Piątek, 19 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Podejrzany o terroryzm Czeczen zatrzymany w Polsce

Data publikacji: 13 grudnia 2018 r. 11:49
Ostatnia aktualizacja: 13 grudnia 2018 r. 21:11
Podejrzany o terroryzm Czeczen zatrzymany w Polsce
 

Zatrzymany 28 listopada obywatel Federacji Rosyjskiej narodowości czeczeńskiej Alvi A., podejrzany o popełnienie przestępstwa terrorystycznego, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące - powiedział w czwartek rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Jak podkreślił rzecznik na briefingu prasowym, zatrzymanie Alviego A. to efekty współpracy funkcjonariuszy ABW i Policji.

Mężczyzna został przetransportowany do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty popełnienia czynów opisanych w Art. 258 ust. 2 Kodeksu karnego. Jak poinformował Żaryn, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie Alvi A. został tymczasowo aresztowany, zgodnie z decyzją sądu została aresztowany na trzy miesiące - poinformował Żaryn.

Jak poinformował, z materiałów ABW wynika, że był on członkiem organizacji terrorystycznych działających na terenie Turcji i Syrii. Brał również czynny udział w działaniach militarnych na Bliskim Wschodzie w szeregach Państwa Islamskiego.

W czasie swojego pobytu w Polsce, mówił Żaryn, zatrzymamy Czeczen utrzymywał kontakty z osobami o radykalnych podglądach, których obecność na terytorium Polski, również został zakwalifikowana jako zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. W ostatnich miesiącach część z tych osób została z Polski deportowana - dodał.

Z materiałów ABW wynika też, mówił Żaryn, że Alvi A. należał do grupy zajmującej się wsparciem logistycznym organizacji terrorystycznych.

Wobec Alviego A. prowadzono również postępowania przygotowawcze, w których miał on status podejrzanego w związku z zarzutem organizowania nielegalnej migracji.

(pap)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

To samo zło
2018-12-13 19:24:31
Islamy katole jeden pies
i... 2-ga strona Medalu
2018-12-13 14:55:17
A co do Kompletu, sprowadza roznymi "s-PO-sobami" i do R.P.... PO-stkomunistyczne Lewactwo...?/!! Reasumujac: ani Lewy ani Prawy Is-lam - nie jest Polsce jako Chrzescijanskiemu Panstwu z 1058 letnia Tradycja... do jeszcze Wiekszego Nieszczescia po-trze-bny !!!
Alarm
2018-12-13 12:39:03
PiS masowo sprowadza islamistów do Polski. Szczegóły: rządowa strona migracje.gov.pl

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA