niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Kraj > Kaczyński: Błąd w ustawie o wycince drzew będzie naprawiony

Kaczyński: Błąd w ustawie o wycince drzew będzie naprawiony

Kaczyński: Błąd w ustawie o wycince drzew będzie naprawiony
Data publikacji: 2017-02-28 14:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-02 09:32
Wywietleń: 345 219296

Zostanie wniesiona poprawka do ustawy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach – zapowiedział we wtorek (28 lutego) prezes PiS Jarosław Kaczyński. Poinformował też o "daleko idących" zmianach w projekcie ustawy o prawie łowieckim.

Od 1 stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach, zgodnie z którymi właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce, bez względu na jego obwód, jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. Projekt ustawy, który umożliwił te zmiany, został złożony w Sejmie przez grupę posłów PiS.

– Do tej ustawy zostanie wniesiona poprawka – jeszcze jej w tej chwili nie mam, jest w tej chwili opracowywana przez legislatorów – która nie uchyli tej możliwości, bo ona z punktu widzenia wielu właścicieli posesji i gospodarstw jest czymś bardzo dobrym. Natomiast uniemożliwi tego rodzaju wykorzystywanie tej ustawy, które rzeczywiście miało miejsce ostatnio – to znaczy wycinanie drzew w jakichś większych zespołach po to, żeby w sposób bardzo prosty tworzyć podstawy dla inwestycji, żeby omijać te wszystkie ograniczenia, których istnienie jest racjonalne – powiedział prezes PiS. Jak zadeklarował, "błąd w ustawie zostanie naprawiony". Szef PiS podkreślił, że poprawka będzie wniesiona "w najbliższych dniach".

– Sądzę, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu będzie można tę sprawę podjąć. Jeśli Senat do tego by się przychylił, to załatwić – dodał. Zapowiedział też zmiany w projekcie ustawy o prawie łowieckim.

– Przeświadczenie wielu, że projekt ustawy łowieckiej, który rzeczywiście mógł budzić bardzo wiele oporów, sprzeciwów, zostanie przez nasz klub parlamentarny poparty, jest nieprawdziwe. Tutaj będą daleko idące zmiany – powiedział lider PiS. – Chcemy przede wszystkim tę ustawę tak skonstruować, by ona sprzyjała przyrodzie, sprzyjała zwierzętom.

Mówił też o projekcie ustawy o ochronie zwierząt. Wyraził nadzieję, że uzyska on poparcie ponadpartyjne.

– Tak było w poprzednich kadencjach. Liczę na to, że zasada opozycji totalnej nie będzie tutaj działała – zaznaczył. – My zdecydowanie odrzucamy wszystko, co wiąże się z okrutnym stosunkiem do zwierząt. Nie możemy prowadzić zakazów różnego rodzaju działań, które mają swoją bardzo długą tradycję, jakoś mieszczą się w kulturze, nie tylko polskiej, ale europejskiej, szerzej – światowej. Ale z całą pewnością będziemy dążyli do tego, żeby los zwierząt w Polsce się zdecydowanie poprawił, bo jest pod tym względem rzeczywiście niedobrze. Chcemy, by te sprawy był załatwione w najbliższych miesiącach.

(pap)

Fot. PAP/Tomasz Gzell

Komentarze

Jarun
Prezes powiedział, że ustawa jest cyt:"...jest czymś bardzo dobrym". Wiadomo nie od dziś, że prezes jest nieomylny. To ustawa sama się pomyliła. Historia zna takich satrapów.
2017-03-02 09:23:35
na odwrót
Jeżeli PiS mówi o ochronie zwierząt to znaczy, że będzie odwrotnie, czyli wycinka zwierząt. To co mówi PiS to należy przyjąć, że uchwalą na odwrót.
2017-03-02 07:38:08
avatar
Patriota -ty potrafisz rozbawić swą pompatycznością. Pewnie wszyscy się z ciebie śmieją?
2017-03-01 23:39:02
Patriota
nasze dzieci Was Rozliczą a wy zacznijcie od szukania w Waszych szeregach winnych za pozwolenie na masowe wycinanie! chyba że to jest celowe działanie Rządu RP aby było nam lepiej Polakom Patriotom wąchać własne smrody.
2017-03-01 21:31:57
Jarun
Broszka odpowiedziała Merkelowej...czytając z kartki to, co jej prezes napisał. Czy prezes Rady Ministrów w Polsce nie potrafi powiedzieć samodzielnie kilka sensownych zdań?
2017-03-01 17:26:24
Drzewa "Plucami"... natury i przyrody,
W czym problem, za 1-no wyciete stare... "PO-PO-wsadzac" 2 nowe !!
2017-03-01 12:42:12
ala66
Zwykły poseł decyduje o prawie w naszym kraju? To niech zostanie premierem. A Beatka niech zajmie się zbieraniem broszek.
2017-02-28 22:12:15
Anka TW
Jak.... panie prezesie ??????????????
2017-02-28 21:42:20
Jarun
Karykatura państwa i rządu, o najważniejszych sprawach decyduje nie premier czy prezydent tylko szef partii. Premier i ministrowie nie wiedzieli, że to był błąd dopóki im prezes nie powiedział. O tym czy jest dzień czy noc, w PiS-ie decyduje prezes.
2017-02-28 16:02:47
za późno
Drzewa już zostały ścięte.
2017-02-28 14:43:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”