czwartek, 06 sierpnia 2020.
Strona główna > Kraj > Kuchciński zamierza złożyć rezygnację z funkcji marszałka Sejmu

Kuchciński zamierza złożyć rezygnację z funkcji marszałka Sejmu

Kuchciński zamierza złożyć rezygnację z funkcji marszałka Sejmu
Data publikacji: 2019-08-08 12:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-11 20:23
Wywietleń: 933 407310

Informuję, że w dniu jutrzejszym zamierzam złożyć rezygnację z funkcji marszałka Sejmu - zapowiedział w czwartek (8 sierpnia) marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Podkreślił, że podczas swojej działalności nie złamał prawa.

- Informuję, że w dniu jutrzejszym zamierzam złożyć rezygnację z funkcji marszałka Sejmu, którą powierzono mi 12 listopada 2015 r. Chciałbym przy tym wyraźnie powiedzieć, że podczas mojej działalności nie złamałem prawa - oświadczył Kuchciński podczas czwartkowej konferencji prasowej. - Liczba lotów wywołująca kontrowersje była podyktowana dużą liczbą spotkań z mieszkańcami, często małych miejscowości, jakie odbywałem podczas swojej pracy. Przyjąłem bowiem model pracy marszałka, który działa nie tylko w Sejmie i w Warszawie, ale pracuje także w kraju i za granicą. Ponieważ jednak opinia publiczna negatywnie ocenia moje postępowanie uznałem, że nie będę mógł dłużej pełnić tej funkcji. 

Jak ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek nie złamał prawa i istniejących w tej dziedzinie obyczajów.

- Ale skoro państwo najwyraźniej mają inne zdanie i przynajmniej bardzo poważna część opinii publicznej ma inne zdanie, to w związku z tym mogę powiedzieć, iż decyzja pana marszałka jest dowodem postawy, która jest związana z naszym hasłem: słuchać Polaków, służyć Polsce - podkreślił Kaczyński.

Jak zapowiedział, w krótkim czasie zostanie złożony projekt ustawy, który ureguluje w sposób "rygorystyczny", kto i w jakich okolicznościach może latać samolotami rządowymi.

- Donald Tusk jako premier odbył 281 lotów do Gdańska. Odbył też szereg podróży do krajów atrakcyjnych turystycznie i jeździł tam z żoną - powiedział w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zapewnił, że PiS "zajmie się" też kwestią lotów byłego premiera.

(pap)

Na zdjęciu: Marszałek Sejmu Marek Kuchciński podczas oświadczenia dla mediów w siedzibie partii w Warszawie

Fot. PAP/Marcin Obara

 

Komentarze

Quistorp
do ...[do @]... Przypomnę. pierwszego uczonego z dziedziny nauk społecznych po rewolucji francuskiej. to Alexis de Tocqueville. Tylko skrótowo tu jego cytuję z jego dzieła. "Dawny ustrój i rewolucja" Poniżej znajdują się wybrane cytaty, więcej znajdziesz w osobnym haśle Dawny ustrój i rewolucja. (...) naród po zlikwidowaniu swojej arystokracji dąży do centralizacji niejako samorzutnie. Rewolucja rozwija rząd zanim go obali. Zobacz też: rewolucja Skoro rząd zajął miejsce Opatrzności, zrozumiałe jest, że każdy, kto znalazł się w potrzebie, wzywa jego pomocy. O demokracji w Ameryce Poniżej znajdują się wybrane cytaty, więcej znajdziesz w osobnym haśle O demokracji w Ameryce. Dawni władcy niejako materializowali przemoc, podczas gdy republiki demokratyczne naszych czasów uczyniły z niej siłę równie duchową jak ludzka wola, którą pragną za jej pomocą zdusić.Despotyzm absolutnych rządów jedynowładcy, chcąc trafić do duszy, w sposób prostacki dobierał się do ciała, a dusze, niedosiężna dla tortur, gardziły nim dalej. W demokratycznych republikach tyrania nie postępuje w ten sposób. Pozostawiając ciało w spokoju, zmierza prostą drogą do zawładnięcia duszą. Inkwizycja nie zdołała nigdy przeszkodzić krążeniu w Hiszpanii książek przeciwnych religii wyznawanej przez większość społeczeństwa. W Stanach Zjednoczonych większość lepiej daje sobie radę: odbiera ludziom nawet myśl publikowania takich książek. W Ameryce spotyka się niewierzących, lecz ateizm nie może tu znaleźć trybuny. Społeczeństwa demokratyczne, które zagwarantowały obywatelom wolność polityczną powiększając jednocześnie despotyzm administracyjny, reprezentują bardzo osobliwy sposób myślenia. Uważa się tam, że obywatelom nie można powierzyć drobnych spraw, do których wystarcza zdrowy rozsądek, natomiast powierza się im wielkie prerogatywy w dziedzinie rządzenia państwem. Są oni na zmianę zabawką w ręku władzy lub jej zwierzchnikami, są czymś więcej niż królowie i czymś mniej niż ludzie zarazem. Wypróbowawszy wszystkie możliwe systemy wyborcze i nie znalazłszy żadnego, który by im odpowiadał, społeczeństwa takie, zdumione, ciągle nie ustają w poszukiwaniach, tak jakby zło nie wynikało z samej konstytucji kraju, lecz z systemu wyborczego. Trudno zresztą zrozumieć, w jaki sposób ludzie, którzy wyrzekli się rządzenia samymi sobą, mogliby dokonać właściwego wyboru tych, którzy mają nimi rządzić. Trudno uwierzyć, by głosowanie zniewolonych ludzi mogło kiedykolwiek powołać rząd liberalny, silny i mądry.
2019-08-11 19:33:58
do @ Quistorp
- nie przy_PO_minaj tylko napisz W.CZ. jakie przepisy obowiązywały (-ują) urzędnika w Niemczech odnośnie korzystania z lotów samolotem, bez znajomości owych (ostrych) przepisów to jest W.CZ PO-pierdywanie.....Przy_PO_mnę m.in. artykuł z polskiej prasy, z 27 czerwca 2013 „Sukienki Małgorzaty Tusk kupowane za pieniądze PO. Afera ubraniowa z żoną premiera w tle“ i https://www.rp.pl/Polityka/190809454-Ile-wylatal-premier-Donald-Tusk.html „W styczniu 2013 r. pytał o to poseł Zjednoczonej Prawicy Jan Ziobro.“....Przy_PO_minam iż to zdarzyło się po aferze Rudolfa Scharpinga z Kristiną Gräfin Pilati von Thassul zu Daxberg......W.CZ PO-pierduje nie przytaczając i porównując przepisów obowiązujących w Polsce i Niemczech odnośnie przewozu VIP-ów.......Dopiero „wspaniałomyślny“ prezes wyszedł do ludu i sprawił iż „regulacja o ...“ stała się ciałem. Do afery z Kuchcińskim rząd PO-PSL woził jak chciał i kogo chciał mając wymówkę Niesiołowskiego; „jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza…“
2019-08-11 00:42:27
Quistorp
Przypomnę artykuł z niemieckiej prasy Bunte z roku 2002. Minister obrony narodowej RFN, Rudolf Scharping był na wizycie w Hiszpanii. Na drugi dzień miał zapowiedzianą wizytę w Berlinie polski prezydent Aleksander Kwaśniewski. Była to okazja związana z zaprzysiężeniem nowego rocznika oficerów Bundeswehry. Pierwsza w historii stosunków Polsko-Niemieckich. Kiedy już zasiadł w samolocie na lotnisku w Madrycie , zadzwoniła do niego jego miłość z hotelu na Majorce. Prosiła, by zostawił jej klucze do domu, bo zapomniała. Pan Minister Rudolf Scharping zadysponował natychmiast, proszę przekierować lot z Madrytu na Majorkę , a potem do Berlina. Na Majorce spotkał swoją miłość w hotelowym basenie. Też się wykąpał, przy okazji dał słodkiego buziaczka.Hotelowi paparazzi zrobili w tym momencie fotkę. Nim doleciał do berlina koledzy z jego ministerstwa, wymusili na nim natychmiastową rezygnację ze stanowiska. Wprawdzie złożył rezygnację,jednocześnie stawiał pytanie. Nie wiem za co? To był najdroższy pocałunek jego życia. Złamał procedurę służbową , do prywatnych celów. To były standardy we wrażym RFN, anno 2002. Nikt go nie oklaskiwał za ten gest w parlamencie/Bundestagu. A W Najjaśniejszej RP, mamy festiwal kabaretu politycznego.
2019-08-10 14:13:48
endi
Jutro złoży dymisje a pojutrze melduje się w pierdlu gdzie doczeka do prawomocnego skazania mam nadzieje.
2019-08-10 08:54:12
@kibic
W PO do dymisji podali się po aferach m.in. Minister Nowak, minister Ćwiąkalski. To tak do twojej dziurawej kibicowskiej wiedzy.
2019-08-09 00:02:53
Katarczyk
Wstępuje do PO by być razem przy przegranych wyborach z Nitrasem
2019-08-08 22:52:03
do - Dojnej Zmiany z lat PRL-u i dalej...
Tak jak Wy... Wydoilisie Polske przez 68 lat w latach 1945-2015 (- 2 lata !!) to jeszcze Nikomu jak na razie "bez-Karnie" - do tej POO_ry sie nie udalo ???
2019-08-08 15:19:31
do - krzychu
Krzyku szumu i po krzyku !! Czyli widac ze jeszcze Nie za-PO-mniales jak PO-ste-PO-wano za Waszych Lewackich czasow... tj. w latach 1945-2015 (- 2 lata !!)
2019-08-08 15:05:23
Dumny
Czym są loty Marszałka (służbowe, konieczne i zgodne z prawem), czym są nagrody dla członków Rady Ministrów (które im się słusznie należały), w porównaniu z zeżartymi ośmorniczkami, zagarkiem Nowaka i 6 tys. dla idiotów Bieńkowskiej? Absolutnie niczym. Tych kryminalnych afer powskich totalna opozycja już nigdy i niczym nie przykryje.
2019-08-08 14:22:00
Dojna Zmiana
Siostra marszałka Beata Kuchcińska leciała rządowym Gulfstreamem G550 z Rzeszowa do Warszawy 21 października 2018 - wynika z informacji bazy lotnictwa. Wtedy też z Kuchcińskim podróżował jego syn Zbigniew Szymon Kuchciński. Beata Kuchcińska przez 35 lat mieszkała w Australii, gdzie pracowała jako architekt. Po wygranych w 2015 roku przez PiS wyborach wróciła do kraju. Jak wynika z informacji zamieszczonej na profilu Kuchcińskiej w mediach społecznościowych, w lutym 2018 roku rozpoczęła ona pracę w PFR Nieruchomości - "To spółka córka Polskiego Funduszu Rozwoju, którego zadaniem jest 'wspieranie rozwoju gospodarczego kraju i podnoszenie jakości życia Polaków'". Siostra marszałka jest tam główną konsultantką projektów strategicznych w biurze realizacji inwestycji i odpowiada m.in. za realizację dużego osiedla w stolicy w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.
2019-08-08 13:37:46
zed
Kuchciński jest skończony. Okazał się złodziejem i kłamcą.
2019-08-08 13:33:15
Kibic
Kto za rządów PO-PSL po jakiejkolwiek aferze podał się do dymisji? ... nikt.Kuchcinski to już powinien odejść pierwszego dnia od momentu,gdy już podano o Kuchcinski-travel.PIS różni się od PO tym,że mają szefa,którego słuchają,a w PO ... Kto rano pierwszy wstaje ten rządzi Jurkiem.
2019-08-08 13:33:03
krzychu
Ciekawe czy dyktator przyjmie tą dymisję, a nawet jak przyjmie to koleżce nie da zginąć - zaraz się odnajdzie jako prezes jakieś spółki skarbu państwa. Dojna zmiana nie pozwoli skrzywdzić
2019-08-08 12:57:45

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
27
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie