czwartek, 22 sierpnia 2019.
Strona główna > Kraj > Opublikowali wykaz lotów marszałka Kuchcińskiego

Opublikowali wykaz lotów marszałka Kuchcińskiego

Opublikowali wykaz lotów marszałka Kuchcińskiego
Data publikacji: 2019-08-05 23:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-09 19:44
Wywietleń: 541 406976

Na stronach sejmowych opublikowano informacje o lotach samolotami rządowymi marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego (PiS). Wykaz zawiera 85 pozycji opisujących podróże krajowe Kuchcińskiego, większość na trasie Warszawa-Rzeszów.

W poniedziałek wieczorem na stronach Sejmu opublikowano "wykaz krajowych podróży służbowych drogą powietrzną Marszałka Sejmu w czasie VIII kadencji".

Wykaz CIS zawiera 85 pozycji opisujących podróże krajowe marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego między 17 marca 2016 r. a 22 lipca 2019 r. Jak wynika z wykazu 70 z nich odbywało się na trasie między Warszawą i Rzeszowem (w tym często z drogą powrotną).

W wykazie opublikowanym przez CIS znalazły się też informacje dotyczące liczby podróży krajowych, liczby pasażerów na pokładzie (bez uwzględnienia nazwisk czy funkcji) oraz cel wizyty.

W wykazie pod poszczególnymi pozycjami są wymienione zarówno podróże w jedną stronę, jak i w obie strony (z lotem powrotnym). W jednym przypadku pod jedną pozycją zapisano podróż na trasie Rzeszów - Warszawa - Szczecin - Warszawa - Rzeszów.

Za każdym razem na pokładzie znajdowało się od 1 do 26 osób. W jednej pozycji nie podano liczby pasażerów.

Z informacji wynika, że w 2016 r. marszałek podróżował służbowo statkami powietrznymi rządu cztery razy (w tym trzy razy w obie strony). W zestawieniu poinformowano też o dwóch podróżach (w jedna stronę) wykonanych w 2017 r. Najwięcej pozycji - 47 - jest w 2018 r., a w 2019 r. jest ich 32.

Wśród celów lotów znalazły się m.in. prowadzenie obrad Sejmu, spotkania w Sejmie, Forum Europa-Ukraina w Rzeszowie, spotkania z samorządowcami i władzami województwa, Szczyt Przewodniczących Parlamentów Państw Europy Środkowej i Wschodniej, Wielki Odpust w Kalwarii Pacławskiej z udziałem Przewodniczącego KEP Abp. Stanisława Gądeckiego, XXXV Dożynki Archidiecezji Przemyskiej oraz Dożynki Powiatu Jarosławski, spotkania z mieszkańcami i spotkania z ambasadorami.

Publikacja ma związek z zapowiedzią dyrektora Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzeja Grzegrzółki, który w poniedziałek zapowiedział, że jeszcze tego samego dnia opublikuje informacje na temat lotów rządowymi samolotami marszałka Kuchcińskiego w tej kadencji Sejmu. Zapewnił, że będzie to kompletna, szczegółowa informacja. Takie zobowiązanie złożył podczas wspólnej konferencji z Kuchcińskim, podczas której ten ostatni przeprosił "wszystkich, którzy poczuli się urażeni" jego postępowaniem w związku z przelotami flotą rządową wraz z rodziną.

Grzegrzółka zapowiadając publikację dokumentów odniósł się do pytań, które trafiły do CIS w kwietniu 2019 r. dotyczących lotów marszałka z udziałem rodziny. - Wówczas w temacie lotów mieliśmy okazję przedstawić informację, że według naszej wiedzy takich połączeń nie było. Chciałbym podkreślić i przypomnieć, że rzeczywiście, wówczas takich informacji nie posiadaliśmy. To znaczy, że przekazaliśmy informację taką, jaką mieliśmy wówczas dostępną - mówił Grzegrzółka.

Dyrektor CIS zdementował też doniesienia o zniszczeniu dokumentów dotyczących lotów Marszałka Sejmu. - Pragnę zapewnić, że komplet dokumentów w tej sprawie za bieżącą kadencję jest dostępny w Kancelarii Sejmu - oświadczył.

Pod koniec lipca Radio Zet podało, że marszałek Sejmu latał rządowymi samolotami wraz z rodziną. Po tych informacjach dyrektor CIS poinformował, że Kuchciński wpłacił 5 tys. zł na Klinikę Budzik działającą przy Centrum Zdrowia Dziecka i 10 tys. zł na Caritas Polska za 23 loty samolotem rządowym, w których towarzyszyli mu członkowie rodziny.

W poniedziałek Marszałek Kuchciński przepraszając za loty z rodziną flotą rządową poinformował jednocześnie, iż zdarzyła się raz sytuacja, kiedy rządowym samolotem podróżowała tylko jego żona. Kuchciński przekonywał, że w związku z przelotami, kiedy na pokładzie samolotu towarzyszyli mu bliscy, nie doszło do złamania prawa. Zadeklarował też wpłatę 28 tys. zł na modernizację sił zbrojnych za wspomniany lot swojej żony.

(pap)

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Na zdjęciu: marszałek Sejmu Marek Kuchciński. w Sejmie podczas oświadczenia ws. lotów państwowym samolotem z rodziną.

Komentarze

Tyle
Jeżeli Kuchciński nie poda się w ciągu tygodnia do dymisji to znaczy że jest człowiekiem bez honoru.
2019-08-07 08:43:09
PRAWDA
A CO MIAL NA PIECHOTE MASZEROWAC LUB NA ROWERZE JECHAC!!!?
2019-08-06 19:14:22
JAN BURY
TVN I GAZ>WYBIORcZA WOLNE I NIEZALEZNE> HA! HA! HA!
2019-08-06 16:19:02
Dojna Zmiana
Doić Polskę i Polaków ile się da. Liczą się tylko Pieniądze i Stanowiska.
2019-08-06 14:38:39
grube przegięcie
Pamiętam jak nie tak dawno Brudziński lądował helikopterem na boisku piłkarskim w Choszcznie przerywając jakiś mecz. Przydało by się sprawdzić wszystkie loty najwyższych osób w państwie, pewnie więcej by się takich perełek znalazło.
2019-08-06 14:14:59
Alicja
Warszawa Rzeszów to tylko około 316 km. Na prawdę 4 godzin w aucie by nie wytrzymał? Poza tym loty na uroczystości kościelne powinny być za własne środki a nie budżetu, czyli moje również. Wyznanie i wszystkie z tym związane obrzędy należą do sfery duchowej a nie państwowej. I to się nazywa państwa prawa i sprawiedliwości. Na usta cisną się same niecenzuralne słowa a pierwszy wódz RP p. Jarosław gdzieś się zaszył, jak niegdyś Antoś. Ci ludzie nie mają już nawet krzty honoru. No cóż, ksiądz z ambony pokrzyczy na wielu dziadków i babcie, powie na kogo głosować i niestety obawiam się, że dalej będą Polskę doić czyli i mnie.
2019-08-06 13:54:16
hehe
a gdzież to pani Kuchcińska sama bez męża leciała? czyżby na zakupy?
2019-08-06 13:09:04
wq
"zdarzyła się raz sytuacja, kiedy rządowym samolotem podróżowała tylko jego żona" - jakie to są kanalie. Chwała że są jeszcze wolne media bo gdyby nie przedstawiono bezsprzecznych dowodów to sprawę zamieciono by pod dywan. Władza okrada nas bezczelnie w biały dzień.
2019-08-06 12:30:36
Jacek
i w ten oto sposób Marszałek Kuchciński napluł wyborcom PiSu w twarz
2019-08-06 12:13:25
brawo
Głosujcie dalej na złodziei z PiS, to za chwilę będziecie zdychać z głodu
2019-08-06 11:53:44
artemor
I bardzo dobrze niech wielki imperator wygra wybory bo ten kto je wygra będzie trzymał w ręce odbezpieczony granat typu 500 + I inne +. Oj będzie wielkie BUUUM !!!.
2019-08-06 10:55:08
do @ PO_niższego PO_j..a (duże litery)
- was PO_j..ów pan prezes zrobił w bambuko, teraz jesienią przejmiecie władzę i się "pierdykło", żaden z was nie będzie latał do "Danziga" aby "wyprowadzić psa!....Pan prezes PO_stanowił i w "try miga" zapro_PO_nował "uregulowanie lotów" co szybko "stało się ciałem"......Gdybyście PO_j..by chcieli coś zmienić dla dobra Polaków to mogliście to uczynić w ciągo ośmiu lat!.......PO_czekamy do jesieni - stawiam "dulary" iż "komuniści" (przefarbowani) będą w "punktach procentowych" na równi z PO_je..mi.
2019-08-06 09:47:53
gg
To pokazuje znaczenie wolnych i niezaleznych mediow, bo z tv dezinfopublicznej byscie sie o tym nigdy nie dowiedzieli ,ale spokojnie po jesieni nastapi zaoranie wolnych mediow i juz takich afer nigdy nikt nie uslyszy tak jak na wegrzech czy turcji, suweren sie sprzedal za wlasne podatki
2019-08-06 09:45:16
123
@dumny-skoro polskojezyczne media atakuja to jakie sa te prawilne rosyjskojezyczne? buhahha @O co chodzi : dokladnie
2019-08-06 09:43:48
SEBEK I KRAYNKA PRAWILNA PODATKOWA RODZINKA
Dlaczego to suwerenowi pincet nie przeszkadza? a no ze na jego miejscu by zrobili to samo hahahhaa placic podatki bo passata musze zatankowac ,do egiptu jutro lece ZA WASZE PODATKI ,ZAMIAST NA AUTOSTRADY ,DROGI I SZPITALE TO JEST DLA MNIE WSZYSTKO HAHAHAHAHAHHAHAHA BRAWO PIS WINCEJ KASY PRACUJACYCH DLA NIEPRACUJACYCH WINCEJ !!!!!
2019-08-06 09:39:20
@Dumny
Mylisz się, p[o takim aroganckim numerze poparcie dla PiS w Polsce spadnie poniżej 30%
2019-08-06 09:37:30
SEBEK I KRAYNKA PRAWILNA PODATKOWA RODZINKA
Te loty sie poprostu nalezały-ZA WASZE PODATKI, ALE NIE MARUDZIC TUTAJ TYLKO PRACOWAC I PLACIC PODATKI BO SEBEK,KARYNKA,DZESIKA I BRAJANEK CZEKAJA NA WASZA KASE- SEBEK MUSI KUPIC ZAPAS PAPIEROSKOW VICEROY I HARANSIOW, DO TEGO 4 LITRY ŻUBRÓWKI-GRILL ZE SZWAGREM W WEEKEND,KARYNKA MA MIEC NOWY TELEFON,YORKA,TATUAZ ,BRAJANEK QUADA A DZESIKA FRYZURE, TO WSZYSTKO IM SIE NALEZY !!!!!! PRACOWAC NIE BEDA BO PRACA TO WSTYD ,SKORO WY PODATNICY ICH UTRZYMUJECIE TO PO CO PRACOWAC, PANI W MOPSIE MA 2 TYS NA REKE A MY Z PINCETOW I DODATKOW PRAWIE 4 TYS HAHAHAHAHHA, DO ROBOTY !!!!!
2019-08-06 08:23:11
O co chodzi
Macie 500+ to morda w kubeł
2019-08-06 07:46:44
babcia
ten niemy niewykształcony cwaniaczek powinien być odsunięty od jakichkolwiek funkcji
2019-08-06 07:24:22
weger
Teraz chcemy takich samych informacji o przelotach Kaczyńskiego, Brudzińskiego, Błaszczaka i innych pisowskich dygnitarzy.
2019-08-06 07:13:44
sprawiedliwie
A loty narzeczonego córki premiera, marszałka senatu, gdy latał wyprowadzać psa, czy pustego samolotu, który w razie co czekał na panią premier, też opublikowano - oczywiście za poprzednich rządów?
2019-08-06 06:49:50
A dla PO_rownania
Jak wyglada wykaz Lotow marszalka Szczecinskiego...??
2019-08-06 01:38:19
Dumny
Za bezprecedensowy, kłamliwy, ohydny i bezczelny atak totalnej opozycji i sprzyjających im polskojęzycznych mediów na naszego Marszałka słupki PISu podskoczą do 55% albo i więcej. Wybory już chyba nie będą potrzebne.
2019-08-06 00:38:23