Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Montują pomnik Lecha Kaczyńskiego [FILM]

Data publikacji: 07 listopada 2018 r. 19:07
Ostatnia aktualizacja: 11 listopada 2018 r. 08:37
Montują pomnik Lecha Kaczyńskiego
 

Przed siedzibą Dowództwa Garnizonu Warszawa przy placu marszałka Józefa Piłsudskiego w środę rano rozpoczęły się prace związane z montażem pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pomnik zostanie odsłonięty 10 listopada.

W środę rano pomnik Lecha Kaczyńskiego został przywieziony na specjalnym samochodzie i następnie za pomocą dźwigu został ustawiony na cokole. Okazały pomnik przedstawia całą sylwetkę prezydenta, którego prawa ręka spoczywa na klatce piersiowej.

Na miejscu trwają jeszcze prace, cokół i część pomnika jest otoczona rusztowaniem, także teren wokół pomnika jest ogrodzony. Prace mają głównie charakter wykończeniowy, najwięcej do zrobienia jest wokół samego pomnika. Na miejscu są robotnicy, sprzęt i materiały budowlane.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego znajduje się w sąsiedztwie m.in. pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego.

10 listopada podczas uroczystości odsłonięcia pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego na pl. Piłsudskiego w Warszawie wystąpienia wygłoszą prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Następnie odbędzie się apel pamięci oraz złożone zostaną wieńce pod pomnikiem.

W 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia 2018 r. na stołecznym pl. Piłsudskiego został odsłonięty Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Na pomniku są alfabetycznie wypisane nazwiska wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. Wówczas też położono kamień węgielny pod budowę pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 

Film: MON

Prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria zginęli 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w drodze na uroczystości rocznicowe do Katynia, razem z 94 innymi osobami. Pogrzeb pary prezydenckiej odbył się w Krakowie 18 kwietnia 2010 r.

Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało w środę wieczorem spot z zaproszeniem na uroczystość odsłonięcia pomnika śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

(pap)

Fot. PAP/Radek Pietruszka

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

U2
2018-11-11 02:16:44
@Ja - ty już więcej nie pisz postów, bo robisz tyle błędów ortograficznych, że wstyd sobie i Polsce przynosisz. Znam wielu obcokrajowców, którzy lepiej od ciebie operują językiem Polskim. Można jedynie współczuć tobie, bo od kogo w PiS-ie masz się uczyć? To beznadziejne zadanie.
Ja
2018-11-10 20:53:27
Dla tych co w NIC NIE wierza :- Ja to znaczy JA wiecej jak imie, jak pseudonim itp. Ja znaczy SILNA OSOBOWOSC, GARDZI tchorzami umyslowymi,ktorych kupic mozna tania reklama z lat stalinizmu - " wstap do nas a dostaniesz kupon na buty.....i szli jak do miodu, bo w sercu mieli zawisc, a ubic, a zabrac mu, a zniszczyc, a opluc, itd i tak w genach to przeszlo na tych co wypisuja ta nienawisc wykorzystujac elektro-technike dostepna za darmo. Hej to NIE czasy ze z-za plotu wykrzykiwales podjedz no - a plot tez NIE byl twoj tylko dali ci , bo komus kto go zbudowal - zabrali i wypedzili lub zabili- nie podajac miejsca gdzie zwloki zakopali. I DLATEGO NASZ PAN PREZYDENT LECH KACZYNSKI - POLAK - upomnial sie za ludzi bezimiennie jak zamarzniete , zgnile- kartofle - pogrzebano!!!!!! Ten CZLOWIEK NIE musial tam leciec i inni Polacy z NIM - !!!! A ty wpisywaczu NIE wpisywal bys dzis tych idiotyzmow - (bezkarnie) gdyby tamci LUDZIE NIE zostali B e z k a r n i e zamordowani!!!! NIE ma znaczenia czy to PiS, czy PO czy inna Organizacja - POLAKOW Z A B I T O!!! a CO DO MNIE TO JESTEM KOBIETA, z wyksztalcenia polozna,na wypracowanej ciezko emeryturze- tysiacom malenstw odbieranych podawalam tlen, wjazalam prpuszki, kompalam.....NIE nalezalam NIGDY do zadnej partii nawet do zwiazkow zawodowych ( bo to tez bylo to samo co PZPR a moze gorsze - i stale mi przypomonano w dyrekcji, ze PSUJE im wskaznik przylaleznosciowy do ... ) Dlatego jestem JA. p.s. delikatnie pisze ale potrafie inaczej az do bulu, az zaboli w sumieniu!!!!
Jarun
2018-11-09 12:52:41
Nie takie pomniki już runęły. Pisowcy mają nowego bożka. Jedni wierzą albo udają, że wierzą, że śp. Lech "wielkim prezydentem był". a drudzy dla własnej korzyści czyli przypodobania się prezesowi od dzielenia i rządzenia.
Bar
2018-11-09 03:43:58
Pomniki powinno stawiać się ludziom wybitnym którzy zrobili coś ważnego i szczególnego. Według mojej opini Lech Kaczyński taką osobą nie jest.
U2
2018-11-08 23:13:29
Skoro teraz montują pomnik, to ważne aby zapamiętali kolejność montażu, bo w Wolnej Polsce trzeba będzie uruchomić proces odwrotny, czyli demontaż.
@Ja
2018-11-08 23:09:49
@Ja - ty zarzucasz innym, że wpisują swoje posty pod ,,ukrytymi pseudo-imionami’’, a sam co robisz, ukrywasz swoje pisowskie pseudoego pod nickiem. Czyli twoje uwagi ciebie nie dotyczą? Musisz być słabym mentalnie i intelektualnie pisowskim aktywistą. Wstyd Polsce przynosisz, bo PIS to obciach, zaścianek i prymitywizm ideologiczny. A u ciebie dochodzi jeszcze to, co już wcześniej stwierdzono, że PIS to także stan umysłu.
Ja
2018-11-08 19:02:49
czy "spoko, marek, mysl i bida sa Polakami!!!? NIE wiec przed wpisami NIECH najpierw wytrzezwieja, wyszoruja zeby, zrobja kupcie, wyszoruja sie pod prysznicem zjedza dobre sniadanie a potem - "tworcza prace" na computerze wpisami w Kurierze Szczecinskim. Dobrze im pluc i obrazac - bo wpisy sa anonimowe i NIC NIE kosztuja. Moj pradziadek walczyl o Wolnosc POLSKI, posiekany i zadzgany bagnetami wroga- dlugo chorowal w NIEPODLEGLEJ POLSCE, zmarl w bolach ale NIE narzekal i zawsze nam wnukom nauczal co to Ojczyzna WLASNA. I taka teraz mamy. A ze tacy wpisywacze chcieliby aby byla dla kazdego "chcacego" mu daj, daj i bez konca daj -to jezeli znacie to slowo PROSZE NIE wypisujcie pustych frazesow , bo jestescie tchorzami slabymi mentalnie i intelektualnie. Nie wykorzystujcie DOBROCI tej gazety gdzie wpisujecie sie za darmo pod ukrytymi pseudo-imionami. Docencie co macie dane przez OSOBY ktore opluwacie!!!!
Spoko
2018-11-08 13:01:38
Za rok demontaż
Marek
2018-11-08 09:30:06
będzie co zrzucać z cokołów już niedługo
Myśl
2018-11-07 21:47:39
Ambicja Jarosława Kaczyńskigo przekracza wszelkie granice. Nie bacząc na ciężką żałobę wepchnął grób brata na Wawel. Zabrał Warszawie najważniejszy plac, by wepchnąć tam pomnik brata. By przy każdej państwowej uroczystości 'pchał' się ludziom w oczy. Dużo jeszcze tego wpychania się wszędzie.
PiSzcząca bida
2018-11-07 19:29:10
Lenin na pomnikach też tak trzymał rękę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA