Środa 30 listopada 2022r. 
REKLAMA

CBA zatrzymało 11 osób w związku z nieprawidłowościami przy przetargach dla Poczty Polskiej

Data publikacji: 2019-06-11 11:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-13 09:09
CBA zatrzymało 11 osób w związku z nieprawidłowościami przy przetargach dla Poczty Polskiej
 

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 11 osób w związku z nieprawidłowościami przy przetargach dla Poczty Polskiej - dowiedziała się PAP. Wśród zatrzymanych jest pięciu pracowników Poczty, a korupcja ma dotyczyć zamówień na ponad 30 mln zł.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził we wtorek, że funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA dokonali zatrzymań.

- Prowadzimy przeszukania w kilkunastu miejscach - m.in. w mieszkaniach zatrzymanych, biurach Poczty Polskiej i spółki realizującej zamówienia, jak również w miejscach powiązanych z zatrzymanymi osobami - powiedział PAP Brodowski.

Zaznaczył, że oprócz pięciu pracowników poczty zatrzymano dwie osoby związane z działaniem warszawskiej spółki informatycznej oraz inne osoby powiązane biznesowo i rodzinnie z zatrzymanymi przedstawicielami poczty.

Postępowanie, przy którym zdaniem śledczych miało dojść do korupcji, dotyczy zamówień publicznych dla Poczty Polskiej na ponad 30 mln zł - wynika z informacji PAP. Według agentów CBA korzyści majątkowe przyjmowane przez przedstawicieli poczty wyniosły, co najmniej 300 tys. zł.

Brodowski zaznaczył, że śledztwo CBA prowadzone jest wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Warszawie i tam trafią osoby zatrzymane.

- Sprawa ma wiele wątków i rozwija się. Planowane są kolejne zatrzymania - podkreślił naczelnik.

W tej sprawie swoje stanowisko wydała Poczta Polska. "Śledztwo dotyczy działań organów ścigania wynikających ze zgłoszonych w kwietniu 2018 roku przez Zarząd Poczty Polskiej informacji w ramach „tarczy antykorupcyjnej”. Poczta Polska przy przetargach publicznych uruchamia „tarczę antykorupcyjną” zwracając się do odpowiednich służb o zabezpieczenie postępowań przed korupcją. Działania Prokuratury i CBA są wynikiem takiego zgłoszenia.Poczta Polska w pełni współpracuje z organami prowadzącymi śledztwo" - brzmi oświadczenie opublikowane na stronie rzecznika Poczty Polskiej.

(PAP)

Fot. CBA

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

PO_tanieje
2019-06-13 08:48:40
tak twierdzi o_PO_zycja.
Znaczy sie
2019-06-12 12:06:42
To ile... po zakonczeniu Sledztwa - bedzie pozniej kosztowal zwykly znaczek na List ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA