piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Do ustawy o wycince drzew wkradła się pomyłka

Do ustawy o wycince drzew wkradła się pomyłka [FILM]

Do ustawy o wycince drzew wkradła się pomyłka
Data publikacji: 2017-03-02 15:32
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-05 11:27
Wywietleń: 254 219584

– Założenie ustawy dot. wycinki drzew na pewno było dobre, ale ma ona jakiś błąd, gdzieś wkradła się pomyłka. Potrzebna jest korekta. Senat zajmie się tym niezwłocznie po zakończeniu prac przez Sejm – zapowiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Od 1 stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach, zgodnie z którymi właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce, bez względu na jego obwód, jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. Projekt ustawy, który umożliwił te zmiany, został złożony w Sejmie przez grupę posłów PiS. Po serii wycinek drzew m.in. w centrum Warszawy, prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział we wtorek (28 lutego), że zostanie wniesiona poprawka do ustawy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach.

Pytany o to Karczewski powiedział, że "treści poprawki nie zna, ale wie, że jest potrzebna korekta tej ustawy, ustawy dobrej".

– Ta ustawa jest dobrze przyjęta przez społeczeństwo, sam podczas kilku spotkań z wyborcami słyszałem bardzo pochlebne opinie, na temat tej ustawy – uznał. Przekonywał, że bardzo duża część obywateli czekała na takie regulacje, jednak obowiązujące przepisy trzeba zmienić.

– Jest potrzebna poprawka. W ustawie na pewno jest jakiś błąd, skoro tak dużo drzew jest wycinanych w celach niestety – nie estetycznych, ale w celach gospodarczych – dodał. Zapewnił, że Senat zajmie się nowelizacją ustawy od razu po tym, jak zmiany uchwali Sejm.

 

– Miała być ustawa dla zwykłych obywateli, którzy mieli kłopoty i jakieś opory ze zgłaszaniem się do samorządów, by uzyskać zgodę na wycięcie drzewa. Jednak była potrzebna pewna procedura. Ta ustawa była jednak takim prowolnościowym rozwiązaniem, dającym możliwość decydowania o swojej własności. Jest to jednak wykorzystywane, jest to nadinterpretowane i potrzebny jest zapis, który będzie to uniemożliwiał – mówił Karczewski.

Nowe przepisy dot. wycinki drzew wzbudziły społeczne protesty. Jacek Sasin (PiS) zadeklarował w poniedziałek, że na następnym posiedzeniu Sejm zajmie się ustawą dotyczącą wycinki drzew. Jednocześnie zapowiedział, że nie ma możliwości, aby powrócić do poprzednio obowiązujących przepisów. PO złożyła w Sejmie projekt, który zakłada powrót do zasady, że to gmina wyraża zgodę na wycinkę drzew.

(pap)

Film: PAP

Komentarze

Do PO-walonego
Żartowałem lekarza nie gryź. POgryź cała redakcję Kuriera...najlepiej w dupę. To dopiero będzie sensacja.
2017-03-05 11:17:16
Do PO-walonego
Będziemy wszędzie tropić tych z PO i o nich pisać. Zak weź leki i idź na spacer. Dodam tylko, że w 1947 r. nie byłem w UB :-) Od dawna masz te objawy ? Rodzina pewnie ma cię dosyć...znowu zacznie gadać i tropić stuletnich "stalinowców". Lekarz który przyjmuje cię na oddział też jest z PO. Ugryź go.
2017-03-05 11:07:37
zak
W całej Polsce gdzie w miastach rządzi PO i lewica wycinane są masowo drzewa, tylko po to żeby obciążyc tym PiS. Nie dajcie się nabrać podstępnym POwcom.
2017-03-04 23:42:59
marek
Słynna już na całą Polskę wiewiórka wkrótce może stać się symbolem FAKE-newsa i totalnej manipulacji. Zdjęcie trafia do sieci, a Wyborcza dopisuje narracje, jakoby biedna wiewiórka była ofiarą "rzezi" drzew urządzonej przez "pisowskiego ministra środowiska". Na Facebooku płomień - ponad 30 tys. udostępnień i histeria internautów. Jaka jest rzeczywistość? Rzekomo ścięte w wyniku LexSzyszko drzewo z wiewiórką w środku okazało się być... uszkodzoną przez wichurę gałęzią, zaś na jego ewentualną wycinkę zgodę musiałby wydać magistrat Gronkiewicz-Waltz.
2017-03-04 23:40:23
@Kowalski
Choroba u ciebie pogłębia się . Musisz brać silniejsze leki. Tylko nie wiadomo jakie to leki na antypisowskch trolli. Myślicie ,że paszkwilami odsuniecie Polaków od władzy w Polsce. Niedoczekanie
2017-03-04 23:07:10
Kowalski
Ludzie przecież tu chodzi tylko o kasę!!! Zobaczycie ilu pisowców się wzbogaci. Ile działek bez drzew zostanie za chwilę sprzedanych a ile zabudowanych!!! Przecież pissowcy są najarani na kasę przede wszystkim a to uwielbienie do Państwa, narodu, wyklętych, wartości chrześcijańskich, wykluczonych społecznie to zwykła propaganda!!! Oni mają to wszystko w du...... Liczy się tylko ich interes czyli władza, pieniądze i pogarda dla innych !!! Zapewniam że moja liczna rodzina pokaże im totalnego wała w najbliższych wyborach a pomniki naczelnika Kaczyńskiego będziemy zwalczać tak jak zwalczaliśmy czerwone gwiazdy, pomniki Dzierżyńskiego i innych nędznych kreatur antypolskich!!!
2017-03-04 12:33:00
Precyzja w ustawach i ustach...
...Marszałka Senatu:"W ustawie na pewno jest J A K I Ś błąd" Tn "JAKIŚ" pisany na kolanie, kosztuje nas setki hektarów lasów i tysiące drzew. Teraz tym "jakisiem" zajmują się JACYŚ fachowcy i jakieś poprawki podrzucą jakimś posłom i jacyć senatorowie będą je uchwalać. J A K I Ś Prezydent to podpisał po uprzednim badaniu tej ustawy przez JAKICHŚ prawników. Jakieś Piły i Siekiery rąbały te niewinne drzewa... JAKIŚ dziwny czas nastał w PL...JAKIŚ dziwny rząd nami rządzi...
2017-03-03 15:42:43
Do PO-PO
A moze wystarczy ze ty juz nim jestes... PO tych twoich "rzekomo" PO-konczonych Akademiach 1-szo Majowych i PO-lityczno-Partyjnych kursach... ??
2017-03-03 12:31:18
PO-PO
PO-trzebny ci dobry terapeuta PO-merdańcu :-)
2017-03-03 10:46:20
Dla dobra R. P...
Jak by nie patrzyl i nie liczyl, to PO-wycinac i to z korzeniami... to, co przeszkadza i stoi na drodze do - PELNEGO SUKCESU RP !!
2017-03-03 00:01:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy