Niedziela 05 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Hołownia: Po Nowym Roku przedstawię program dla Polski, która chce i może się rozwijać [FILM]

Data publikacji: 2019-12-23 07:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-24 09:35
Hołownia: Po Nowym Roku przedstawię program dla Polski, która chce i może się rozwijać
 

Po Nowym Roku przedstawię program dla Polski, która chce i może się rozwijać; jego filary to solidarność społeczna, środowisko naturalne, samorządność i działalność obywatelska – zapowiada Szymon Hołownia. Apeluje by przy wigilijnym stole zamiast kłócić się o politykę, szczere rozmawiać o wizji Polski.

O projekcie "Rozmowy Polaków" Hołownia - który na początku grudnia zapowiedział wolę startu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich - poinformował na filmie zamieszczonym w mediach społecznościowych. Projekt ma być jednym z pierwszych działań prekampanijnych.

"Musimy zacząć mówić do siebie inaczej, szczerze i odważnie. (…) Doszliśmy to tego, że sytuacja w jakiej znalazł się nasz kraj jest dla wielu z nas, problemem, bólem. Polska w ciągłej kłótni, wzajemnej pretensji, bez szacunku dla każdego z nas. Tak być nie musi" – podkreślił na nagraniu Hołownia. - "Wyobraźcie sobie, ile mogłoby się wydarzyć dobrego, gdyby naszą energię, którą teraz zużywamy na spory, przekierować na rozwój Polski, przygotowanie jej na wyzwania, które stawia przyszłość". 

Zapowiedział, że po Nowym Roku przedstawi program dla Polski, która chce i może się rozwijać. "Jego filary to solidarność społeczna, środowisko naturalne, samorządność i działalność obywatelska. Program jest gotowy, ale żeby optymalnie rozłożyć w nim akcenty, potrzebna mi jest wasza pomoc" – powiedział Hołownia. - "Wizja Polski, którą chcę się z wami podzielić nie będzie kompletna, bez waszego głosu, bez waszego wsparcia". 

Hołownia radzi, by zamiast kłócić się przy świątecznym stole o politykę, włączyć się w projekt "Rozmowy Polaków" i w jego ramach odpowiedzieć na cztery pytania: co jest naszą największą siłą i największym, unikalnym talentem, co nas najbardziej dzieli, czego obawiamy się najbardziej oraz o jakiej Polsce marzymy.

"Wiem, że nie wszystkie te pytania są przyjemne, ale by ruszyć się do przodu musimy zmierzyć się również z tym, co dla nas wszystkich trudne. Od samego mówienia: kochajmy się, Polska się nie zmieni" – powiedział.

Hołownia zachęca, by dyskutować i dzielić się z nim opiniami np. na jego stronie internetowej. "Mój zespół zbierze wszystkie wasz odpowiedzi, rozmowy, propozycje i w połowie stycznia wrócimy do was z podsumowaniem, mapą naszych wspólnych marzeń, trosk i celów oraz programem, który będzie wierzę w to mocno odpowiedzią na zgłoszone przez was problemy i oczekiwania" – dodał.

(PAP)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

karp świąteczny
2019-12-24 08:36:04
szukali następcy Petru i znaleźli lepszy model który nie pomyli sześciu króli z waletami w talii.Tylko że to nie jest autentyk.Taka podróbka pijarowska.
krotko
2019-12-23 17:07:20
Nastepny wystawiony tak jak niejaki petru przez stare kiejkuty,zeby była druga runda.Wyrzucone pieniądze w bloto.PAN PREZYDENT DOKTOR PRAWA ANDRZEJ DUDA wygra w pierwszej rundzie.
jabi
2019-12-23 15:04:58
P.Hołownia chce przedstawić program dla Polski, która "chce i może się rozwijać' Tylko zapomniał dodać, że naprawa Rzeczypospolitej już trwa o od 4 lat, i to z bardzo dobrym skutkiem dla społeczeństwa. Dziś Rząd RP przyjął kolejne projekty do realizacji zgodnie z zapowiedziami. Nie ufam p. Hołowni.
ehh
2019-12-23 11:01:02
Ktoś, kto przedstawia siebie jako znawcę religii, mówi, aby przy wigilijnym stole rozmawiać o wizji Polski, a nie o sprawach rodzinnych, radościach i zmartwieniach dawno nie widzianych członków rodziny?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA