Sobota 21 maja 2022r. 
REKLAMA

Śledztwo ws. tajemniczej śmierci 27-latki w Egipcie

Data publikacji: 2017-05-04 15:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-11 10:02
Śledztwo ws. tajemniczej śmierci 27-latki w Egipcie
Fot. Facebook  

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze wszczęła śledztwo ws. śmierci 27-letniej Polki, która zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach w Hurghadzie w Egipcie. Wstępnie przyjęto, że śledztwo będzie prowadzone w kierunku zabójstwa.

Według ustaleń prokuratury 27-letnia kobieta, pochodząca z Bogatyni mieszkanka Wrocławia, zmarła w niedzielę (30 kwietnia) w Hurghadzie w Egipcie. 25 kwietnia kobieta poleciała do kurortu Marsa Alam w ramach wycieczki wykupionej w jednym z krajowych biur podróży. Jak powiedział prokurator Marek Gorzkowicz z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, wstępnie prokuratura przyjęła, że śledztwo będzie prowadzone w kierunku zabójstwa.

– Trwają czynności związane z gromadzeniem materiału dowodowego, w szczególności przesłuchaniem świadków przebywających na terenie kraju oraz zabezpieczaniem elektronicznych nośników informacji, oraz dokumentów pozwalających na ustalenie wstępnej wersji przebiegu zdarzenia – powiedział prokurator.

Według wstępnej wersji wydarzeń przedstawionej przez prokuraturę, kobieta miała jechać na wycieczkę do Egiptu ze swoim partnerem, ostatecznie jednak pojechała sama. Pozostawali w kontakcie telefonicznym. Po dwóch dniach partnera kobiety zaniepokoiło jej zachowanie i w porozumieniu z touroperatorem, zaplanował jej wcześniejszych powrót do kraju. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia kobieta trafiła jednak do miejscowego szpitala. W tym samym czasie do Egiptu przyjechał jej znajomy, aby zabrać ją do Polski. W szpitalu dowiedział się, że kobieta nie żyje.

– Poinformowano go, że kobieta zmarła w wyniku obrażeń doznanych na skutek upadku z wysokości, z pierwszego lub drugiego piętra szpitala – podał Gorzkowicz.

W mediach pojawiły się informacje, że wyskoczyła z okna. Prokurator zaś poinformował, że w ramach śledztwa polska prokuratura zwróci się do władz w Egipcie o pomoc prawną.

– Chodzi m.in. o przesłuchanie świadków – pracowników hoteli, w których przebywała pokrzywdzona, personelu placówek medycznych, w której udzielano jej pomocy oraz wszelkich dokumentów istotnych z punktu widzenia dowodowego dla potrzeb śledztwa, w tym wyników z badań toksykologicznych i sekcji zwłok – powiedział prokurator. Dodał, że po sprowadzeniu ciała do Polski, odbędzie się ich sekcja w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu.

Do internetu trafił wcześniej film, na którym widać jak partner kobiety prowadzi z nią rozmowę telefoniczną. Kobieta wygląda na wystraszoną i prosi go, aby zabrał ją z Egiptu. Podczas kilkunastominutowej rozmowy, płakała, ale nie chciała mu powiedzieć, co się stało, twierdząc, że "to nic nie da". Następie w złej kondycji psychicznej trafiła do szpitala, w którym zmarła na skutek upadku z wysokości. Według lokalnych mediów, kobieta w rozmowie telefonicznej ze swoją przyjaciółką miała mówić, że ktoś dosypuje jej czegoś do drinków.

(pap)

Fot. Facebook

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dotyczy obu plci...
2017-05-05 12:08:40
Bedac u "OBCYCH" z Wizyta czy w Goscinie... pomimo takiej czy innej goraczki, upalow i widokow... nie dawac sie "zwabic" podejsciem do OTWARTEGO okna czy na balkon !!
do @ once again
2017-05-05 09:45:58
- obejrzełem na "tubie" rzekomo ostatnią "live" rozmowę ukochanego z ukochaną, nawijał jak "prawdziwy Polak". Dziewczyna w lutym się zakochała i dwa miesiące później pojechała na urlop sama bez "ukochanego" do Egiptu... To taka bajka z "1000-ca i jednej nocy" i dotknęła dorosłą kobietę, która prowadziła "biznes".
Ku przestrodze,
2017-05-04 23:32:01
Kiedys rozmawialismy z Facetem, ktory opowiedzial... jak pewnego razu wraz z Zona wybrali sie na Wczasy do jednego z krajow Arabskich. Tam w Hotelu, pewien Arabski Agent mowiacy "jako tako" po Polsku, zaproponowal Im krotki Kurs pletwonurka - by moc poogladac faune podwodna ! Po kolejnym wyplynieciu w morze, Facet zostal w "sprytny sposob" wypchniety z Lodki i plynac o wlasnych silach do brzegu... byl zmuszony sluchac i ogladc - jak mu Zone gw.....o ! Ona byc moze byla "z tego z........a" (?) ale On niestety NIE ! No koniec dodal, cale Szczecie ze potrafilem wowczas dobrze plywac - inaczej...???
once again
2017-05-04 21:26:38
Dochodzenie trzeba zacząć od chłopaka tej dziewczyny niejakiego Marcusa! 1. Dziewczyna była w związku z tym facetem który ma korzenie arabskie od 18 lutego 2017, tak wynika z profilu FB...a już w kwietniu wyjechała SAMA do Egiptu? Mam nadzieje ze polskie władze nie pozwolą facetowi teraz na opuszczenie kraju do chwili wyjaśnienia tej sprawy. 2. Wygląda na to że uprowadzenie dziewczyny było zaplanowane jeszcze w Polsce przed jej przylotem do Egiptu... 3. Uważam ze dochodzenie trzeba rozpocząć od początku czyli od faceta w Polsce....pozostaje pytanie czy Magda jest pierwsza ofiara tej zorganizowanej grupy czy też były już inne Polki o których słuch zaginął? Trzeba też sprawdzić z czego pan Marcus się utrzymuje, jaki jest stan jego kont, czy ostatnio na jego konto nie wpłynęła jakaś pokaźna suma??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA