Niedziela 05 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Komendat policji odwołany po manifestacji KOD w Radomiu

Data publikacji: 2017-06-27 13:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-02 21:47
Komendat policji odwołany po manifestacji KOD w Radomiu
 

Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty pobicia działacza KOD na manifestacji w Radomiu. Z kolei dwóm osobom z dziewięciu ustalonych przedstawiono już zarzuty w związku z zakłóceniem legalnego zgromadzenia. Z powodu zbyt małego zabezpieczenia manifestacji odwołany został komendant miejski policji.

Jak poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka mazowieckiej policji nadkom. Alicja Śledziona, trzech mężczyzn usłyszało zarzuty w związku z pobiciem działacza KOD na manifestacji w Radomiu.

Dodała, że policjanci ustalili ich na podstawie analizy zapisów wideo, które zarejestrowały przebieg sobotnich zajść przy ul. Żeromskiego w Radomiu. - Podejrzani są aktualnie zatrzymani, funkcjonariusze będą dziś wnioskować do prokuratury o zastosowanie wobec nich odpowiednich środków zapobiegawczych - stwierdziła Śledziona.

Rzeczniczka poinformowała, że w związku z sobotnią manifestacją KOD-u w Radomiu odwołany został komendant miejski policji w Radomiu podinsp. Piotr Kostkiewicz.

Śledziona wyjaśniła, że związku z sobotnimi wydarzeniami komendant wojewódzki policji w Radomiu polecił przeprowadzenie czynności kontrolnych w Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu mających na celu analizę sposobu zabezpieczenia przez policję zgromadzeń zgłoszonych na 24 czerwca. Czynności kontrolne podjęło także wczoraj Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji.

- Zespół kontrolny wykazał uchybienia przy realizacji zabezpieczenia sobotniego zgromadzenia w postaci skierowania zbyt małych sił policji. W związku z powyższym został odwołany ze stanowiska komendant miejski policji w Radomiu - oświadczyła rzeczniczka.

W sobotę (24 czerwca) w związku z 41. rocznicą radomskiego Czerwca’76 w Radomiu odbywały się dwie manifestacje. Pierwszą - Młodzieży Wszechpolskiej oraz Obozu Narodowo-Radykalnego - zaplanowano w godzinach 11.30-13. Druga - Komitetu Obrony Demokracji - odbywała się w godzinach 14-16.W sobotę ok. godz. 14 grupa ubranych w koszulki Młodzieży Wszechpolskiej młodych ludzi pojawiła się na manifestacji KOD. Młodzi ludzie wykrzykiwali hasła m.in. "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!". Działacze i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji starali się zagłuszać narodowców sygnałami z syren, brawami i gwizdami.

W pewnym momencie doszło do bójki pomiędzy przedstawicielami obydwu stron. Przedstawiciele KOD informowali potem na portalach społecznościowych, że jeden z ich działaczy został zaatakowany przez przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej. Ci z kolei twierdzili, że musieli bronić swojego kolegi, zaatakowanego przez przedstawiciela KOD.

(pap)

Fot. Twitter.com/DarioPocztowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ors
2017-06-28 11:10:24
Błaszczak jest najgorszym ministrem w całej historii MSWIA. Powinien jak najszybciej podać się do dymisji. Policja kompromituje się na każdym kroku to co chwila smirc na komisariacie, to zgubione granaty hukowe, to rozjechana kobieta radiowozem przy cofaniu, albo niedostateczne zabezpieczenie manifestacji
Jarun
2017-06-28 08:56:51
Dostał kopa w de i afera na całą Polskę. Też mi bohater, a Radom prawie Aleppo. Po co kodziarze wyzywali ich od faszystów? Sami prowokują.
To mogła być prowokacja
2017-06-28 08:09:18
Nie można wykluczyć że wśród atakujących neonazistów byli przebrani funkcjonariusze Błaszczaka
andrzej
2017-06-28 07:49:39
pisałem już wielokrotnie,że ekscesy w sejmie urządzane przez posłów pod koniec 2016 roku i przed sejmem będą w sposób oczywisty w eskalacji i polaryzacji zachowań społeczeństwa.To samo dotyczy nagonki na policję bo jej działania będą pozorowane żeby się tylko nie narażać ,Czyli unikanie trudnych sytuacji a o użyciu broni to niech zapomną.
To za mało
2017-06-27 23:24:12
Zamiast głowy ministra niech poleci cały obecny rząd PIS tak znienawidzony przez opozycję , która ma takie silne parcie na władzę ,że przed niczym się nie cofnie .Janusz Palikot po opuszczeniu Platformy Obywatelskiej zaczął ujawniać mechanizm działania tej partii, który polegał na umieszczaniu swoich ludzi gdzie tylko się da. Oceniał, że 90% posłów PO znalazło się w parlamencie dla pieniędzy. Liderzy stworzyli osobny mechanizm zdobywania pieniędzy, który polegał na tym, że człowiek PO zostawał szefem miejskiej spółki, ale musiał wypłacić premię do kieszeni kilku ludzi z partii, którzy odsyłali jeszcze z tego procent na kampanię wyborczą i samych posłów.
Polacy
2017-06-27 23:06:47
Faszystom z KOD mówimy stanowcze NIE!!
prawda
2017-06-27 19:37:51
Nie wiem za co został odwołany komendant Policji jak to właśnie bydło z KOD prowokowało patriotów! Ta zbieranina gejów, alimenciarzy, SBków i spiewających alfonsów handlujących kobietami już dawno powinna być zdelegalizowana!
Biała Róża
2017-06-27 19:05:26
nie szkoda róż, gdy płonie las
ed
2017-06-27 18:16:05
Ujawnic wszystkie nazwiska wszystkich neofaszystow z MW. Może są jakieś śmieci ze Szczecina
To za mało
2017-06-27 16:52:17
Po tych wszystkich kompromitacjach policji w ostatnim czasie powinna polecieć głową ministra

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA