środa, 30 września 2020.
Strona główna > Kraj > Policja zabiera głos w sprawie manifestacji w Warszawie

Policja zabiera głos w sprawie manifestacji w Warszawie [FILM]

Policja zabiera głos w sprawie manifestacji w Warszawie
Data publikacji: 2020-08-10 17:39
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-12 10:29
Wywietleń: 612 469022

- Wobec nieuczciwego posądzania policjantów Komendy Stołecznej Policji o nadgorliwość, przedstawiamy film, którego celem jest zobrazowanie działań z perspektywy „oczu” policjantów - poinformowała warszawska policja. To echa demonstracji środowisk LGBT, która miała miejsce w Warszawie po areszcie aktywistki o pseudonimie Margot.

W stronę policji kierowano wiele zarzutów. Dotyczyły one brutalności wobec uczestników manifestacji. Głos zabrała także posłanka Koalicji Obywatelskiej ze Szczecina - Magdalena Filiks - która była na miejscu zdarzeń.

- Kiedy Margot została zatrzymana, kiedy ci młodzi ludzie weszli na auto, kiedy policja już zabrała te osoby, wtedy zaczęła się moja interwencja poselska. Kiedy ludzie zaczęli się już rozchodzić, wtedy zobaczyłam, że policja zaczyna formować kordon. Udałam się do policji, zapytać co się dzieje. Policjant powiedział mi, że zostanie rozgonione nielegalne zgromadzenie - relacjonuje Magdalena Filiks. Ostrzegła młodych ludzi, aby się rozeszli, gdyż kieruje się w ich stronę kordon. - Gdy ci ludzie odchodzili, a policja zbliżała się kordonem w ich stronę... to, co wtedy zobaczyłam, było skandaliczne. Policja się do tego nie przyznaje. Byłam świadkiem tego, jak policjanci przekazywali sobie informacje, żeby wyłapywać ludzi z tłumu.

- Został wydany rozkaz, żeby jak najwięcej ludzi zostało dowiezionych na komendę. To była próba zawiezienia na komendę ludzi, którzy nie zostali wylegitymowani w pierwszej kolejności, którzy nie brali już udziału w żadnym zgromadzeniu, którzy - na moja prośbę - próbowali się oddalić. Policja im to uniemożliwiła - stwierdziła Filiks.

Posłanka na swoim profilu na Facebooku opisała też jedną z historii. "Obok mnie nagle rzucono na chodnik dziewczynę. W ciągu 5 sekund stało na niej dwóch policjantów. Jeden nogą na plecach, drugi nogą na głowie" - napisała.

 

Filiks stwierdziła, że policja nie mówi prawdy opinii publicznej. Twierdzi, że widziała agresję policjantów i była świadkiem wyłapywania ludzi na rozkaz polityczny, kiedy demonstracja już się zakończyła.

Policja w odpowiedzi na kierowane w ostatnich dniach wobec funkcjonariuszy zarzuty, zamieściła film z tych wydarzeń. Jest pełen wulgaryzmów. Jak zaznacza, "celem publikacji nie jest obraza kogokolwiek, a jedynie prezentacja przyczyn naszych działań".

Jak podała KSP, zakończono czynności z zatrzymanymi. Przedstawione im zostały zarzuty dotyczące m.in. czynnego udziału w zbiegowisku i uszkodzeniu radiowozu. Wszystkie osoby zostały zwolnione. Wobec pięciu z nich zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

(p)

Fot. kadr z filmu

Komentarze

brawo
Wielki szacunek dla Pani Magdaleny Filiks. Trzeba zawsze stać po stronie ludzi dyskryminowanych i prześladowanych.
2020-08-12 10:28:42
Wyborca bez hejtu
Proszę posłankę POKOnanych o komentarz do tego konkretnego filmu, do tych konkretnych scen które po prostu przerażają. Takiego poziomu wulgaryzmów, agresji i nienawiści ze strony protestujących dawno już nie widziałem. Szczególnie poraża fakt, że w głównych rolach tego filmu występują i przodują niestety kobiety. To są przecież czyjeś córki i może przyszłe matki. Jeżeli tak ma wyglądać tolerancja, miłość i szacunek spod tęczowej flagi, dla drugiego człowieka, to chyba zainteresowani powinni najpierw poznać znaczenie tych słów i wartości nimi definiowanych. A Policjanci, co widać na filmie mieli naprawdę stalowe nerwy, pomimo takich obelg, szydzeniu z nich i braku dystansu(koronawirus)wytrzymali olbrzymią presję. Tak może dla porównania i skali, kilka dni temu w Hiszpanii, sąd skazał Polaka na 4 m-ce więzienia za odmowę założenia maseczki i oplucie policjanta. Widać różnicę ? Pozdro bez hejtu.
2020-08-11 14:56:03
Polska stała się drugą Białorusią
Tylko czekać kiedy pisowska policja zacznie strzelać do Polaków.
2020-08-11 09:54:44
Sylwia
Ludziom wyrzucanym z kamienic nadal jest potrzebna pomoc i wsparcie.Nie może być tak że niewinni ludzie często bohaterowie naszej wolności są pogardliwie czyszczeni z kamienic które odbudowali.Pani poseł Magdalena Filiks ma na pewno dużo wrażliwości społecznej by ująć się za tymi ludźmi razem z Jankiem Śpiewakiem
2020-08-11 09:41:17
PiS bronił kiboli, pisowscy pseudo dygnitarze poręczyli za kiboli siedzących w więzieniach,
Nawet wpłacli za nich kaucje. A dzisiaj świętoszki pisowskie zapominają o tym.
2020-08-10 23:31:09
Sylwia, jak wyrzucano ludzi z kamienic w Warszawie,
Filiks nie była jeszcze posłem. Szanuj resztki swojej inteligencjI..
2020-08-10 23:25:54
ta pani Magdalena
PO_winna sprawdzić i ew. pomóc jako PO_Osłanka dlaczego facet w dowodzie ma na_PiSa_ne że jest facet, a przedstawia się jeko baba - od wczoraj (zamknięcia w areszcie) Margot....Był już przypadek Grodzki-Grodzka, ale tam był rozsądek a nie KOD-ziarska zadyma i nikt z tamtego zdarzenia nie robił KOD-owskiego cyrku.
2020-08-10 23:24:16
Krotko, tak samo jak ty, mówili komuniści w PRL na temat Solidarności.
Będziesz się tych prymitywnych słów wstydził. To wszystko zostaje w sieci.
2020-08-10 23:23:42
Myśl
Panie Matecki, dobrze się Pan czuje? A może to Pana norma: "dwie "flagi" (wg pana Mateckiego flaga tęczowa i UE) to sen marksistów, którzy nie muszą przeprowadzać rewolucji poprzez bagnety, wygrywają marszem przez urzędy i zawładnięciem kulturą i mediami. W 2004 roku Polacy byli zapewniani, że UE to otwarte granice i wymiana handlowa a nie dyktat ideologiczny." Kto przejął wszystkie urzędy państwowe, kulturę i media publiczne po 2015 roku? Te wszystkie wymysły o marksiźmie to Pana czy Pana trollowni? Potwierdza Pan, że PIS z dodatkami chce wyprowadzić Polskę z UE.
2020-08-10 22:30:38
krotko
WSZYSCY NORMALNI POLACY POPIERAJA POLICJE>NALEZY SKUTECZNIE WALCZYC Z SODOMITAMI WSPIERANYMI PRZEZ SKOMPROMITOWANA PLATFORME ILEWICOWE ""BOJOWNICZKI"" Z SLD.TA CALA FILIKS TO ROZRABIARA Z KODU DAWNIEJ ZASTEPCZYNI ''MEZA STANU" KIJOWSKIEGO,KTORY ODPOWIADA PRZED SADEM ZALICZNE PRZESTEPSTWA.
2020-08-10 20:01:45
Sylwia
Ciekawe że takiej aktywności posłanki M.Filiks nie wykazuje w obronie mieszkańców wyrzucanych na bruk przez czyścicieli kamienic w Warszawie.Wśród wyrzuconych bezprawnie na bruk byli także powstańcy.Szkoda że o nich się upomina tylko Janek Śpiewak.Ale on jest prawdziwym obrońcą demokracji i praw człowieka
2020-08-10 19:28:39
śródmieście
Szok po obejrzeniu tego filmu.Ci ludzie są jacyś opętani,krzyczą,wrzeszczą pełni agresji wulgarne słowa szykują się do bijatyki.A na co dzień mówią że są pełni tolerancji i miłości.Straszne.Dobrze że Policja to opublikowała i wszyscy wiemy jakimi naprawdę są ludźmi.I jeszcze się dowiedzieliśmy że lubią polować na furgonetki bo tam ludzie się nie bronią i można ich odpowiednio potraktować.I jeszcze posłanka ze Szczecina która chlubi się że jest z Komitetu Obrony Demokracji kryła odurzoną pełną nienawiści dziewczynę atakującą organa porządku.Chwała dla Policji za odpowiedzialną postawę wobec tych prowokacji
2020-08-10 19:23:44
Edek
Pani posłanko proszę o skomentowanie tego filmu i zachowania tych pokojowo manifestujacych ,,ludzi ,,.Szacunek dla policji za stalowe nerwy i profesjonalizm .
2020-08-10 18:48:05
Max
Facet ktory nazywa siebie Margot napadl z nozem na spokojnego czlowieka wywlekl go z samochodu pobil poprzebijal opony. A teraz udaje ze nie jest facetem. To pospolity bandyta i takich broni PO i lewica.
2020-08-10 18:17:43

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie