środa, 30 września 2020.
Strona główna > Kraj > Areszt za atak na sprzedawczynię po odmowie obsłużenia z powodu braku maseczki

Areszt za atak na sprzedawczynię po odmowie obsłużenia z powodu braku maseczki

Areszt za atak na sprzedawczynię po odmowie obsłużenia z powodu braku maseczki
Data publikacji: 2020-08-08 07:51
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-09 10:14
Wywietleń: 1051 468675

Sąd w Bydgoszczy aresztował na dwa miesiące 44-letniego mężczyznę w związku z uderzeniem w twarz 23-letniej sprzedawczyni. Kobieta podczas jego wcześniejszej wizyty w sklepie odmówiła obsłużenia, gdyż nie miał założonej na twarzy maseczki ochronnej.

Kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji poinformował, że do zdarzenia doszło w środę w sklepie na bydgoskim osiedlu Kapuściska. Do sklepu wszedł mężczyzna bez maseczki ochronnej na twarzy. Sprzedawczyni poinformowała go, że nie zostanie obsłużony z powodu braku maseczki. Klient wulgarnie skomentował to i próbował koszulką zasłonić usta. Sprzedawczyni poinformowała go, że w takiej sytuacji na pewno go nie obsłuży. Mężczyzna wyzywając ją i grożąc wyszedł ze sklepu.

Wrócił i uderzył sprzedawczynię

Po chwili mężczyzna przyszedł ponownie, ale miał maseczkę na twarzy. Sprzedawczyni powiedziała, że w związku z jego wcześniejszym zachowaniem nic mu nie sprzeda. Mężczyzna zignorował jej słowa, odezwał się niestosownie, a następnie podszedł do lodówki, próbując wyjąć z niej piwo. Kobieta zwróciła mu uwagę, że w sklepie towar podaje tylko sprzedawca. Mężczyzna nie reagował, wobec czego podeszła do niego i próbowała mu uniemożliwić wyciagnięcie alkoholu. Wówczas mężczyzna lekko ją odepchnął i uderzył pięścią w twarz, po czym wyszedł, nic nie zabierając ze sobą.

Zaatakowana sprzedawczyni na moment straciła przytomność. Chwilę później leżącą kobietę zauważył jeden z klientów, który wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe i policjantów. Pokrzywdzona została przewieziona do szpitala na badania.

Sąd aresztował napastnika

Sprawą zajęli się policjanci kryminalni z komisariatu Bydgoszcz-Wyżyny, którzy przyjęli od pokrzywdzonej zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring i na jego podstawie zaczęli typować sprawcę.

W czwartek policjanci zatrzymali 44-latka, który, jak się okazało, mieszkał na Kapuściskach. Mężczyzna w momencie zatrzymania był pijany; miał w organizmie 1 prom. alkoholu.

Napastnik trafił do policyjnego aresztu. W piątek policjanci, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przedstawili zatrzymanemu zarzuty uszkodzenia ciała powyżej siedmiu dni i kierowania gróźb karalnych. Przestępstwa zostały zakwalifikowane jako czyny o charakterze chuligańskim, co wiąże się z wyższą karą. Następnie mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, a prokurator po przesłuchaniu skierował do sądu wniosek o areszt tymczasowy. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował podejrzanego na dwa miesiące.

(PAP)

Fot. arch.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie