niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Minister Szyszko jako wzór?

Minister Szyszko jako wzór?

Minister Szyszko jako wzór?
Data publikacji: 2017-03-09 08:50
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-10 13:40
Wywietleń: 1809 221355

Minister środowiska Jan Szyszko sadził drzewa, zanim to było jeszcze modne. Będzie sadził także, kiedy to już przestanie być modne - powiedział rzecznik prasowy MŚ Paweł Mucha. Według niego szef resortu może być brany za wzór, jeśli chodzi o zarządzenie lasami.

Mucha odniósł się w ten sposób do konferencji prasowej Forum Młodych Ludowców PSL, na której jego działacze zachęcali szefa resortu środowiska do wzięcia udziału w akcji #DrzewoDlaPolski. Jak przekonywali akcja ma być odpowiedzią na "nowy program PiS "trociny plus". Bazuje ona na popularnej w mediach społecznościowych zasadzie nominacji - zainteresowana osoba sadzi drzewo, uwiecznia ten moment, publikuje w mediach społecznościowych z hashtagiem #DrzewoDlaPolski i nominuje kolejne trzy osoby.

Szef młodzieżówki Stronnictwa Miłosz Motyka mówił na konferencji przed MŚ, że również minister Szyszko został do niej zaproszony. Działacze PSL przynieśli na konferencję sadzonki oraz świerk przeznaczony dla Jana Szyszki, który złożyli w ministerstwie z prośbą o przekazanie szefowi resortu.

Komentując to rzecznik prasowy resortu Paweł Mucha powiedział, że minister środowiska "sadził drzewa, zanim to było jeszcze modne i będzie sadził także, kiedy to już przestanie być modne". Zaznaczył, że Szyszko jako szef resortu środowiska sadził drzewa, m.in. przy okazji spotkania Grupy Wyszehradzkiej czy podczas Światowych Dni Młodzieży, w Parku Miłosierdzia. Mucha podkreślił, że rocznie same Lasy Państwowe, czyli instytucja podległa ministrowi Szyszce, sadzi ok. 500 mln drzew. Dodał, że włączając w to drzewa, które wysiewają się same, rocznie przybywa ich ok. 2,5-3 mld.

- Naszą bezpośrednią zasługą jest to, co robią Lasy Państwowe więc o tym mogę mówić - zaznaczył. Zwrócił uwagę, że w trakcie rządów koalicji PO-PSL, kiedy było - jak mówił - podejrzenie, że chcą oni reprywatyzować Lasy Państwowe, to właśnie minister Szyszko zebrał blisko 3 mln podpisów sprzeciwiających się temu.  Dopytywany, czy minister posadzi podarowaną przez PSL sadzonkę, zapewnił: "Nie dopuścimy do tego, żeby jakakolwiek sadzonka się zmarnowała, więc na pewno ona zostanie wykorzystana".

* * *

Od 1 stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach, zgodnie z którymi właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce, bez względu na jego obwód, jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. Projekt ustawy, który umożliwił te zmiany, został złożony w Sejmie przez grupę posłów PiS. Przepisy ustawy wzbudziły społeczne protesty. PiS zapowiada zmiany w ustawie.

(pap)

Na zdjęciu: Minister środowiska Jan Szyszko

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Komentarze

xyz.
Minister Szyszko ma więcej ziemi niż wszyscy byli prominenci PO razem wzięci. Pewno część zalesioną. Ciekawe skąd na to wziął tyle pieniędzy? Jego zwolennicy mogą jednak spać spokojnie. Jemu nawet prezes Kaczyński nie może podskoczyć bo to pupil jednego z najbogatszych Polaków, ojca "dyrektora" Rydzyka.
2017-03-10 13:19:32
marek
Kłamliwe komentarze zadymiarzy platfusowskich juz nie porażają ale śmieszą. Przeciwż np w Warszawie wycina się dzrzewa na polecenie HGW to samo w Gdańsku Poznaniu Wrocławiu itp,Obciążanie PiS u wycinka drzew to tak prymitywna prowokacja . Tylko nierozgarnięci umysłowo w to uwierzą.
2017-03-10 12:38:12
PO-stkomunistom w "prezencie"...
Panie Ministrze, a najlepiej niech Pan po-sadzi drzewa... co po-rodza jeszcze wiecej duze ilosci Szyszek !!
2017-03-09 12:06:10
a co z 350 metrową daczą ministra Szyszki ?
Czy dalej twierdzi że mieszka w starej stodole ?
2017-03-09 12:03:06
rada
Pan Szyszko to niech się wytłuamczy ze swoich wielohetkarowych włości o których "zapomniał" w oświadczeniu majątkowym
2017-03-09 11:19:47
jeszcze myslacy
zrobiono taka USTAWE ---ustawiona---aby przez 3-mc WYCIAC CO TRZEBA A POTEM -TO SIE JA ZMIENI ****I PO KLOPOCIE Z MIEJSCAMI POD BUDOWLE****??????????
2017-03-09 10:02:53
JA
LP sadzą 500mln drzew ale na miejscach gdzie wcześniej je wycięły. I dobrze bo racjonalna gospodarka leśna to nic złego, ale Pan Szyszko sam ile drzew zasadził? 10? A wycięto dzięki niemu co najmniej 10 tys.
2017-03-09 09:17:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy