Piątek, 23 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Nastolatka na gigancie. Poleciała samolotem do Nowego Jorku

Data publikacji: 05 grudnia 2023 r. 11:55
Ostatnia aktualizacja: 23 grudnia 2023 r. 05:46
Nastolatka na gigancie. Poleciała samolotem do Nowego Jorku
Fot. Cezary Martyniuk (archiwum)  

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 16-latki prowadzone przez policjantów z Rawy Mazowieckiej (woj. łódzkie). Dziewczyna została odnaleziona w samolocie lecącym do Nowego Jorku. Odesłano ją do Warszawy skąd odebrali ją rodzice - poinformowała rzeczniczka rawskiej policji asp. Agata Krawczyk.

Do policji w Rawie Mazowieckiej ( Łódzkie) zgłosili się rodzice 16-latki, mieszkanki powiatu tomaszowskiego, których córka bez ich zgody - jak przypuszczali - wyleciała do Stanów Zjednoczonych.

"Z informacji od rodziców wynikało, że córka miała znajdować się u koleżanki i u niej nocować. Gdy dziewczyna przestała odbierać telefon, zaniepokojona matka sprawdziła, że brakuje dokumentów jej dziecka, w tym paszportu. Nastolatka od jakiegoś czasu wspominała, że chciałaby zwiedzać świat i bardzo podobają jej się Stany Zjednoczone Ameryki" - relacjonowała Krawczyk.

Dla policji stało się jasne, że dziewczyna może próbować spełnić swoje podróżnicze marzenia. "Gdy rodzice skontaktowali się z koleżanką 16-latki, okazało się, że ich dziecko bez wiedzy rodziców uzyskało zezwolenie ESTA i bilety w obie strony" - podkreśliła rzeczniczka. "Policjanci ustalili, że z lotniska w Warszawie wystartował samolot do Nowego Jorku, na pokładzie którego znajduje się poszukiwana nastolatka. Okazało się, że funkcjonariusze mają zaledwie 3 godziny, aby uniemożliwić jej opuszczenie lotniska w USA" - przekazała.

"Kiedy nastolatka wylądowała w Nowym Jorku została objęta opieką przez pracowników przewoźnika i pod ich nadzorem umieszczona w samolocie powrotnym do Polski. W Warszawie 16-latka cała i zdrowa została przekazana pod opiekę rodziców" - podsumowała asp. Krawczyk. (PAP)

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

PRAWDA
2023-12-06 19:52:12
Co za ciemnota - udaremic dziewczynie legalne zwiedzenie swiata!!! Po co starym potrzebna taka wspaniala dziewczyna - czyrzby otrzymywali na nia zasilek rodzinny !!! SZKODA PANIENKI. ALE JA wierze ze sie jej uda nastepnym razem, bo do 3X sztuka. POWODZENIA PANIENKO.
Doleciała
2023-12-05 16:57:58
Rewelacja, trzeba było lecieć do niej i trochę ukierunkować super fantazję. Ciężko być rodzicem tak rezolutnego dziecka;)
Kris
2023-12-05 12:47:31
Dziewczyna z fantazją! Pogratulować córki.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA