niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Kraj > Krzysztof Bosak kandydatem Konfederacji na prezydenta

Krzysztof Bosak kandydatem Konfederacji na prezydenta

Krzysztof Bosak kandydatem Konfederacji na prezydenta
Data publikacji: 2020-01-18 14:51
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-20 10:16
Wywietleń: 1099 438599

Krzysztof Bosak został kandydatem Konfederacji Wolność i Niepodległość na prezydenta. Na Bosaka zagłosowały 163 osoby. Tym samym pokonał on Grzegorza Brauna, który otrzymał 146 głosów. 

Prawybory zorganizowano w systemie elektorskim. Na 16 zjazdach wojewódzkich wyborcy mogli wyrazić poparcie dla swoich kandydatów. Elektorów było 314. 

W sobotnich wyborach wzięło udział dziewięciu kandydatów: Krzysztof Bosak i Grzegorza Braun, a także Konrad Berkowicz, Artur Dziambor, Janusz Korwin-Mikke, Paweł Skutecki, Krzysztof Tołwiński, Jacek Wilk i Magdalena Ziętek-Wielomska.

Największe poparcie zdobył Bosak. 14 głosów mniej dostał Braun. Na trzecim miejscu znalazł się Dziambor.

- To dla mnie ogromny zaszczyt rywalizować w prawyborach z takimi postaciami. Jesteśmy jedną drużyną Konfederacji - powiedział po wyborze kandydat na prezydenta. - Ja dwanaście lat byłem poza parlamentem, nie dlatego, że nie miałem żadnych propozycji, ale dlatego, że wierzyłem, że nadejdzie taki dzień, kiedy z ludźmi o podobnych poglądach ideowych będziemy tworzyć wspólny projekt niepoprawny politycznie i te marzenia się ziściły.

Mówił o wspólnej wizji Konfederacji, a wśród wartości, które łączą wszystkich wymienił patriotyzm, konserwatyzm i zdrowy rozsądek. Jako fundament poglądów wskazał etykę chrześcijańską.

- Jesteśmy zawsze gotowi do konfrontacji ideowej z Lewicą. Nie damy sobie narzucić poprawności politycznej - podkreślił Bosak. - My jesteśmy gotowi do walki o swoją wolność, a nie dopasowywania się do tego, co jest nam narzucane z zagranicy.

(ip)

Fot. Twitter/Konfederacja

Komentarze

eee
Kandydat Putina
2020-01-20 07:49:04
Polak głosuje na Polaka
a reszta tego zaprzańskiego badziewia może sobie głosować na im podobnych...
2020-01-19 19:30:10
wyborca
Ma mój głos!
2020-01-19 13:49:05
Janek bury
Jedyna normalna partia opozycyjna a nie Targowica.
2020-01-19 12:09:06
rerik
Jak tam tawariszcz prapagandist??? Niby na jakiej podstawie tawariszcz gada,że Konfederacja jest prorosyjska? Oprócz powszechnie stosowanego prawidła parteigenosse dr. Goebbelsa, że wystarczy powtórzyć kłamstwo 1000 razy aby stało się prawdą? Z tego co wiem to Konfederacja to nie tylko JKM ale kopa innych ludzi, którzy niestety tawarisz( albo parteigenosse)dobrze sobie radzą w życiu i nie potrzebują jakiś tam diet i innych "przekręconych" pieniędzy aby funkcjonować. Sam JKM jak twierdzi na każdą kampanię jaką prowadzi przeznacza około 100 000 swoich prywatnych pieniędzy. Większośc pozostałych przekupuje nas pieniędzmi które wcześniej nam zabierze. Róznymi metodami