czwartek, 27 lutego 2020.
Strona główna > Kraj > Pielęgniarki nie przyjęły oferty podwyżki

Pielęgniarki nie przyjęły oferty podwyżki

Pielęgniarki nie przyjęły oferty podwyżki
Data publikacji: 2016-06-03 12:26
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-06 07:09
Wywietleń: 770 136524

Protestujące pielęgniarki Centrum Zdrowia Dziecka nie przyjęły oferty podwyżki wynagrodzenia w wysokości średnio 250 zł brutto, co przekłada się na faktyczną podwyżkę średnio 360 zł brutto, uwzględniając dodatki - powiedziała w piątek (3 czerwca) dyrektorka CZD Małgorzata Syczewska.

Szefowa Centrum dodała, że w obecnej sytuacji finansowej CZD nie można zaakceptować żądań protestujących.

- Przygotowano dla protestujących ofertę podwyżki wynagrodzenia w wysokości średnio 250 złotych brutto, co przekłada się na faktyczną podwyżkę średnio 360 zł brutto uwzględniając dodatki. Nie została ona przyjęta - powiedziała dziennikarzom Syczewska. Poinformowała, że wynagrodzenia pielęgniarek zmieniały się od 2008 r.

- W tym okresie następowały indywidualne zwiększenia wynagrodzenia. Od września 2015 r. wypłacana jest również tzw. podwyżka Zembali. W wyniku powyższych zmian średnie wynagrodzenie pielęgniarek i położnych zwiększyło się z 4198 zł w 2008 r., do 4940 zł w kwietniu tego roku. Kolejne podwyżki pielęgniarki otrzymają we wrześniu - powiedziała Syczewska.

Jej zdaniem protest pielęgniarek może doprowadzić do likwidacji szpitala.

- Wyrażamy żal, że ten nieprzemyślany protest może doprowadzić do likwidacji szpitala, który leczy 200 tysięcy najciężej chorych dzieci z całego kraju i który wykonuje niektóre procedury jako jedyny w kraju - powiedziała szefowa CZD. Zapewniła, że analiza danych dotyczących zatrudnienia w CZD nie wskazuje na pogarszanie się sytuacji pielęgniarek.

- Nie są prawdą informacje przekazywane przez związek (pielęgniarek-PAP) o zagrożeniu bezpieczeństwa pacjentów ze względu na zbyt małą obsadę pielęgniarską na oddziałach - powiedziała. - Zaprosiliśmy związek do przeprowadzenia wspólnej analizy zatrudnienia oraz zaproponowaliśmy audyt organu nadzorującego. Nasze propozycje zostały odrzucone. (pap)

Fot. PAP/Jacek Turczyk

Komentarze

Sprawdzian...
A jak sie pisze Miliard Euro, wypisz to w cyfrach...
2016-06-06 02:44:50
Miliard euro
dla Banderowców jest - pan prezydent zadeklarował, dla resortów siłowych jest...tylko dla słabych i przepracowanych kobiet nie ma. Poszły won Solidaruchy. Powinny dołożyć żądanie uwolnienia Piskorskiego.
2016-06-05 16:58:09
Komunisci w PO-nownej akcji...
Czytaj na www.niezalezna.pl... co za Socjalistyczny Ruch probuje tym strajkiem PO-nownie sterowac ! A "g....." Baby ida na to - jak muchy na lep ! Logiczny komentarz Kotka, mowi krotko i wyraznie !!
2016-06-04 09:35:04
pytanie
Jeżeli są pieniadze w dziesiątkach milionów dla o. dyrektora, są pieniądze na budowę kościołów (z kasy państwowej), to dlaczego nie ma dla pielęgniarek?
2016-06-03 23:51:51
Kotek
A nie mogą się po prostu zwolnić i poszukać sobie innej, lepiej płatnej pracy? Obecnie panuje rynek pracownika, jest więcej ofert niż chętnych do pracy. Dyrekcja mogłaby wtedy ogłosić nabór nowych pielęgniarek. Wtedy i pielęgniarki protestujące byłyby zadowolone, i cieszyłyby się te, które znalazły pracę w CZD, bo jest dość dobrze opłacana, a życie i zdrowie dzieci nie byłoby zagrożone.
2016-06-03 12:49:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie