poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Premier Szydło miała wypadek

Premier Szydło miała wypadek (akt. 3)

Premier Szydło miała wypadek
Data publikacji: 2017-02-10 19:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-12 20:00
Wywietleń: 2828 213668

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z premier Beatą Szydło na pokładzie odleciał w piątek wieczorem z Oświęcimia do Warszawy. Szefowa rządu zostanie przetransportowana do do Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów.

Rzecznik warszawskiego szpitala płk dr Grzegorz Kade powiedział PAP w piątek, że ma informację, iż zapadły ustalenia, że premier Szydło udaje do Wojskowego Instytutu Medycznego. Według niego, transport śmigłowcem z Oświęcimia do Warszawy może potrwać ponad pół godziny.

Poprzednie informacje:

- W mojej ocenie premier na pewno będzie leczona w szpitalu; decyzja o ewentualnym przewiezieniu premier do placówki rządowej ma zostać podjęta w ciągu godziny - powiedział w piątek lekarz Andrzej Jabłoński ze szpitala w Oświęcimiu.

W rozmowie z TVN24 lekarz podkreślił, że stan premier jest stabilny.

- Mogę powiedzieć w tej chwili, że pani premier jest w stanie stabilnym i za krótki okres czasu, żeby poinformować o szczegółach" - powiedział. 

Pytany, czy premier Szydło w szpitalu będzie musiała zostać kilka dni, odparł: "Nie mogę określić czasu, ale będzie to na pewno pobyt w dniu dzisiejszym w szpitalu". 

Dopytywany o obrażenia premier zaznaczył, że w jego ocenie premier na pewno będzie musiała być leczona w szpitalu. 

Jak dowiedziała się PAP w szpitalu oświęcimskim, premier została przebadana tomografem komputerowym; zostały też wykonane badania w kierunku wykluczenia obrażeń wewnętrznych

***

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego bada na miejscu okoliczności wypadku limuzyny z premier Beatą Szydło w Oświęcimiu, sprawdza uczestników wypadku oraz próbuje zrekonstruować co się działo - poinformował PAP rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

- W chwili obecnej trwają czynności związane z zadaniami wykonywanymi przez ABW. Na miejscu pracują funkcjonariusze, sprawdzają uczestników wypadku oraz próbują na miejscu zrekonstruować co się działo" - powiedział. "Czynności w chwili obecnej wciąż trwają" - podkreślił. 

 W piątek w Oświęcimiu doszło do wypadku samochodowej kolumny rządowej z udziałem premier Beaty Szydło. Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował, że premier, a także kierowca samochodu, którym jechała, i oficer BOR, trafili do szpitala w Oświęcimiu po zderzeniu limuzyny szefowej rządu z fiatem seicento. 

Gleń powiedział, że kolumna nie jechała szybko. 21-letni kierowca seicento przepuścił pierwszy samochód kolumny i zaczął skręcać w lewo uderzając w limuzynę premier.

-  Muszę zacząć dzisiaj od smutnej informacji, doszło do wypadku samochodowego, w którym poważnie została poszkodowana pani premier i funkcjonariusze BOR - powiedział Kaczyński przemawiając przed Pałacem Prezydenckim w miesięcznicę katastrofy smoleńskiej.

- Jesteśmy w tej chwili razem z panią premier, razem z tymi, którzy zostali poszkodowani. Jesteśmy z tobą Beato i jesteśmy przekonani, że po krótkim pobycie w szpitalu będziesz znowu z nami, będziesz na czele rządu" - powiedział szef PiS. 

 „Premier jechała w drugim samochodzie w kolumnie. Z nim zderzył się inny samochód. Obrażenia odniosła premier, a także jeden z funkcjonariuszy BOR. Niczego nie mogę w tej chwili powiedzieć więcej o obrażeniach” – powiedział Gleń. 

Dodał, że kierowca cinquecento ma ok. 20 lat. Okoliczności wypadku nie są znane. „Pojazdy zderzyły się, ale o winie nie można jeszcze mówić. Miał miejsce manewr przy wyprzedzaniu. Początkowo świadek mówił, że cinquecento wyjechało z podporządkowanej drogi, ale to nie jest potwierdzone” – powiedział Gleń. (PAP)

W piątek w Oświęcimiu doszło do wypadku samochodowej kolumny rządowej z udziałem premier Beaty Szydło - poinformowało RMF FM. Według stacji są osoby ranne.

- Po wypadku premier Beata Szydło przechodzi rutynowe badania w jednym z małopolskich szpitali; na szczęście nic poważnego pani premier się nie stało - poinformował PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Rzecznik potwierdził, że doszło do kolizji na terenie Oświęcimia. 

Zaznaczył, że okoliczności całego zdarzenia wyjaśnia obecnie małopolska policja. 

Rzecznik Komendanta Głównego Policji mł. insp. Dariusz Ciarka powiedział TVP Info, że "zdarzenie miało miejsce w samym Oświęcimiu". 

Jeżeli ktoś zna Oświęcim, wie gdzie jest m.in. dworzec PKP, to właśnie w tych okolicach, kiedy pojazdy kolumny rządowej poruszały się tą drogą, nagle kierujący seicento, nie upewniając się, zaczął wykonywać manewr skrętu w lewo, tym doprowadził do zderzenia z pojazdem akurat którym poruszała się pani premie" - powiedział Ciarka.

(pap)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

PO 4 -ch wypadkach... z PrzedstawicielamI Rzadu,
Na nowoczesnej.pl podaja... o ponad 20 wypadkach rocznie, w ciagu ostatnich lat z Przedstawicielami BOR-u ! A wiec czas najwyzszy na Porzadna Lustracje... i Nowoczesne Przeszkolenia...!! Inaczej wyglada to na "ROB" czyli "Rzadowa Ochrone BOR-u" (?) a powinno byc chyba - ODWROTNIE !!!
2017-02-12 19:19:38
..,
Opłacane trolle działają 24h a wiadomo ze wiekszosc ich elektoratu nie ma dostepu do internetu lub nie wie jak z niego korzystac i tak jest juz od paru lat.
2017-02-11 21:06:58
Wypadek
Nie martwcie się podejrzany już jest.Chłopak już się przyznał. Beata dostanie od niego odszkodowanie. To nic, że jechała prywatnie, z obstawą trzech samochodów, oczywiście na nasz koszt.To wcale nie podobne do dobrej zmiany.
2017-02-11 19:12:22
JaKto
...NO TO CO....to ile teraz jest warte dla oPOzycji pancerne CienkoCzento(nowa wojskowa pisownia-CCz-kryptomin)
2017-02-11 17:10:01
Beata
Czy osoby, które stały na czerwonym świetle, gdy wjechał w nie minister obrony Antoni Macierewicz, też już się przyznały do winy?
2017-02-11 16:22:50
pytam
Jak długo "ciężko ranna" Beata Szydło ma zamiar blokować miejsce w szpitalu naprawdę chorym ludziom ?
2017-02-11 12:31:44
Karma
Karma wraca, Pani Premier, za te wszystkie krzywdy które robicie Polsce, karma zawsze wraca
2017-02-11 09:41:21
wert
Cała Polska już się śmieje z tych pisiorskich wypadków. Oni stanowią prawdziwe zagrożenie na drogach dla normalnych Polaków
2017-02-11 09:13:28
angelos
Jedyne co potrafią to rozwalać rządowe samochody, a my podatnicy musimy za to płacić
2017-02-11 08:44:57
Pewne PO-dejrzenia...
A kierowca tego Fiata byl trzezwy czy moze "PO prochach"...? Cale Szczescie ze nie "wjechal" Kombajnem, Traktorem czy TIR-em ?? I nie rozmawial w tym czasie z "Kims"... przez telefon ???
2017-02-11 00:14:49
Bydło czuje,
że mu wszystko wolno; jadący "za" jest podporządkowany także sygnalizującemu - skręcającemu w lewo; oczywiście w krajach cywilizowanych, bo u dzikich ważniejszy ma zawsze pierwszeństwo.
2017-02-10 22:49:46
poważnie ranna Brocha
Kaczyński jak coś palnie to nie wiadomo śmiać się czy płakać. Dwa zadrapania na krzyż, ale oczywiście helikopter ratowniczy trzeba było ściągnąć żeby Brocha się przeleciała do szpitala.
2017-02-10 22:10:10
A z jaką prędkością jechała kolumna z Szydło ?
Czy z taką samą jak Macierewicz na przyznanie nagrody Kaczyńskiemu ?
2017-02-10 22:00:28
adi
No to biedny kierowca Cinquecento ma przechlapane. Teraz zacznie go ciągać pisowska prokuratura i wmówią mu jeszcze że to jego wina, albo co gorsze że jest zamachowcem
2017-02-10 21:46:13
@ Gargamel
Sam jesteś szalony i do tego chamski. Tak jak wy wszyscy "obrońcy demokracji"
2017-02-10 21:25:41
ojej
To na pewno zamach. Jaki premier taki zamach.
2017-02-10 21:18:52
zak
Coś za dużo tych wypadków. Raczej zamierzone działanie bo w jaki sposób ktoś przedarł się przez policyjną obstawę drogi? Tak to jest jak pobłaża się wszelkiej maści podejrzanym elementom , którzy sobie bezkarnie opluwają Polskę. I jeszcze co chwilę robią antypolskie demonstracje.
2017-02-10 20:42:06
Gargamel
Tylko czekać aż szalony minister powie znamienne "to był zamach!"
2017-02-10 20:37:38
@jezdza jak wariaci
Kim ty jesteś.? Podły i chamski wpis pasuje tylko do tych łajz co co chwilę demonstrują.
2017-02-10 20:37:37
jeżdzą jak wariaci to i mają wypadki
Duda, Macierewicz teraz Szydło - bezkarni prominenci na drogach
2017-02-10 20:14:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy