Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Kaczyński na proteście w Warszawie: musimy wygrać, obronić Polskę (akt. 1)

Data publikacji: 11 stycznia 2024 r. 17:53
Ostatnia aktualizacja: 15 stycznia 2024 r. 15:47
Kaczyński na proteście w Warszawie: musimy wygrać, obronić Polskę
Fot. PAP/Marcin Obara  

Musimy wygrać wielką bitwę o Polskę suwerenną, niepodległą, mającą wielkie szanse; musimy zatrzymać tę władzę, a potem przy pomocy kartki wyborczej ją zmienić - mówił lider PiS Jarosław Kaczyński na "Proteście Wolnych Polaków".

W czwartek po godz. 16 przed Sejmem zebrali się manifestujący zwolennicy i politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy przybyli na zorganizowany przez PiS "Protest Wolnych Polaków". Według organizatorów, manifestacja odbywa się w obronie wolności słowa, mediów i demokracji. Wśród tłumu widać było wiele flag narodowych oraz transparenty z logo "Solidarności". Zebrani skandowali m.in.: "Wolna Polska", "Tusk do celi, nie do Brukseli" oraz "Wolne media, wolne sądy, wolni ludzie". Na transparentach widać hasła: "Protest Wolnych Polaków", "Tyrania bezprawia", "Zamknąć łapówkarzy, uwolnić bohaterów", "Ruda wrona orła nie pokona", "Sienkiewicz, pradziadek się za ciebie wstydzi" i "Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz".

Lider PiS podczas wystąpienie przed Sejmem dziękował zgromadzonym za przybycie. Zaznaczył, że gdyby była to wiosna lub lato, to uczestników byłoby zapewne dwa lub trzy razy więcej.

Rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth przekazała, że według szacunków miasta na zgromadzeniu przed Sejmem było 35 tys. osób. "Przyjechało 405 autokarów" - dodała. Z kolei rzecznik PiS Rafał Bochenek mówił ze sceny, że zgromadziło się prawie 200 tys. osób, a kolejne kilkadziesiąt tysięcy dojeżdża.

Lider PiS o Unii Europejskiej

"O Polskę szanowni państwo tutaj chodzi. My mówimy: +wolne media+, które są w tej chwili niszczone, chcą mieć tutaj monopol. My mówimy: +łamanie praworządności, łamanie konstytucji, deptanie prawa+. Tak, to wszystko jest prawda" - mówił do zebranych Kaczyński.

Zaznaczył, że jeśli wziąć pod uwagę zapowiedzi koalicji rządzącej, to mają oni zamiar zniszczyć albo przejąć wszystkie instytucje. "A w ostatecznym rachunku zniszczyć także urząd prezydenta. I na to nie możemy pozwolić" - podkreślił.

Szef PiS mówił też o planowanych zmianach w konstrukcji UE i ocenił, że jeśli dojdą one do skutku, to stracimy wszelkie uprawnienia we właściwie wszystkich ważnych dziedzinach życia społecznego i politycznego. "Czy to będzie państwo? To będzie teren zamieszkiwania Polaków" - mówił.

Poruszył też kwestię wprowadzenia w naszym kraju wspólnej waluty. Jak wskazał, jest to plan "wielkiego okradzenia Polski i Polaków" - obniżenia stopy życiowej i całkowitego uzależnienie w sensie gospodarczym od Niemiec, a także jest to przejęcie części naszych zasobów, które mamy w banku narodowym. Kaczyński odniósł się też do przygotowywanych zmian w UE dot. energetyki, które - jak mówił - całkowicie nas uzależnią.

"Jeśli dzisiaj protestujemy, jeśli zebraliśmy tutaj takie wielkie tłumy, to pamiętajmy - to dopiero pierwszy raz. Będziemy musieli robić to wiele razy, bo musimy tę wielką bitwę o Polskę suwerenną, niepodległą, mającą wielkie szanse (...) wygrać. Musimy wygrać, musimy zwyciężyć, musimy obronić Polskę" - podkreślił Kaczyński.

Jak dodał, należy tę władzę zatrzymać. "A w odpowiednim momencie - przy pomocy kartki wyborczej - zmienić i to tak zmienić, żeby już nie mogła wrócić, bo to nie jest polska władza" - mówił. "Polska władza broni polskich interesów" - dodał.

Kaczyński stwierdził także, że "w gruncie rzeczy w Unii Europejskiej obowiązuje tylko jedno prawo - kto silniejszy, ten lepszy". "Żadnego innego prawa już nie ma" - oświadczył.

Żony Kamińskiego i Wąsika na demonstracji

Były premier Mateusz Morawiecki podczas swojego wystąpienia zwrócił się do wyborców Trzeciej Drogi. "Czy na pewno głosowaliście na taki rząd, który w ciągu niespełna miesiąca zaatakował sądy? Tak, sądy - zobaczcie na rozporządzenie (ministra sprawiedliwości) Adama Bodnara. Na taki rząd, który walczy z wolnymi mediami? Który chce monopolu medialnego, by wszystkie ważne media mówiły jednym głosem?" - pytał.

Zdaniem Morawieckiego, nie można pozwolić, aby nowa władza "rozdrapała Polskę". "Bronimy Polski, brońmy Polski" - zaapelował. Podkreślił też, że Mariusz Kamiński i Maciek Wąsik siedzą w więzieniu za to, że walczyli z korupcją. "To coś niebywałego. (...) Jesteśmy z wami" - powiedział.

W manifestacji udział wzięły również żony aresztowanych przez policję posłów PiS: Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Roma Wąsik podziękowała zgromadzonym za wsparcie w imieniu swojego męża. "Liczymy, że dzisiaj, najpóźniej jutro zobaczymy naszych mężów w domu, ale tak naprawdę nie wiemy, kiedy wyjdą z więzienia. Nie możemy o nich zapomnieć" - mówiła Wąsik i przekonywała, że Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński zostali uwięzieni za uczciwą pracę i ściganie korupcji.

Natomiast Barbara Kamińska zażądała od Ministra Sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego Adama Bodnara, jak najszybszego uwolnienia polityków PiS. Zarzuciła też Bodnarowi, że nie miał w sobie "nic z Rzecznika Praw Obywatelskich", którym do niedawna był - podczas procedury odebrania mandatu i uwięzienia jej męża.

Wcześniej w czwartek prezydent Andrzej Duda poinformował, że na prośbę żon Kamińskiego i Wąsika wszczyna postępowanie ułaskawieniowe. Prezydent dodał, że zawnioskuje też do Prokuratora Generalnego, aby zawiesił wykonywanie kary politykom PiS na czas postępowania ułaskawieniowego.

Błaszczak: "Nie godzimy się na to"

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak podkreślał, że celem manifestacji jest wyrażenie protestu przeciwko "destrukcji państwa polskiego, która jest dokonywana przez +koalicję 13 grudnia+". "Oni nie bez przyczyny wyłączyli sygnał Telewizji Polskiej 20 grudnia ubiegłego roku. Wyłączyli dlatego, żeby opinia publiczna nie mogła się dowiedzieć o tym złu, które oni realizują pod przywództwem Donalda Tuska. Temu się sprzeciwiamy. Powiedzmy, że nie godzimy się na to. Nie godzimy się na to, żeby ludzie, którzy walczyli z korupcją byli zamykani do więzienia. A tu za mną, w tym parlamencie są parlamentarzyści, którzy mają zarzuty postawione za korupcję" - mówił.

Podkreślał też, że Polsce grozi pakt migracyjny i że do naszego kraju będą ściągani nielegalni migranci. "Jeśli oni przeprowadzą pakt migracyjny, Polska przestanie być bezpiecznym krajem" - ocenił.

"Pójdźmy pod KPRM i tam wyraźmy swój przeciw przeciwko złu, które wprowadza +koalicja 13 grudnia+ i pilnujmy Polski" - zaapelował Błaszczak.

Po jego wystąpieniu uczestnicy manifestacji ruszyli sprzed Sejmu w kierunku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@do@@Piotr
2024-01-15 14:58:21
No i? Wszystkie te "akcje" które wymieniasz były zawsze w odpowiedzi na wcześniejsze słowa czy działania pisowców. Jest akcja, jest reakcja, w większości słuszna. Przy pisowskiej bucie i pogardzie, to i tak droben, nic nie znaczące sytuacje. Taki z ciebie "katolik" to przypomnij sobie przypowieść o drzazdze w oku bliźniego, a nie dostrzeganiu belki we własnym. Cały pis to i jego fanatycy to idealna ilustracja do tej przypowieści. Jesteście bandą hipokrytów zakłamanych, nic wiecej
do@@Piotr
2024-01-14 22:33:47
To może przypomnij sobie o wyczynach twoich idoli np. o moherowych beretach, dożynaniu watahy, strząsaniu z drzewa pisowskiej szarańczy, opiłowywaniu katolików, atakach na kościoły, profanację pomników i autorytetu JPII, życzeniu Prezydentowi RP sznura i gałęzi, silnych ludziach, wyprowadzaniu ludzi z urzędów, żelaznej miotle, bezprawnym zamachu na media publiczne oraz atakowaniu ich dziennikarzy i pracowników. Może tak więcej POKOry ?
Suweren
2024-01-14 17:31:42
Andrzej Duda to pierwszy rezydent Pałacu, który przerobił go na kryminalną dziuplę. W związku z tym nowym zastosowaniem pomieszczeń pałacowych, do kancelarii Prezydenta zgłaszają się kolejni chętni. Czy te osoby dołączą do przestępczego tandemu Kamiński i Wąsik, zadecyduje ilość dziar, znajomość więziennych piosenek, zapas grochówki oraz wysokość wpłaty na fundusz kancelarii Prezydenta
DO PIS !!
2024-01-14 14:47:49
pisowcy najpierw zapoznajcie się z znaczeniem niektórych słów w polskim języku. Słownik Jęz.Polskiego: prawo łaski-uprawnienie do złagodzenia lub darowania kary prawomocnie orzeczonej przez sąd, przysługujące zazwyczaj głowie państwa. Encyklopedia PWN: prawo łaski, prawo darowania indywidualnie oznaczonej osobie prawomocnie orzeczonej kary, w całości lub części (w przeciwieństwie do amnestii); prawo łaski przysługuje zwykle głowie państwa, w Polsce — prezydentowi.Nie było wyroku - nie ma ułaska
FIGO
2024-01-13 08:18:47
Ziemskie Sądy już poznałem, moje grzechy , wierzę w to bardzo " odpuści " mi Pan Jezus , który również i za mnie zapłacił Swoją Świętą Krwią na Krzyżu - fakturę za wszystkich grzeszników ! Życie już za mną .Piszę do WAS , którzy porzuciwszy wiarę w Boga nie macie NIC ! Ja mam wolność , której WY nie rozumiecie ! Nie biegam i nie zabiegam .Nie muszę się lansować na " pejsbukach " jak większość pustakowej ludności .Dobry towar sam się chwali .Jak jesteś ze złota , to i w śmieciach Ciebie znajdą!
Figo, sam byłeś
2024-01-13 00:15:32
zatwardziałym komunistą. To ciągle jest w tobie i tego się już nie pozbędziesz. Wypieranie komunizmu z komunisty jest daremne, tym bardziej u ciebie, który robi to przez pseudonawrócenie. Grzechów, które popełniłeś już nie wymażesz. To koniec.
Belial
2024-01-12 21:25:19
Wasz idol i stary guru zwany prezesem dalej nadaje na tych samych falach i zdartej płycie, czy wśród was PIS-owców nie ma młodych ludzi którzy potrafią myśleć inaczej? Czy naprawdę nie widzicie, że ten wasz malutki dyktatorek skutecznie powoduje masowe odejścia jego zwolenników i włącza myślenie otwierając oczy szeroko zamknięte przez ostatnich 8 lat? Kiedy wreszcie obalicie to zło żądne krwi Polaków? Miejcie Odwagę nie Lękajcie SIĘ !!!
do FIGO
2024-01-12 21:14:15
FIGO...ty biedny zagubiony i pogubiony politycznie ludziku, prosiłem cię tyle razy powstrzymaj się od komentarzy nudnych monotonnych i figowych w twoim przekonaniu~!
FIGO
2024-01-12 16:06:05
Komuniści w natarciu . Głąby kacapskie , wystarczy wyprzeć się złego i zmienić poglądy . To i tylko to wystarczy , aby być naprawdę wolnym . Ja , od wielu lat czuję się uwolniony ! Łapię się na tym , że myślę ciągle jak komunista . Dobrze , że nie jestem funkcjonariuszem PIS ( decyzyjnym ) , bo cienko cienko byście popierdywali . Nie da się bronić beznadziejnej ideologii ! Niemcy są najlepszym przykładem , że komunizm jest złem ! . Takie mocarstwo gospodarczo- ekonomiczne upada przez komunę !
tak z boku
2024-01-12 15:57:19
Grażynka nie napinaj się , bo je...e Ci sprężynka !
Grażyna
2024-01-12 15:39:54
Seniorzy odcięci od mózgotrzepa info zagubieni w obecnej rzeczywistości wyszli wczoraj na spacer dotleniając mózg i to daje nadzieję że może zaczną myśleć.
pleban
2024-01-12 15:21:59
Jak zawsze i wszędzie Krystalicznie czyści politycy PIS potrafią tylko straszyć biednych emerytów płomieniami piekielnymi, nic nowego i kolejna nieodrobiona lekcja z porażki politycznej. Nic nie jest w stanie was nauczyć nie dziwi mnie to bo macie tego swojego starego dziada opętanego przez szatana, któremu zależy tylko na skłócaniu i podziałach a teraz jeszcze podpaleniu Polski.
@@Piotr
2024-01-12 15:07:36
Owszem i to już od 2008 roku, kiedy to PiS zasłużenie stracił władzę i zaczął swoją kampanię nienawiści i kłamstw, dodatkowo napompowaną w 2010 przez wypadek w Smoleńsku. Szczucie Polaków na siebie trwa już niezmiennie od 16 lat i wbrew temu co piszesz, to nie KO rozpoczęła te podziały tylko właśnie wasz stary guru z Żoliborza i jego gumisie. przypomnieć ci kto pierwszy we współczesnej polskiej polityce nazwał drugiego polityka "dziadem"? To wtedy zaczęła sie degradacja kultury w polityce
1,2,3
2024-01-12 09:32:24
hej tuskozjeby , widzę że jesteście w przewadze obecnie. Nasi przyjadą z Warszawy , wyśpią się , to Wam skomentują ! Narka, buraki czerwone jak cegła !
a ja myślę że,
2024-01-12 09:27:26
" dostaję furii " , rzekł wczoraj Donek , wylał Neospazminę na swój Hyży Ryj i poszedł spać !
@@Piotr
2024-01-12 08:17:53
Przypomnisz może, kto podzielił naród na lepszy i gorszy sort?
@@Piotr
2024-01-12 07:34:48
Ale żoliborski dziad tego nie rozumie. On jest zacietrzewiony w swojej nienawiści.
@Piotr
2024-01-11 23:29:23
Twój guru z furią i zaciśniętą pięścią oraz KOalicja zemsty już to zrobiła. Polska "płonie" w podziałach, nienawiści i własnej głupocie. Ta droga prowadzi donikąd.
Olo
2024-01-11 23:22:40
Polska zaplaci za to ze ryzy zbalamucil mlodziez,Nowacka + lewaczki w tzw edukaci dokoncza dzielo,
Piotr
2024-01-11 21:12:24
Młodzi chcą żyć po swojemu a nie tak jak mówi im ten stary dziad oderwany od rzeczywistości i potrzeb młodych Polaków.
PiS czy PO
2024-01-11 21:05:34
to jedno zło.
chrum chrum
2024-01-11 20:52:59
Słychać kwik świń odrywanych od koryta. Miód ma moje uszy
kwiiiiii
2024-01-11 20:52:15
Ale kwiczą świnie oderwane od koryta, coś pięknego. Hipokryci zakichani jak sami fałszowali wybory, to każdego kto kwestionował ich ważność nazywali zdrajcą i zapierali się że nikt nie ma prawy im odmawiać mandatu wygranego w wyborach. Teraz jak są po drugiej stronie barykady, sami nakłaniają do zdrady, zamachu stanu i nie poszanowania wyniku wyborów. Paradne słyszeć takie słowa od tych hipokrytów. Że też idioci nie pomyśleli łamiąc wcześniej prawo, że jak dadzą przykład, to następni też będą
Emerytura czeka
2024-01-11 19:53:59
Ostatnia szarża kulawego satrapy z Żoliborza. Niech jeszcze pobredzi, bo notowania PiS po tym wszystkim lecą na łeb na szyję.
Piotr
2024-01-11 19:41:11
Kaczyński usiłuje podpalić Polskę. Nic z tego.
Były PISior
2024-01-11 19:01:33
Załupieżony sułtan z Żoliborza powinien brzmieć nagłówek artykułu..
chwasta
2024-01-11 18:14:01
Nawet Brudzio się pojawił, ale stał w trzecim szeregu w swojej czapce uszatce, ale do głosu go nie dopuszczono. Przemawiał Bogucki, ale była to żenada byłego wojewódy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA