Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Wakacje na gigancie

Data publikacji: 2019-07-09 18:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:13
Wakacje na gigancie
 

Co roku z domów ucieka blisko 20 tysięcy nieletnich. Zjawisko jest powszechne szczególnie w czasie sezonu letniego, kiedy o przetrwanie bez dachu nad głową jest łatwiej. - W czasie ubiegłorocznych wakacji zachodniopomorska policja odnotowała łącznie 150 ucieczek nieletnich - mówi nadkom. Alicja Śledziona z Biura Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Najczęściej swoje stałe miejsca pobytu opuszcza młodzież w wieku od 14 do 16 lat. Uciekają nie tylko dzieci z domów rodzinnych, ale i podopieczni zakładów poprawczych, schronisk dla nieletnich oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych. Tych pierwszych było w Zachodniopomorskiem podczas ubiegłorocznej kanikuły 43. Niejednokrotnie uciekinierzy pochodzą z tak zwanych dobrych domów. Niestety, co zauważają psychologowie, pogoń za pieniędzmi często idzie w parze z brakiem czasu dla dzieci. Jeśli dochodzą do tego kłótnie pomiędzy rodzicami albo ich rozwód, młodzieńcza mieszanka wybuchowa eksploduje.

Zaniedbywane wychowawczo nastolatki w okresie dorastania doskonale wiedzą, co zrobić, aby rodzice się nimi zainteresowali. Dopalacze,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 71% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 09-07-2019

 

Autor: Przemysław Weprzędz
Fot. Artur Bakaj
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA