Niedziela 05 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Prezydencka inicjatywa Funduszu Medycznego [FILM]

Data publikacji: 2020-03-08 11:39
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-10 13:57
Prezydencka inicjatywa Funduszu Medycznego
 

Z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy powstanie specjalny Fundusz Medyczny z budżetem niemal 3 mld zł rocznie. Będą to dodatkowe środki przeznaczone na leczenie chorób onkologicznych, a także finansowanie leczenia dzieci dotkniętych chorobami onkologicznymi i chorobami rzadkimi.

- Dzięki Funduszowi Medycznemu wzrost środków na ochronę zdrowia będzie nie tylko wielki, a wręcz ogromny; w 2015 r. ogólne wydatki na ten cel wynosiły 77 mld zł, w tym roku łącznie z Funduszem będzie to niemal 107 mld zł – mówił prezydent podczas niedzielnej (8 marca) konferencji prasowej razem z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. 

Andrzej Duda poinformował, że roczna kwota przeznaczona na mający powstać Fundusz Medyczny wyniesie 2 mld 750 mln zł. Jak podkreślał, Fundusz ten ma być wsparciem równoległym do zasadniczego systemu finansowania ochrony zdrowia; ma służyć leczeniu pacjentów z chorobami onkologicznym, przede wszystkim dzieci, a także innych pacjentów z tzw. chorobami rzadkimi.

(ip)

Fot. Eliza Radzikowska-Białobrzeska/KPRP

Na zdjęciu: Konferencja prasowa prezydenta Andrzeja Dudy i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tylko dlaczego Kurier uczestniczy w tej propagandzie ??
2020-03-08 17:05:01
Czekajcie, niech pomyślę i to przeanalizuję: Najpierw Duda z PiSem na spółkę, wyjmują z Naszych Kieszeni pieniądze na łączną kwotę 2 mld zł i rozdzielają między siebie ( Duda część na swoją kampanię wyborczą w TVPiS, a resztę dla swoich partyjnych kolesi pracujących w TVPiS ), a teraz Duda wpada na kolejny genialny pomył, żeby jeszcze raz sięgnąć do Naszych Kieszeni i tym razem wyciągnąć z nich jeszcze więcej niż poprzednio?! Acha... no.... - w sumie super pomysł! Duda z PiSem wyciągną kasę z Naszych Kieszeni, a powiedzą, że to Oni dali.... no - brawo! Za to wybierzemy ich w wyborach na kolejną kadencję, żebyśmy mogli im dalej płacić horrendalne wynagrodzenia, ba, nie tylko dla nich, ale również dla tych dziesiątek ministrów - partyjnych kolesiów, którzy nic nie robią ( zwłaszcza tzw. "Doradcy Prezydenta", którzy nic nie doradzają, bo i po co, skoro Duda podpisuje wszystko co każe mu Prezes Kaczyński). No - fajnie sobie żyją za Nasze, za Naszą Ciężką Pracę!!! Fajnie jest żyć na czyjś koszt. Ciągle wyciągać kasę z kieszeni innych, a jak braknie, to sięgnąć jeszcze głębiej i wyciągnąć jeszcze więcej!
Tak między wierszami
2020-03-08 17:02:08
Oto wynik Szeryfa Ziobry: NIK ustaliła, że w latach 2014-2018 w Polsce udało się odzyskać niewielką część mienia pochodzącego z przestępstw. Podczas gdy szacunkowe zyski przestępców w tym okresie wyniosły od 217 mld do 520 mld zł, wartość zabezpieczonego mienia w tych samych latach to tylko 2,7 mld zł. NIK wskazuje, że wskaźnik zabezpieczeń dokonanych w Polsce odbiega od wskaźników innych państw europejskich. ZIOBRO i jego sługusy nie są od bawienia sie w EGZEKUCJĘ majątków bandziorów. Wolą PROKURATORZY całymi tabunami siedzieć po IPNach i badać sprawy sprzed REWOLUCJI Październikowej albo kreować nowych wyklętych.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA