poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Finlandia najbezpieczniejszym krajem świata

Finlandia najbezpieczniejszym krajem świata

Finlandia najbezpieczniejszym krajem świata
Data publikacji: 2017-04-19 23:29
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 603 243153

Finlandia jest najbezpieczniejszym krajem na świecie – wynika z raportu o konkurencyjności turystyki na rok 2017 Światowego Forum Ekonomicznego. Polska znalazła się na 48. miejscu wśród 136 analizowanych krajów świata.

Przy ocenie autorzy brali pod uwagę takie czynniki jak bezpieczeństwo, higiena i zdrowie, ceny, otwarcie na świat, infrastruktura oraz walory przyrodnicze czy dziedzictwo narodowe.

W kategorii bezpieczeństwo uwzględniano ocenę działania policji, wskaźnik przestępczości czy zagrożenie terrorystyczne. Pierwsze miejsce pod względem bezpieczeństwa kolejny raz z rzędu zajęła Finlandia. Zjednoczone Emiraty Arabskie i Islandia uplasowały się kolejno na drugim i trzecim miejscu. Najmniej bezpieczne kierunki podróży to Salwador, Jemen i Kolumbia. Polska pod względem bezpieczeństwa znalazła się na 48. miejscu, zaraz po Bahrajnie. W raporcie na rok 2015 Polska plasowała się na miejscu 35. Biorąc pod uwagę wskaźnik konkurencyjności turystycznej, uwzględniający wszystkie czynniki szczegółowe, nasz kraj zajął w najnowszej analizie 46. pozycję, przy czym przed dwoma laty – 47.

Raport Konkurencyjności Turystyki i Podróży jest wydawany przez Światowe Forum Ekonomiczne co dwa lata. Forum bada konkurencyjność państwowych gospodarek pod względem sektora turystycznego.

(pap)

Komentarze

Do PO-nizszego... @ Cos tu lewa nie rowna sie PO-d twoja k.....
Lekkki wzielam, wzielam i juz sie rowniez i za ciebie do PO i KOD-u "PO-modlilam" ! A jak rowniez wiesz... "Cicho Ciemni" najlepiej pracuja o Zmroku i Noca !!
2017-04-22 01:11:09
@ Cos tu lewa, nie równo ma pod sufitem
Znowu leków nie wzięłaś i spać nie możesz. Zamiast siedzieć w nocy przy komputerze i pisać głupoty, weź różaniec i się pomódl.
2017-04-21 10:08:23
Jarun
Trzeba być idiotą żeby przy ocenie bezpieczeństwa brać pod uwagę: "higiena i zdrowie, ceny, otwarcie na świat, infrastruktura oraz walory przyrodnicze czy dziedzictwo narodowe." Debile! Bierze się pod uwagę ilość morderstw, napadów rabunkowych, gwałtów i kradzieży, a nie walory przyrodnicze i ceny. Liczba zabójstw w Finlandii jest 10 większa niż na Cyprze a ilość samobójstw jest trzy razy większa w Finlandii niż we Włoszech czy W. Brytanii. I co do bezpieczeństwa mają krajobrazy?
2017-04-21 10:05:17
Cos tu lewa, nie rowna sie prawej... ? ?
Jak mozna, graniczac bezposrednio z Rosja... byc "najbezpieczniejszym" Krajem na Swiecie ? No to kraje Baltyckie, Bialorus i Ukraina powinny znajdowac sie na: 2, 3 ,4, 5 i 6 miejscu ??
2017-04-20 00:06:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy