Piątek 03 lutego 2023r. 
REKLAMA

Owsiak: Przy okazji WOŚP stała się rzecz okrutna i zła. Też biorę na siebie odpowiedzialność

Data publikacji: 2019-01-15 15:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-17 08:39
Owsiak: Przy okazji WOŚP stała się rzecz okrutna i zła. Też biorę na siebie odpowiedzialność
Fot. PAP/Paweł Supernak  

- Stała się rzecz okrutna, zła przy okazji WOŚP. Jestem jej prezesem i też biorę na siebie odpowiedzialność za to - powiedział we wtorek (15 stycznia) Jerzy Owsiak odnosząc się do zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas niedzielnego finału WOŚP.

Jerzy Owsiak złożył w poniedziałek rezygnację z funkcji prezesa zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po tym, jak prezydent Gdańska Pawła Adamowicza został śmiertelnie raniony nożem podczas niedzielnego finału WOŚP.

Z decyzją Owsiaka nie zgadza się wielu działaczy społecznych, dziennikarzy i polityków. O jej zmianę zaapelowały do Owsiaka m.in. była szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska, siostra Małgorzata Chmielewska, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki oraz prezes Fundacji "Mimo Wszystko" Anna Dymna.

Liczne wyrazy wsparcia dla twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od poniedziałku płyną też ze strony internautów. W sieci funkcjonują m.in. hasztagi #MuremZaOwsiakiem i #Jurekzostań, które użytkownicy mediów społecznościowych dołączają do apeli o to, by Jerzy Owsiak pozostał na czele WOŚP.

Jerzy Owsiak został we wtorek zapytany przez o jego reakcję na akcję #MuremZaOwsiakiem. - Niech się naród obudzi, po prostu. To najprostsze, co mogę powiedzieć - odparł.

- Jesteśmy w takim złym stanie, my, Polacy, ale w takim niedobrym położeniu, tak bardzo się nie lubimy, a dotknęło mnie to nieprawdopodobnie - przyznał nawiązując do śmierci prezydenta Gdańska. - Jestem w rozsypce także i ja - podkreślił.

Dopytywany, czy może zmienić swoją decyzję ws. rezygnacji z funkcji prezesa fundacji WOŚP, Owsiak zaznaczył, że "fundacja funkcjonuje i będzie funkcjonowała jeszcze lepiej". - To jeszcze nas bardziej umotywuje, do tego, żeby pracować jeszcze lepiej - powiedział. Zapewnił także, że trójka ludzi, która teraz będzie prowadziła fundację, "będzie to robiła zawodowo".

Owsiak podkreślił także, że wciąż pracuje na rzecz fundacji, tylko - jak wskazał - "nie jest po prostu prezesem fundacji".

- Uważam, że stała się rzecz okrutna, zła przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jestem jej prezesem i też biorę na siebie odpowiedzialność za to - podkreślił.

* * * 

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł. Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat.

(PAP)

Fot. PAP/Paweł Supernak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

E
2019-01-17 02:46:12
Ciekawy jestem, co pani Piela i propagandyści z TVpis będą robić w Wolnej Polsce?
mpl
2019-01-16 23:33:54
@Jarun Chłopie daj odpocząć innym od tej swojej nienawiści. A już z nazywaniem Davida Draiman'a wyjcem to odleciałeś. Człowiek uznawany za jeden z najlepszych głosów rockowych na świecie. Jego wersję Sound of Silence pochwalił nawet Paul Simon.... No ale TY się przecież lepiej znasz... @ Pan/Pani pytająca o Panią Bielę. Pani Barbara Piela jak najbardziej powinna dostać zarzuty. Ten jej koszmarek obraża cześć wielu osób. Jakby do niektórych nie dotarło sugerowała kryminalny układ stojący za WOŚP i sprzeniewierzenie zebranych środków. Coś takiego bez dowodów nazywa zniesławienie i jest zagrożone karą do 1 roku pozbawienia wolności i nawiązką do 100 tysięcy. I coś takiego powinno spotkać Panią Pielę wtedy wielu szczekaczy (po obu stronach zresztą) może by się trochę zastanowiło co mówi...
Jarun ogarnij się
2019-01-16 21:17:19
Utwór był grany z głośników, a wykonywał go wokalista zespołu Disturbed z Chicago. Wobec twojego antykaszubskiego wpisu widać jaki jest twój angielski. Pewnie taki jak j. polski. Jesteś żenująco śmieszny, powalasz swoją typowo polską zaściankowością i obskurantyzmem.
Do@daro
2019-01-16 15:31:47
Obejrzyj ten "film" najpierw. Barbara Piela nie nie wyśmiewała tam żadnego kultu jednostki. Zrobiła filmik o tym, że Hanna Gronkiewicz wymyśliła Owsiaka, powiedziała mu co ma robić i mówić, on zebrał pieniądze w ramach WOŚP. A ona niemal wszystko zabrała dla siebie. Krótko mówiąc: Gronkiewicz rękoma Owsiaka ukradła pieniądze wrzucane przez Polaków na chore dzieci. Śmieszne to nie było. I o żadnym kulcie nie było mowy.
@@daro
2019-01-16 13:45:30
Kult jednostki, to mamy akurat po drugiej stronie barykady. Jakoś Owsiakowi jeszcze pomników nie stawiają :) A byłoby za co!
@daro
2019-01-16 13:34:11
Wskaz w którym miejscu Barbara Piela nawoływała do nienawiści - czy wyśmiewanie kultu jednostki jest nawoływaniem do nienawiści?
daro
2019-01-16 08:48:19
Barbara Piela powinna mieć postawione przez prokuraturę zarzuty za nawoływanie do nienawiści
Panie Jarun,
2019-01-15 23:55:00
Jerzy Owsiak nie odchodzi, tylko rezygnuje z funkcji prezesa WOŚP. Nie strzela focha z powodu dziełka pani Pieli, tylko z powodu zamordowania prezydenta Gdańska pana Adamowicza na finale WOŚP. Zabójstwo pana Adamowicza wszystkich dotknęło,a Owsiaka za tę śmierć się dodatkowo obwinia. Może po Panu to jak po kaczce, ale Pan pewnie jest jedyny w swoim rodzaju. I ten Pana słuch i akcent!
Jarun
2019-01-15 18:43:39
Chce odejść, niech odchodzi. Oglądałem Owsiaka z plastelina...taki żart pani Pieli. Nic nadzwyczajnego, a tu Owsiak strzela focha. Tylko na litość boską nie puszczajcie tego wyjca i jego wersji "Brzmienie ciszy". Ten jego angielsko-kaszubski akcent powala.
krotko
2019-01-15 18:08:10
kasiora masz otpoczywaj po tej zebraninie.panstwo jestod sciagania podatkow iulepszania sluzby zdrowia.
Jurek nie zostanie z tobą,
2019-01-15 17:52:53
Jurek ma teraz najwygodniejszą okazję zaszyć się w odludziu z "mrówką całą". Pamiętam Jurka jako alternatywę Sztandaru Młodych na Pomarańczową Alternatywę.
#MuremZaOwsiakiem
2019-01-15 16:00:05
#Jurekzostań

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA