Wtorek, 21 marca 2023 r. 
9 szczecin
REKLAMA

Owsiak: Składam rezygnację z funkcji prezesa fundacji WOŚP (akt. 2)

Data publikacji: 14 stycznia 2019 r. 15:18
Ostatnia aktualizacja: 17 stycznia 2019 r. 08:39
Owsiak: Składam rezygnację z funkcji prezesa fundacji WOŚP
 

Składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP - poinformował w poniedziałek (14 stycznia) szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.

- Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP - powiedział Owsiak w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej. Zapowiedział też, że fundacja będzie nadal funkcjonowała.

- Trudno winić organizatorów, to się zdarzyło na przepięknej pokojowej, fantastycznej, bliskiej sercu wielu Polaków imprezie. Każdy, kto na nią wchodzi, kto idzie na scenę, może mieć tam różną swoją rolę, mógł nawet ktoś wejść z dwumetrową szablą, bo coś pokazywał - mówił Owsiak, odnosząc się do ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

- Trudno tutaj mówić jednoznacznie o złym zabezpieczeniu, bo ten finał nie odbywał się w Syrii i w Afganistanie. On się odbywał w Polsce, w przedszkolach też. Wyobrażacie sobie, że w każdym przedszkolu będzie antyterrorysta, będzie kontrolował wszystkich - dodał.

Jerzy Owsiak powiedział w poniedziałek, że po niedzielnej tragedii w Gdańsku czytał na swój temat negatywne teksty w mediach, które określił jako "prawicowe". Przywołał także komentarz "jednej z posłanek, która zasiada w Sejmie". Nawiązał w ten sposób do wpisu Krystyny Pawłowicz na Twitterze, w którym napisała, że Owsiak "wzbudza w ludziach negatywne emocje z powodu skrajnie kontrowersyjnej postawy", "jest zakłamany lżąc na Kościół i jednocześnie śląc dzieci pod kościoły po datki". Dodała także, że "Owsiak musi odejść dla dobra sprawy i bezpieczeństwa innych".

- Usłyszałem w mediach, że policja zatrzymała dzisiaj osobę, która groziła śmiercią prezydentowi Poznania i Wrocławia. Do tej pory takie groźby były traktowane jako krytyka. (...) Stopień krytyki w Polsce rozszerzył się w sposób haniebny. Zahacza o język nazistowski, faszystowski, o język gróźb (...) Nie będąc już szefem fundacji, będę dla niej pracował, ale już nie będę podejmował żadnych decyzji. (...) Może wyluzują ci, którzy w Polsce dostali niesamowitą, otwartą przestrzeń do takich działań – powiedział Jerzy Owsiak.

Podziękował wszystkim, którzy wspierali WOŚP.

- Dziękuję wszystkim, którzy byli razem z nami, dziękuję za niezwykły finał, nie poddajemy się, fundacja się nie podda, ale jeżeli mnie nie będzie, to może wszystkim tym szaleńcom, którzy mają nazistowskie pomysły z plasteliną włącznie - pani Barbara Piela, bardzo mnie pani uraziła, poczułem się istotnie jak w Auschwitz, pani to zrobiła - mówił Owsiak.

Odniósł się w ten sposób do materiału, który został wyemitowany w programie "Minęła 20". Animowany film satyryczny przygotowała Barbara Piela. Pojawia się w nim kukiełka kojarząca się z Owsiakiem. Kukiełka ta nakręcana jest przez postać kojarzącą się z byłym prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz. W materiale widać, że postać przypominającą byłą prezydent Warszawy pakuje do swojego worka pieniądze zebrane przez marionetkę kojarzącą się z Jerzym Owsiakiem. W scenie tej daje się zauważyć, że na jednym z banknotów dwustuzłotowych pojawia się gwiazda Dawida.

Owsiak pod koniec konferencji wspomniał raz jeszcze prezydenta Pawła Adamowicza.

- Zbierał razem z nami, był razem z nami i będzie z nami do końca świata i o jeden dzień dłużej. Dziękuję bardzo wspierajcie fundację, bądźcie razem z nami - powiedział.

O śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - zaatakowanego podczas "Światełka do nieba" poinformowali w poniedziałek po południu doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku i minister zdrowia Łukasz Szumowski.

(pap)

Fot. PAP/Paweł Supernak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@do poniższego Właśnie dlatego...
2019-01-17 06:43:27
- uważam iż przyczyną tego zdarzenia (morderstwa) jest polski burdel - zaczynając od lotu do Smoleńska. Tragedią dodatkowo jest "walka z nienawiścią" po obu stronach i moje spostrzeżenie iż nic nie podnosi "punktów procentowych" lepiej niż nieboszczyk, biedne dziecko lub bezbronny dziedek z babcią.
Re: Odpowiadam pytajacemu.
2019-01-15 22:05:12
W tym zalewie złych serc i głupich ludzi Ty jeden paradowałeś dziś po Szczecinie dobry, światły. Możesz nimi gardzić. Ty jeden interesujesz się tym, ile zarabia salowa, ale to tych ludzi pytasz, co zrobili, żeby zarabiała więcej. A co Ty zrobiłeś? Co zrobiłeś dobrego dla ludzi? Dzięki Owsiakowi i tym dobrym ludziom żyją tysiące. A dzięki Tobie?
Odpowiadam pytajacemu.
2019-01-15 20:36:37
WOŚP jest świetna okazja dla Polaków by udowodnić sobie że nie są źli - to produkt psychologiczny dla konsumujących - wrzucają pieniążek i dostają certyfikat dobroci. Dziś sporo jeździłem po Szczecinie i obserwowałem sobie właśnie takich z certyfikatami dobroci (wykształceni, samochody w leasingach, kratkowicze, lepsze marki flotowe), wymuszającymi pierwszeństwo, blokującymi skrzyżowania, udającym że nie widzą przechodniów przy przejściu - w samochodzie, sucho, nie pada na głowę, ciepło a mimo to po co puścić ludzi którzy nie maja tego komfortu - i co jechać Barejowym Misiem ("a gdyby to była wasza matka?"), tak wiem właśnie sprawdziliście na smartfonie coś ważnego i nie możecie puścić tych co marzną i mokną a wasza matka siedzi z tyłu... Tak wiec dla was serduszko na kurtce, 10 zł w puszce zapewnia wam komfort bycia lepszymi od tych bez certyfikatu dobra... chodzicie potem w marketach i patrzycie kto ma a kto nie ma certyfikat dobroci... A fotele dla matek, wybornie ze są, niekwestionowana zasługa WOŚP, cieszę się że matka może w komforcie towarzyszyć dziecku ale zgadzam się z tymi którzy mówią że to miłe dodatki, nice to have... ale... czy interesuje was za ile pracuje salowa? Gdzie byliście przez ostatnie lata gdy personel pomocniczy zarabiał tyle ile zarabiał...? Nie bardzo widzę powód dla którego miałbym milczeć - nikt tu nie mówi o zabijaniu dobrych... po co ta histeria i przypisywanie innym jakichś kłamliwych tez których nigdy nie artykułowali...?
@do poniższego
2019-01-15 18:38:21
Właśnie dlatego. Uważasz, że gdy bandyta zabija człowieka, który czyni dobrze, nie można się smucić, czy "lamentować" jak napisałeś? Puknij się w łeb.
do poniższego
2019-01-15 18:03:26
- czyli "Pan Owsiak robi dobrze" więc dlaczego ten lament iż przy "robieniu dobrze" bandyta zamordował człowieka? Już Ziobro sprawdzi dokładnie kto beknie za ten burdel i dlaczego facet z takim życiorysem dostał tylko 5 lat.
Do: Mam wrażenie że Pan Owsiak
2019-01-15 13:52:08
"Pan Owsiak jako osoba współodpowiedzialna za WOŚP". Czyli za co? Za dobro jakie spotkało setki chorych? Za podarowane miliony, bez których wiele dzieci by nie przeżyło? Za fotele dla matek, które dotąd musiały leżeć na podłogach w szpitalach? Wielu ludzi tego nie rozumie, są też tacy, którzy uważają, że dobrych należy zabić. Więc jeśli nie rozumiesz, po prostu milcz.
@Mam wrażenie że Pan Owsiak
2019-01-15 13:45:38
Lepiej nic nie mów, podły człowieczku.
Mam wrażenie że Pan Owsiak
2019-01-15 13:03:57
jako osoba współodpowiedzialna za WOŚP zdaje sobie sprawę z ryzyka odpowiedzialności karnej a także nieuchronnych reperkusji marketingowych związanych z ta niewątpliwą tragedią. Niestety większość wypowiedzi na tym forum nacechowana jest silnym ładunkiem nienawiści, sugeruje ugryźć się w język i powstrzymać nienawiść choćby na czas ogólnonarodowej żałoby - tyle chyba dacie radę?
Dajdyche
2019-01-15 08:40:55
Polandburdeland polandebiland i polsracz pisiorski
@olaboga
2019-01-15 08:38:06
Synu wiatru i kurzu
Do kibica
2019-01-14 23:45:41
Jerzy Owsiak jedynie się broni. Atakują go podłymi słowami i nagraniami ludzie pokroju p. Pawłowicz, jakiejś kurki, p. Pieli, p. Lisiewicza itp. Trudno odpowiadać łagodnie na tak obelżywe ataki przy tak wielkiej tragedii. Nie można milczeć, bo w tym wypadku milczenie, to zgoda na zło.
kibic
2019-01-14 22:01:50
jak to jest,że Owsiak nawet w takim momencie szczuje ludzi na siebie?! czy to jest dla Was normalne??? dla mnie nie.szkoda,że w momencie takiej tragedii ludzie nie potrafią zamilczeć.
Klaudia Rajman
2019-01-14 21:33:52
Ci co piszą że Jeszy Owsiak jest winny to nie prawda jesteście wręcz WREDNI nie zgadzam się z tym że tak jak niekturzy sądzą że bierze coś z tych pieniądzy do siebie pomaga naprawdę od 27 lat ja miałam wypadek i dzięki temu możliwe że żyję tylko dzięki sprzetowi WOŚP. Zginą prezydent Gdańska ale czy to wina Jerzego Owsiaka...! NIE,NIE ZGADZAM SIĘ to że ochrona nie dopilnowała tego to NIE jego wina. Tak zmarł prezydent i dla mnie to jest straszne jacy ludzie mogą być ale ile Jerzy Owsiak żyć uratował PRZEZ 27 LAT? NO ILE ???Dzięki wszystkich rzeczy które zakupiono uratowano mnóstwo dzieci. To że jakiś morderca zabił prezydenta to nie wina Jerzego. I to będzie koniec Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?? Nie dopuśćmy do tego,piszcie o tym wszędzie aby serce WOŚP zostało. A czy wy wiecie że jeżeli będzie nowy prezes czy nie będzie szedł tylko na pieniądze? Skąd wiecie czy ich nie będzie gdzieś po boku brał?! Możliwe WOŚP sie może na zawsze już zakończyć!Ten kto chcę aby JERZY OWSIAK ZOSTAŁ PISZCIE WSZĘDZIE O TYM ŻE GO CHCECIE,BO TAK MOŻEMY TO WSZYSTKO URATOWAĆ CZYLI ORKIESTRĘ I ŻYCIE DZIECI. POMÓŻCIE🙏🙏🙏
Myśl
2019-01-14 20:52:05
Miejmy nadzieję, że WOŚP nie zniknie, mimo odrażającego hejtu i oskarżeń o przyczynienie się do śmieci pana Adamowicza. Tak pozytywna sprawa jak WOŚP Owsiaka i nas wszystkich, powinna być "do końca świata i o jeden dzień dłużej". Prezydent Adamowicz jest ofiarą nienawiści. Nienawiści jednych ludzi do drugich. Jak napisała siostra Chmielewska, granica została przekroczona. Szkoda człowieka, szkoda jego bliskich, szkoda Gdańska.
Slim
2019-01-14 20:14:36
Pawłowicz sama odejdz nic nie zrobiłaś dla tego kraju won
Honorat
2019-01-14 19:50:03
@kibic - właśnie twoje wpisy świadczą o braku rozumu - ty tak piszesz od siebie czy Prezes i Sekta tak ci każą. I ty jeszcze może uważasz się za katolika i prawdziwego Polaka?
@Krótko
2019-01-14 18:56:10
Można być jeszcze bardziej jadowitym , niż to pokazuje o tobie twój komentarz ?
@do @ Wq
2019-01-14 18:31:52
takie zdalnie kontrolowane mózgi jak ty widzą już "onuce" nawet w lustrzanym odbiciu w tej nienawiści.
do @ Wq
2019-01-14 17:51:20
"Gdzie są twraz szmaciarze cdn piter nie nowoczesny i obserwator. Moze wreszcie zamilkna na zawsze"..Napisz durniu to samo lecz poprawnie po polsku..Zainstaluj "ogonki" gdyż wychodzisz na "onuce" z St.Petersburga. ...Jeszcze ciągle "zstrząsarz szarańczę z drzewa" i ciągle prowokujesz?
kibic
2019-01-14 17:41:47
Honorat ... najlepszy przykład wpływu sekty i odebrania rozumu ... szczerze współczuję.
czytam
2019-01-14 17:14:42
"przyjaciele " Jerzego Owsiaka już wskazują winnych - tak jest ich mowa " miłości "?
Krótko
2019-01-14 17:00:02
U rydzyka wystrzeliły szampany. Teraz z zapartym tchem czekamy na felieton "Pod prąd" szczecińskiego guru ludzi w których żyłach płynie jad zamiast
Jakób
2019-01-14 16:36:31
@ olaboga, świat... - zamilknijcie chociaż w takiej chwili
Kk
2019-01-14 16:25:13
Prawdo podobnie WOSP ZNIKNIE bo znika jego najwielsze serce
Xxx
2019-01-14 16:18:50
Zwyciężyła mowa nienawiści
świat wstrzymał oddech
2019-01-14 16:15:58
I co teraz? Jak mamy żyć bez Jureczka?
Wq
2019-01-14 16:08:12
Gdzie są twraz szmaciarze cdn piter nie nowoczesny i obserwator. Moze wreszcie zamilkna na zawsze
Przykro
2019-01-14 16:04:47
Zwycięża kraj pani Pawłowicz, pana Ławrynowicza - ludzi siejących nienawiść.
olaboga
2019-01-14 15:36:42
wreszcie
Honorat
2019-01-14 15:24:55
Zaszczuli człowieka, zabili jego przyjaciela.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA