poniedziałek, 01 czerwca 2020.
Strona główna > Kraj > KGP: ostatniej doby sprawdzono ponad 129 tys. osób na kwarantannie; 300 uchybień

KGP: ostatniej doby sprawdzono ponad 129 tys. osób na kwarantannie; 300 uchybień

KGP: ostatniej doby sprawdzono ponad 129 tys. osób na kwarantannie; 300 uchybień
Data publikacji: 2020-04-12 20:25
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-13 08:04
Wywietleń: 459 451041

Ostatniej doby sprawdziliśmy ponad 129 tys. osób na kwarantannie; w ok. 300 przypadkach stwierdziliśmy uchybienia kwalifikujące się do wymierzenia grzywny – poinformował w niedzielę PAP rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Ciarka. Policja dotąd dokonała ponad 2,8 mln kontroli.

Jak dodał rzecznik KGP, w ok. 30 przypadkach do funkcjonariuszy policji zwrócono się o pomoc w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci.

Ponadto, policja skontrolowała ponad 74 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej. - Należy pochwalić głównie kierowców autobusów komunikacji miejskiej i motorniczych za skuteczne egzekwowanie przepisów, gdyż bardzo rzadko, wręcz sporadycznie ujawniane są uchybienia - podkreślił Ciarka.

Zgodnie z podanymi przez niego danymi codziennie do działań prewencyjnych związanych z koronawirusem policja angażuje ok. 25 tys. funkcjonariuszy - przede wszystkim policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Straży Miejskich oraz żołnierzy, głównie z Żandarmerii Wojskowej.

- Nie chcemy mieć powodów do karania, dlatego w pierwszej kolejności apelujemy o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń. Wiele razy Polacy udowadniali, że potrafią być solidarni i odpowiedzialni. Teraz ta wzajemna dyscyplina i odpowiedzialność jest tym ważniejsza, że nikt z nas nie wie, czy jest nosicielem, a co za tym idzie, czy może zarażać inne osoby - podkreślił rzecznik KGP.

kwarantanna

Kara, która może być nałożona na osobę łamiącą obejmującą ją kwarantannę, a także na osoby, które nie przestrzegają ograniczeń dotyczących przemieszczania się i zgromadzeń, może wynosić nawet 30 tys. zł.

Rzecznik komendanta głównego policji przypomniał też, że obecnie zarażonych koronawirusem jest 80 policjantów, a od początku działań ponad 1720 było lub jest jeszcze na kwarantannie. - Nie oszukujmy policjantów, dbajmy o zdrowie nas wszystkich. To dzięki działaniom policjantów mniej pacjentów mają lekarze, ratownicy czy pielęgniarki - zaapelował Ciarka.

Jednocześnie policja złożyła wszystkim życzenia "zdrowia, spokoju i cierpliwości", podkreślając, że w obecnej chwili zyskały one jeszcze bardziej na wartości. "Wspierajmy się, bądźmy dla siebie wzajemnie wyrozumiali - jesteśmy z wszystkimi Polakami" - podkreślili policjanci.

(PAP)

Fot. policja

 

KGP: ostatniej doby sprawdzono ponad 129 tys. osób na kwarantannie; 300 uchybień KGP: ostatniej doby sprawdzono ponad 129 tys. osób na kwarantannie; 300 uchybień KGP: ostatniej doby sprawdzono ponad 129 tys. osób na kwarantannie; 300 uchybień

Komentarze

Rozsądna
Osiedla pełne bawiących się dzieci. Piwko na ławeczce obowiązkowe. Ludzi na podwórku więcej niż przed Pandemią. I ani jednego patrolu. Po Świętach przewiduje 10 krotny wzrost zachorowań
2020-04-13 05:56:14

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie