03-31 23:39:18
Tyle
Jarosław rozkazał to sługa podpisał.
2020-03-31 23:02:47
lolo
to chyba najszybciej podpisana ustawa za jego kadencji :D