poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Kraj > Czarzasty szefem, Liberadzki "wice"

Czarzasty szefem, Liberadzki "wice"

Czarzasty szefem, Liberadzki "wice"
Data publikacji: 2016-01-23 20:00
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-16 12:15
Wywietleń: 2413 109421

Bogusław Liberadzki, zachodniopomorski europoseł, został wiceprzewodniczącym SLD, a nowym liderem partii - Włodzimierz Czarzasty, dotychczasowy szef Sojuszu w województwie mazowieckim i stowarzyszenia Ordynacka.

Włodzimierz Czarzasty zdobył 428 głosów delegatów, którzy wzięli udział w sobotnim zjazdzie SLD w Warszawie, i został nowym przewodniczącym Sojuszu. Czarzasty pokonał tym samym Jerzego Wenderlicha, byłego wicemarszałka Sejmu (305 głosów). "Za" nowym przewodniczącym partii w pierwszej turze głosowania (powszechnego wśród członków SLD) opowiedzieli się m.in. działacze formacji w Szczecinie.

Zjazd partii wybrał też innych członków władz.

- Bogusław Liberadzki został wiceprzewodniczącym SLD, miał najwięcej głosów ze wszystkich kandydatów - mówi Damian Syjczak, sekretarz partii na Pomorzu Zachodnim.

Liberadzki jest europosłem i profesorem ekonomii. ©℗

(masz)

Na zdj.: Nowo wybrany szef SLD Włodzimierz Czarzasty (P) odbiera gratulacje od kontrkandydata Jerzego Wenderlicha (L). Obradujący, 23 bm. VI Kongres Sojuszu Lewicy Demokratycznej wybrał nowego szefa partii a także wiceprzewodniczących i sekretarza generalnego.

PAP/Paweł Supernak

Komentarze

ewa35
Pan Liberadzki jest najlepszym parlamentarzysta ze Szczecina Zrobil wiecej niz mozna bylo a ze nie wszystko sie udalo to juz dzialania Rządow Polskich o tym decyduja Zawsze bede glosowala na Pana Liberadzkiego
2016-02-16 12:13:42
Wawrzek
Liberadzki jako europarlamentarzysta na pewno głosował razem ze swoimi socjalistami bo to człowiek obowiązkowy a więc głosował przeciwko Polsce - koniec mojego głosowania na niego. A w ogóle takie wybieranie parlamentarzystów według partyjnych nominacji - to bzdura, powinny być prawybory lub delegowanie spośród posłów i senatorów. Obecnie mamy 460 posłów, 100 senatorów i 51 europarlamentarzystów, starczyłoby 250 osób wszystkich razem.
2016-01-25 17:50:27
Szczecinianin
A to już będzie 12 lat albo i więcej jak pan B.Liberadzki obiecał porządne połączenie Świnoujścia z Pragą (czeską) i dalej aż do Adriatyku. I do dziś nie jest skończone nawet do A6. Jak tej sytuacji zespół portów Szczecin -Świnoujście ma konkurować z Rostokiem?
2016-01-25 09:53:43
Wg. starego zwyczaju,
A co... oficjalnie to juz wiecej sie nie caluja...??
2016-01-23 23:20:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy wybierasz się do restauracji lub kawiarni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie