piątek, 17 sierpnia 2018.
Strona główna > Kraj > Co ustaliła prokuratura ws. wypadku premier

Co ustaliła prokuratura ws. wypadku premier

Co ustaliła prokuratura ws. wypadku premier
Data publikacji: 2017-02-15 11:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-17 12:19
Wywietleń: 290 215050

21-letni Sebastian K. podejrzany o nieumyślne spowodowanie wypadku, w którym ucierpiała premier Beata Szydło, nie przyznał się do zarzutu – poinformował we wtorek rzecznik Prokuratury Regionalnej w Krakowie prok. Włodzimierz Krzywicki.

Prok. Krzywicki poinformował również, że prokuratura uzyskała opinię biegłych lekarzy o obrażeniach premier i dwóch funkcjonariuszy BOR, odniesionych w wypadku 10 lutego w Oświęcimiu. Jak podkreślił, potwierdziły się przypuszczenia, że poważne, ale nie ciężkie obrażenia u dwóch poszkodowanych w wypadku osób – premier Beaty Szydło i funkcjonariusza BOR „doprowadziły do naruszenia czynności ciała na okres dłuższy niż siedem dni”. Oznacza to wskazaną w zarzucie odpowiedzialność karną sprawcy z art. 177 par. 1 Kodeksu karnego, zagrożoną karą do 3 lat więzienia.

Rzecznik PR przyznał, że poza funkcjonariuszami BOR nie ustalono żadnych bezpośrednich świadków wypadku. Przesłuchana w charakterze świadka ma zostać także premier Szydło – gdy tylko zezwoli na to stan jej zdrowia.

Obrońca Sebastiana K. mec. Władysław Pociej po przesłuchaniu zapowiedział: „będziemy weryfikować to, co ma prokuratura, i w razie potrzeby my również będziemy mieli możliwość zasięgnięcia pomocy specjalistów”. Pytany o linię obrony wskazał: – Musimy ustalić charakter kolumny w sensie jej uprzywilejowania lub nie. Wydaje się to jednym z elementów kluczowych. Jest wiele kwestii dodatkowo do wyjaśniania – powiedział mec. Pociej.

(pap)

Fot. PAP/Grzegorz Momot

Komentarze

Kto wie... ? ?
A moze to wszystko... bylo duzo wczesniej "zaplanowane i skrupulatnie PO-ukladane"...??
2017-02-17 12:17:53
Do PO-nizszych komentarzy: rada... i Gosc...
PO 1-sze: na sygnalach jezdzi sie DO JUZ s-PO-wodowanych wypadkow... a nie jeszcze przedwypadkowo ! PO 2-gie: a ten mlody to dla wlasnego przyszlego zdrowia, PO-winien wstrzymac sie przed "spijaniem Sokow" gdyz moga byc rowniez "Specjalnie PO-dane"...? Gdyz jeszcze dzis, w PO-lskim zyciu - nigdy nic nie wiadomo...?? `
2017-02-17 00:42:57
Gość
Od dzisiaj w razie wypadku dzwonię do placówki PO z zaznaczeniem ze bardzo nie lubię PiS i proszę o natychmiastową interwencję a do winy już na wstępie dochodzenia bezwzględnie gdy moja wina się nie przyznaję-paranoja-ot przykład jak wielcy różnią się od maluczkich im wolno było i jak widać jest wszystko ,kraść,naginać prawo i twierdzić że czarne to białe a białe to czarne ......mam tylko nadzieję że młody zmądrzeje i spije soki z PO....
2017-02-16 09:08:55
rada
Testom na prawo jazdy to lepiej poddać kierowcę Pani Premier, ponieważ nie zna on przepisów Kodeksu Drogowego. Taka kolumna powinna używać sygnałów dźwiękowych
2017-02-16 07:24:44
Dobra Rada,
Sebastian, pamietaj rowniez o jednym, bys mimo wszystko nie dal sie "wciagnac na Czlonka" - do PO czy KOD-u !!
2017-02-15 23:07:23
PO-ddac PO-nownym testom...
Skoro ten 21-latek, rzekomo "teraz" nie przyznaje sie do zarzutow... to moze WARTO lub TRZEBA... PO-ddac Go PO-nownym testom na Prawo Jazdy...(!) skoro jeszcze nie zrozumial swojej Winy ? A gdzie... jak... kiedy... i u Kogo... zdobyl te swoje Prawo Jazdy ??
2017-02-15 12:18:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
74. rocznica wybuchu powstania warszawskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy