wtorek, 20 października 2020.
Strona główna > Kraj > Premier skierowała list do kierowcy seicento

Premier skierowała list do kierowcy seicento

Premier skierowała list do kierowcy seicento
Data publikacji: 2017-02-15 21:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-17 19:22
Wywietleń: 1959 215126

Premier Beata Szydło napisała list do kierowcy seicento, który brał udział w piątkowym wypadku kolumny rządowej - poinformowała PAP szefowa gabinetu premier Elżbieta Witek. Premier Szydło rozumie co musi przeżywać ten młody chłopak i jego rodzina - podkreśliła.

- Potwierdzam, że pani premier Beata Szydło wysłała w środę list do pana Sebastiana. Wokół wypadku i tego młodego człowieka jest duży szum medialny, pojawiają się próby upolityczniania sprawy. Pani premier, która jest matką dwóch synów, rozumie co musi przeżywać ten młody chłopak i jego rodzina - powiedziała PAP Witek.

Premier Beata Szydło w liście do kierowcy seicento, z którym w piątek w Oświęcimiu zderzyła się jej limuzyna podkreśliła, że z jej strony jest oczekiwanie, że ta sprawa będzie potraktowana jak każde inne takie zdarzenie. Jako obywatele przed organami sprawiedliwości jesteśmy równi - napisała szefowa rządu do 21-latka. List upubliczniła w środę (15 lutego) po południu TVP Info.

- Postanowiłam zwrócić się do Pana bezpośrednio w tym liście ze względu na emocje powstałe wokół zdarzenia, które 10 lutego było naszym udziałem - podkreśliła na wstępie swego listu szefowa rządu. Zwróciła uwagę, że "wypadek drogowy to zdarzenie, które zawsze jest splotem nieszczęśliwych okoliczności i nie da się go przewidzieć".

- Jednak ten wypadek, w którym my braliśmy udział, stał się sprawą polityczną, stąd towarzyszący mu szum medialny - dodała.

Szydło przypomniała w liście, że ma synów w podobnym, do Sebastiana K. wieku. "I wyobrażam sobie co Pan i Pana bliscy teraz czujecie. Samo to zdarzenie jest przeżyciem trudnych i stresującym. W naszej sytuacji dodatkowo te emocje są potęgowane przez zainteresowanie sprawą opinii publicznej" - zauważyła premier.

- Rozumiem, że podświadomie może się Pan obawiać, że w związku z pełnioną przez mnie funkcją, w postępowaniu nie będziemy traktowani równo. Piszę do pana także, żeby zapewnić, że z mojej strony jest oczekiwanie, że ta sprawa będzie potraktowana jak każde inne takie zdarzenie - podkreśliła Beata Szydło. Jak zapewniła, "wszystkie strony w prowadzonym postępowaniu mają te same prawa i obowiązki, a jako obywatele przed organami sprawiedliwości jesteśmy równi".

- Nie dopuszczam myśli, że mogłoby być inaczej - zaznaczyła szefowa rządu.

Premier zaznaczyła jednocześnie, że "niestety (...) niektórzy z polityków partii opozycyjnych to nieszczęśliwe zdarzenie próbują wykorzystać do swoich partykularnych interesów".

- Dla mnie to działania nieuczciwe i haniebne. Mogę nad tym tylko ubolewać - dodała. - Toczy się postępowanie i jestem przekonana, że będzie ono transparentne i rzetelne. Życzmy sobie wzajemnie, by ta sprawa jak najszybciej została wyjaśniona, nie powodując niepotrzebnych emocji.

(pap)

Na zdjęciu: Sebastian K. po przyjeździe na przesłuchanie w krakowskiej prokuraturze

Fot. PAP/Grzegorz Momot

Komentarze

stary maciaszczyk
a i najwybitniejszy polski detektyw i najlepiej poinformowany bluzgacz też pewnie przebierają już nóżkami w Twoją stronę. Wiej chłopie wiej.
2017-02-17 19:07:47
stary maciaszczyk
Seba zwiewaj od tego towarzystwa jak najdalej. Lada dzień dostaniesz pewnie propozycje z rolnik szuka żony, albo innego tańca, Chłopie uciekaj.
2017-02-17 18:52:57
A Ludzie listy PiS-za...
Ciekawe czy wyslano go jako PO-lecony, PO-przez "Specjana PO-czte" lub moze PO-przez BOR - bez problemu go dowiezli ??
2017-02-17 00:19:55
Stefan
Spoko. Jakby co to Prezydent Duda ułaskawi skazanego 21 latka, tak jak ułaskawił Pana Kamińskiego.
2017-02-16 16:01:20
wert
Do roboty weź się wreszcie babo. Polska jest w coraz gorszym stanie, a Ty sobie listy wypisujesz.
2017-02-16 14:18:35
żenada
Szydło dobrze wie że winę ponosi jej kierowca, bo kolumna jechała bez sygnałów dźwiękowych. Prokuratura próbuje zaszczuć tego młodego człowieka, a ona pisze o "transparentnym i rzetelnym" postępowaniu
2017-02-16 07:23:21
dno
To on powinien skierować list do Premier z przeprosinami, ale skoro widzi, że panowie z telewizji za nim stoją to zhardział. To się w głowie nie mieści, że ktoś tak młody, może być tak butny. Spowodować wypadek i jeszcze fikać.
2017-02-15 23:51:08
Sebastian... im szybciej PO-owcow PO-gonisz, tym lepiej bedzie to dla Ciebie !
PO-stkomunisci na tym wydarzeniu.... probuja "zbijac + i - punkty"... ale tylko dla siebie ! A w/w Sebastiana i tak na koncu... PO-zostawia samemu sobie ! Sebastian, powiniens dostac Adwokata z Urzedu i tego sie trzymaj ! A tego PO-wskiego "PAPUGE" PO-gon jak najszybciej i jak najdalej...! Pomimo mlodego wieku, nie daj sie oszukac i nie badz mimo wszystko "Naiwny" !!
2017-02-15 22:17:03

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie