środa, 05 sierpnia 2020.
Strona główna > Kraj > Kolejny rekord zakażeń: 657 nowych przypadków koronawirusa w kraju

Kolejny rekord zakażeń: 657 nowych przypadków koronawirusa w kraju

Kolejny rekord zakażeń: 657 nowych przypadków koronawirusa w kraju
Data publikacji: 2020-07-31 10:41
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-31 18:36
Wywietleń: 1071 467506

Mamy 657 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło siedem osób - w piątek po godz. 10.30 poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Jest to już drugi z rzędu dzień, w którym ustanowiony zostaje rekord dobowego przyrostu zakażeń od początku epidemii.

Nowe przypadki dotyczą województw: śląskiego (227), mazowieckiego (104), małopolskiego (77), wielkopolskiego (59), dolnośląskiego (35), łódzkiego (30), podkarpackiego (28), lubelskiego (20), kujawsko-pomorskiego (17), pomorskiego (15), opolskiego (13), lubuskiego (11), warmińsko-mazurskiego (9), podlaskiego (6), zachodniopomorskiego (4) i świętokrzyskiego (2).

Resort zdrowia poinformował także o śmierci siedmiu osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-K, 70-M Radom, 91-K Wschowa, 59-M, 79-K, 59-M Kraków, 80-M Siedlce (mieszkaniec woj. lubelskiego). Większość osób miała choroby współistniejące.

W sumie w Polsce od początku epidemii stwierdzono 45 688 przypadków koronawirusa. 1716 osób zmarło. Wyzdrowiało 33 987 osób.

(k)

Fot. Pixabay.com

Komentarze

nadchodzi
ewidentny wzrost zachorowań w Sz-nie !
2020-07-31 18:33:22
AdamW
Czy tez zauwazyliscie, ze wieczorami jezdza u nas karetki z glosna syrena codziennie i o tych samych porach ? 21:30, 22:30, 23:30 z malym wahsniem +5/10 minut ? Ktos chyba probuje nas straszyc wieczorami.
2020-07-31 14:30:08
@Apel
Już szykują dla ciebie szczepionkę od Gatesa - będziesz uratowany!
2020-07-31 13:09:05
opinia
Niższy wskaźnik śmiertelności niż w latach ubiegłych aż o 8%, zakłady pogrzebowe na granicy bankructwa z powodu braku klientów, szpitale świecą pustkami, na mitycznych respiratorach leży gruba warstwa kurzy. Chorzy bezobjawowi siedzą w Internecie i wklejają memy. Jeśli tak ma wyglądać ta "straszliwa" pandemia którą nas straszą polskojęzyczne media to to wszystko wygląda na gigantyczny przekręt!
2020-07-31 13:08:04
Apel
Morawiecki, rób coś zanim będzie za późno.
2020-07-31 13:00:48
O mui bosze
Toć to apokalipsa jaka! Zamknąć wszystko! Niech nic nie będzie! To przez wybory! Czaskoski roznosił na wiecach!
2020-07-31 12:54:23
kolejne fake newsy
Napiszcie jeszcze ilu miało rozwolnienie, ilu katar, ilu zmarło na raka czy zawały! Te testy na podstawie których robi się tą panikę można sobie wsadzić w 4 litery bo w 80% dają one fałszywe wyniki i to jest info od ich twórcy Kary Mullisa laureata Nagrody Nobla - te testy nie nadają sie do celów diagnostycznych! 657 zakażeń to fake news! Mam wrażenie , że instytucje związane z ochroną zdrowia, niekoniecznie pracują na rzecz POLSKI.
2020-07-31 12:53:50