sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Kaczyński: Zjednoczona Prawica jest rodziną

Kaczyński: Zjednoczona Prawica jest rodziną

Kaczyński: Zjednoczona Prawica jest rodziną
Data publikacji: 2017-10-21 16:44
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-23 15:37
Wywietleń: 815 297735

Zjednoczona Prawica jest rodziną, która idzie drogą prowadzącą do sukcesu Polski. Jestem przekonany, że w tej jedności uczestniczy prezydent Andrzej Duda - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak ocenił nie wszystko, co czyni obóz rządzący jest "doskonałe" i zapowiedział "korekty".

Kaczyński dodał, podczas sobotniej konferencji liderów Zjednoczonej Prawicy, że "wszelkiego rodzaju sprawy o charakterze personalnym, ambicje personalne chęci zajmowania różnych stanowisk - oczywiście mają miejsce - ale to jest drugo, trzeciorzędne". Zapewnił, że obóz rządzący jest "ciągle razem" i idzie tą drogą, która została wybrana ponad dwa lata temu i która - według niego - prowadzi do "sukcesu". Jak zaznaczył, nie chodzi o sukcesy partii, tylko o sukcesy Polski. Wskazał m.in. na rozwój społeczny i poprawę sytuacji społecznej, rozwój gospodarczy oraz porządkowanie "różnych dziedzin" życia publicznego.

- Robimy to i z satysfakcją - a jednocześnie ogromną wdzięcznością - zauważamy, że to ma społeczne poparcie - zaznaczył Kaczyński. Wyraził też przekonanie, że w jedności obozu uczestniczy także prezydent Andrzej Duda.

- Jesteśmy jedną rodziną, idącą w jednym kierunku - zaznaczył. Relacjonując piątkowe spotkanie z prezydentem dotyczące projektów prezydenckich ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, Kaczyński poinformował, że zwracając się do Dudy powiedział "no cóż, jest między nami pewien kryzys". Prezydent miał odpowiedzieć "nie, to jest tylko taki mały spór w rodzinie".

- Każdy z nas robi to, co w tym momencie z punktu widzenia całości jest najważniejsze, gdzie wykonuje swoje zadania najlepiej i tak będzie dalej i tak będziemy działali, temu będziemy podporządkowywali wszystkie posunięcia, które są jeszcze przed nami (...) Chciałem jeszcze raz podkreślić (...) jedność obozu - mówił lider PiS. Stwierdził także, że społeczeństwo rozumie i chce realizacji programu Zjednoczonej Prawicy. Według Kaczyńskiego obywatele uważają, że w Polsce mamy do czynienia z dobrą zmianą.

- I ta dobra zmiana jest właśnie zmianą (...) dla wszystkich Polaków, niezależnie od tego, jakie mają poglądy polityczne, niezależnie od tego, gdzie mieszkają - zaznaczył. Dziękował za to poparcie, bo - jak dodał - bez niego ugrupowanie rządzące nie byłoby w stanie wprowadzać zmian w Polsce. Kaczyński oświadczył, że Zjednoczonej Prawicy chodzi również o to, aby zmienić status Polski i Polaków w Europie na "pełnoprawny".

- Nie w deklaracjach, nie w różnego rodzaju aktach, tylko realnie. A realnie będziemy w Europie równymi wśród równych, jeżeli będziemy silni gospodarczo, jeżeli będziemy mieli PKB na głowę porównywalne z krajami na zachód od naszych granic, jeżeli będziemy dobrze zorganizowani, jeżeli będziemy także silni militarnie - mówił prezes PiS. Ocenił, że "to nie jest łatwa droga". Zapewnił jednocześnie, że koalicja rządząca, mimo przeszkód, będzie nią podążać "w pełnej jedności"

Przypomniał ponadto, że Polska została ostatnio zaliczona do grona państw rozwiniętych.

- Przez prawie 30 lat byliśmy wśród rynków wschodzących. Dzisiaj to się zmienia i to ogromny sukces. To zmiana statusu naszego kraju - podkreślił prezes PiS.

(pap)

Fot. PAP/Rafał Guz 

Komentarze

Zadowolony
Hej! Gerwazy! Daj gwintowkę - niechaj strącę tą Beatę POwiatowkę!
2017-10-23 15:25:57
Beata POwiatowa
Jeszcze jeden taki wpis "zadowolony PO-chwoście" i masz kaftan i zakaz spacerów.
2017-10-22 19:55:05
Zadowolony
Psy, Jarun i Adrian ujadaja a karawana jedzie dalej!!!
2017-10-22 18:56:16
Prezes i Sekta
Tylko intryga, knowanie, plotki przyniesione przez płaszczaka, donosy, podstępy, wojna podjazdowa, oszustwa - ach jak prezes się wtedy dobrze czuje w swoim bunkrze otoczony potakiwaczami, lizusami, manekinami.
2017-10-22 11:12:45
jojo
Prezes robi dobrą minę do złej gry. Domek z krat jaki buduje - długo nie postoi. Myśli, że niepodzielnie będzie rządził całą Polską a manekiny będą biegać wokół niego . Niech tylko poczują, że słabnie... a słabnie.
2017-10-22 10:15:03
I do... Adriana
A jak bylo za Waszych 70-letnich czasow tj. 1945 - 2015 ? PO-wymieniaj rowniez i to...!!
2017-10-22 01:13:03
Pytanie do - Jaruna
A w tym kosciele... byles z "malutkim magnetofonem" czy juz teraz nagrywales Iphonem... ??
2017-10-22 01:09:23
Adrian
"Dobra zamiana", rodzina, drużyna - przestań kurduplu kadzić. Sam w te bzdety nie wierzysz i szukasz głupszych ? Manekiny, klakierzy i lizusy ze strachu w reżymowej TV świergolą tak, aby tobie się tylko przypodobać.
2017-10-21 17:19:42
Jarun
Stary kawaler mówi o rodzinie, ksiądz o małżeństwie, zakonnica o mężu pijaku (że by poświęciła się na ratowanie jego duszy. Sam to słyszałem w kościele na os. Zawadzkiego). Prezes jak zwykle, kłamie. Wystarczy spojrzeć na jego twarz, a tam wypisane: "jak tu okłamać, oszukać...", oczka rozbiegane, półuśmieszki. Prezes daruj sobie te okrągłe gadki -nikt rozsądny*** ci nie wierzy. ***Rozsądny -nie dotyczy ludzi z sekty smoleńskiej i psychopatów nie potrafiących logicznie sklecić zdania. O kontrargumentach nie wspomnę.
2017-10-21 16:55:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy